Strona głównaCelebryciPierwszy mąż Magdy Gessler Volkhart Müller - Wikipedia, wiek, śmierć

Pierwszy mąż Magdy Gessler Volkhart Müller – Wikipedia, wiek, śmierć

Magda Gessler to ikona popkultury. Wszyscy kojarzą jej postać z show, jakie robi w programie Kuchenne Rewolucje oraz z Facebooka, na którym zamieszcza zabawne wpisy. Mało kto wie, że restauratorka jest wdową – jej mąż zmarł ponad 26 lat temu. Kim był pierwszy mąż Magdy Gessler – Volkhart Müller ? W jakim był wtedy wieku Volkhart Müller? Co było przyczyną jego śmierci? 

Pierwszy mąż Magdy Gessler – Volkhart Müller 

Kim był pierwszy mąż Magdy Gessler? Ile miał lat, wchodząc w związek z Magdą Gessler? Volkhart Müller był dziennikarzem, korespondentem Der Spiegel, który jest szanowanym niemieckim tygodnikiem. Z Magdą Gessler poznał się dzięki ojcu kobiety – był on jego znajomym po fachu. W 1979 roku Volkhart Müller sfotografował wystawę Magdy Gessler, która w tamtym czasie była początkującą malarką. I tak zaczęła się ich znajomość. Chociaż nie zostali oni parą od razu, to podobno od początku była między nimi chemia. Jakiś czas po wystawie, Magda Gessler pożyczyła od dziennikarza samochód, który niestety nie wrócił do niego w dobrym stanie. Postanowiła zaprosić mężczyznę na przeprosinową kolację, która była przełomowym momentem w ich relacji. 

Nie związali się oni od razu, bo Magda Gessler wyjechała później do Polski przedłużyć wizę. Co ciekawe poznała tam Waldemara Kozerawskiego, który jest jej obecnym partnerem życiowym. Jednak po powrocie do Hiszpanii ich drogi znów się splotły i w 1981 roku zamieszkali razem. W tym samym roku Magda Gessler zaszła w ciążę – wieść o dziecku bardzo ucieszyła Volkharta Müllera. W 1882 roku Volkhart Müller ożenił się z Magdą Gessler. Po ślubie na świat przyszedł Tadeusz. Ile ma lat obecnie? Tadeusz Müller w tym roku skończy 39 lat. Z wykształcenia jest psychologiem klinicznym. Para doczekała się jeszcze jednego dziecka, tym razem córki, która niestety zmarła dwa tygodnie po porodzie.  

Volkhart Müller Wikipedia 

Volkhart Müller na Wikipedii nie ma swojej strony – jeszcze nikt nie stworzył na Wikipedii o  nim zakładki. Jednak Magda Gessler w swojej autobiografii podzieliła się wieloma informacjami o swoim pierwszym mężu, ponieważ był on jej wielką miłością. Volkhart Müller we wspomnieniach opisywany jest jako człowiek z ogromną klasą, inteligentny i utalentowany. Tak jak już wspominaliśmy, był on dziennikarzem i fotoreporterem. Jeździł po całym świecie i relacjonował różne ważne wydarzenia dla gazety Der Spiegel.  

Ile miał lat, wchodząc w związek z Magdą Gessler? Dziennikarz był od niej starszy o jedenaście lat – oznacza to, że urodził się on w 1942 roku. Wchodząc w związek z Magdą Gessler, miał on 39 lat. Niestety, pięć lat później, mimo młodego wieku Volkhart Müller zmarł. Kobieta bardzo to przeżyła – był on jej wielką miłością. 

Volkhart Müller śmierć, przyczyna śmierci

Jaka była przyczyna śmierci Volkharta Müllera? Mężczyzna zmarł z powodu nawrotu czerniaka, z którym walczył również na początku związku z Magdą Gessler, czyli w 1981 roku. Za pierwszym razem czerniak zaatakował go w okolicy węzłów chłonnych, które wycięto. Przy nawrocie choroby były już przerzuty. Mężczyzna leczył się, jednak jego stan był bardzo poważny. Mimo młodego wieku Volkharta Müllera nowotwór mocno wyczerpywał jego organizm. Przez to właśnie operacja byłaby zbyt ryzykowna – Magda Gessler była załamana całą sytuacją. 

9 lipca, dzień przed urodzinami kobiety, stan Volkharta Müllera bardzo się pogorszył – został on bez jej zgody wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Kobieta nie zdążyła się pożegnać z ukochanym, o co ma wielki żal do jego siostry, która na to pozwoliła. Dzień później dziennikarz zmarł. Magda Gessler wyznała, że śmierć Volkharta Müllera wpłynęła na wszystko, co było i jest w jej życiu. 

Volkhart Müller mierzył się z nowotworem kilka lat i niestety przegrał tę walkę. W latach 80. leczenie nowotworów nie było na takim poziomie, na jakim jest dzisiaj. Obecnie również nie zawsze da się z rakiem wygrać – w przypadku tej choroby, leczenie nigdy nie daje 100% pewności wyzdrowienia. Rak atakuje bez względu na wiek – Volkhart Müller nie miał nawet 50 lat, gdy zmarł. Magda Gessler bardzo to przeżyła. Śmierć tak bliskiej osoby jest bardzo trudnym i traumatycznym przeżyciem – zwłaszcza, jeśli nie miało się okazji pożegnać. 

Życie restauratorki wielu wydaje się być usłane różami, jednak mało kto wie, z jakimi trudnościami musiała się ona mierzyć. Syn Volkharta Müllera był częściowo wychowany przez drugiego męża Magdy Gessler – Piotra Gesslera, który również zmarł. Mimo że stało się to już po rozwodzie, to mało kto przeżywa śmierć męża, byłego męża oraz dziecka. Volkhart Müller zmarł w dniu urodzin Magdy Gessler, co dodatkowo jest bardzo smutne. Jeśli jesteś ciekawy/a, jak dokładnie wyglądała ich historia miłości i jak Volkhart Müller opisywany jest przez Magdę Gessler, to polecamy przeczytać autobiografię restauratorki. 

Zobacz też:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne