Strona głównaCelebryciJoanna Fedorowicz-Roqueblave - dzieci, wiek, córka, Wikipedia

Joanna Fedorowicz-Roqueblave – dzieci, wiek, córka, Wikipedia

Joanna Fedorowicz-Roqueblave nie jest zbyt rozpoznawalną kobietą. Pojawia się w internecie głównie za sprawą bycia córką i matką dwóch znanych osób.  Przede wszystkim jej ojca, aktora Jacka Fedorowicza, który swego czasu miał okazję współpracować z autorem najbardziej popularnych polskich komedii XX wieku, Stanisławem Bareją. Fedorowicz-Roqueblave jest także kojarzona poprzez swojego syna – Mateusza. 

Pomimo tego, że informacji o kobiecie jest względnie mało, to udało się mimo wszystko zebrać kilka faktów z jej życia. Z tekstu dowiecie się wszystkiego, co można dowiedzieć się z internetu o  Joannie Fedorowicz-Roqueblave, co na jej temat da się przeczytać na Wikipedii, kim są jej dzieci oraz czyją jest córką.

Zobacz: Mateusz Gessler – wiek, rodzice, żona, matka, kim jest dla Magdy?

Joanna Fedorowicz-Roqueblave – kto to?

Jak już zostało napisane kobieta znana jest bardziej ze spokrewnienia z poszczególnymi członkami swojej rodziny, aniżeli z faktu, że sama dążyłaby do zdobywania jakiejś popularności. Nie wiadomo czy ma córkę, albo więcej dzieci. ,,Popularność’’ zdobyła ona nie tyle może za sprawą swojego ojca, który z racji wieku nie pojawia się już tak często w przestrzeni publicznej, przez co nie jest on tak rozpoznawalny wśród młodszych, którzy stanowią wszak trzon użytkowników internetu, ale bardziej poprzez swojego syna, który często udziela się w mediach. Był on jurorem w programie ,,MasterChef Junior’’, prowadził też reality show ,,Drzewo marzeń’’, był też gospodarzem audycji ,,Mateusz Gessler serwuje’’. W 2022 roku objął fukcję nowego szefa kuchni w programie ,,Hell’s Kitchen. Piekielna kuchania’’.

Syn Fedorowicz-Roqueblave jest też właścicielem trzech stołecznych restauracji: Warszawa Wschodnia, Ćma oraz Warszawski sen. Jest też autorem dwóch książek kucharskich: ,,Moja Kuchnia Polska’’ oraz ,,Smaki dzieciństwa’’.

Joanna Fedorowicz-Roqueblave – wiek, dzieci, córka

Trudno jest ustalić w jakim wieku jest Joanna Fedorowicz-Roqueblave. Kobieta nie ma swojego hasła na Wikipedii, co utrudnia znalezienie informacji na ten temat. Z całą pewnością urodziła się ona w podobnym czasie, co jej pierwszy mąż, warszawski restaurator, Adam Gessler. Mężczyzna przyszedł na świat we wrześniu 1955 roku, co sprawia, że ma on obecnie 67 lat. Na tej podstawie można wnioskować, że wiek Joanny Fedorowicz-Roqueblave mieści się w przedziale 62-68 lat.

Jak już zostało wspomniane, Joanna Fedorowicz-Roqueblave jest córką Jacka Fedorowicza. Z pierwszym mężem rozstałą się dawno temu. Po wprowadzeniu w Polsce przez ekipę Wojciecha Jaruzelskiego stanu wojennego, wyjechała do Francji, gdzie związała się z Patricem Roqueblave. Nie wiadomo, czy poza swoim synem z pierwszego małżeństwa, ma jeszcze jakieś dzieci.

Zobacz: Magda Gessler bez makijażu i peruki – zdjęcia

Joanna Fedorowicz-Roqueblave – czego nie powie nam Wikipedia? 

Na Wikipedii nie znajdziemy hasła poświęconego Joannie Fedorowicz-Roqueblave. Nie wszyscy wiedzą jednak, że w 2004 roku kobieta napisała (pospołu z Beatą Brzeską) książkę-przewodnik po największym polskim mieście ,,Warszawa najlepsze adresy’’. Tytuł poświęcony jest przeróżnym miejscom, które warto odwiedzić w stolicy. Córka satyryka wspominała, że najlepszą rzeczą w tworzeniu książki były poszukiwania kulinarne. 

Zaznaczyła również, że pisząc książkę czerpała ze wzorców znad Sekwany, gdzie za najbardziej rozchwytywanego klienta uchodzi gospodyni domowa w wieku 30-50 lat. Według Fedorowicz-Roqueblave to właśnie ten typ konsumenta odpowiada za wydawanie największych nakładów finansowych na różne rzeczy, wobec czego to głównie dla takich kobiet została poświęciła swój poradnik.

W grudniu 2015 roku kobieta zaczęła współtworzyć tzw. Komitet Obrony Demokracji (KOD), w którym pełniła kilka funkcji. Nadzorowała działania administratorów różnych grup, fanpage’y oraz stron internetowych. Współpracowała nad koordynacją działań edukacyjnych. Kobieta zajmowała się też sprawami członkowskimi organizacji takimi, jak: deklaracje, zbieranie informacji, koordynacja oraz rozwiązywanie wszelkich problemów i wątpliwości czy konfliktów. Córka Fedorowicza trzymała też pieczę nad Biurem Programowym KOD-u, które odpowiadało za prace Rady Programowej oraz Komitetu Honorowego. Ostatecznie kobieta została wiceprzewodniczącym Zarządu Głównego organizacji.

Być może kobieta zna się osobiście z Magdą Gessler. Wynika to z faktu, że znana restauratorka była żoną brata pierwszego męża Joanny Fedorowicz-Roqueblave, Piotra. Prowadząca ,,Kuchennych rewolucji’’ związała się z nim w latach 80. XX wieku, jednak po paru latach związek się rozpadł. 

Podsumowując, kobieta nie jest zbyt znaną osobą. Jeżeli można mówić w jej przypadku o jakiejkolwiek popularności, to wynika ona z faktu, że ludzie chcąc dowiedzieć się czegoś więcej o jej synie, byłym mężu lub ojcu, wpisują różne hasła w internecie takie, jak ,,dzieci’’, ,,wiek’’ albo ,,córka’’ i na tej podstawie usiłują pogłębić swoje zainteresowanie, gdyż na Wikipedii nie uraczą oni osobnego hasła na temat kobiety. Nic w tym dziwnego, gdyż Joanna Fedorowicz-Roqueblawe pozostaje anonimową dla znakomitej większości Polaków i nic nie wskazuje, by miało się to zmienić.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne