Strona głównaPrzemysłPellet iglasty Naturkraft - opinie, cena, kaloryczność, parametry

Pellet iglasty Naturkraft – opinie, cena, kaloryczność, parametry

Temat opału jest na językach już od wielu miesięcy, mimo że sezon grzewczy zaczyna się dopiero niebawem. Wszystkiemu winny jest kryzys energetyczny. Jakby tego było mało, niepokoją wciąż rosnące ceny za opał i najgorsze – częsty brak towaru w magazynie. Coraz bardziej znaną alternatywą dla węgla staje się pellet, co o nim wiemy?

Pellet należy do biomasy i jest bez wątpienia paliwem ekologicznym oraz przyjaznym środowisku. Podczas procesu spalania nie przedostają się do atmosfery zanieczyszczenia ani dwutlenek węgla. Za to popiół, który zostanie po wypaleniu, można użyć jako nawóz do domowego ogródka. Kusi także niska cena za przyzwoitą, niekiedy nawet bardzo dobrą, kaloryczność. 

Jednym z pelletów zbierających pozytywne opinie na forum jest Pallet Naturkraft. Sprawdźmy jego parametry i ceny na różnych stronach.

Pellet Naturkraft – opinie 

Opinie na forum są pozytywne, choć nie jest ich zbyt wiele. Nie trafiliśmy w trakcie researchu na głosy krytyki czy przestrogi. Może poza jednym komentarzem o nieprzyjemnym zapachu worka. Tak czy siak, autor tego komentarza w dalszej części zachwala ten opał. Pellet Naturkraft w opinii użytkowników forum to bardzo dobry produkt, który świetnie się pali. 

Jego wysoka kaloryczność sprawia, że produkuje dużo energii i nie trzeba często odwiedzać kotłowni, aby kontrolować spalanie. Inne parametry, które zostały wyróżnione na forum to mała ilość popiołu. Po wypaleniu popiół ma konsystencję pyłku, co dobrze świadczy o pellecie. Z opinii dowiemy się również, że Naturkraft nie zostawia spieków. Pewnie jednym z powodów jest czysty skład tego opału. 

Pellet Naturkraft – parametry, kaloryczność 

Jakie parametry ma ten pellet i co one oznaczają?

  • Kaloryczność: minimum 17,8 MJ/kilogram
  • Popiół: maksymalnie 0,6%
  • Wilgotność: maksymalnie 10%
  • Granulacja 6 milimetrów

Pierwszym i najważniejszym parametrem jest kaloryczność pelletu. Ta, która charakteryzuje Naturkraft, jest wysoka. Oznacza to, że pellet jest wydajny, generuje dużo ciepła i starcza na dłużej, niż przeciętny produkt. Ilość popiołu jest mała, co potwierdzają opinie na forum. Dzięki temu nie ma zabrudzeń w piecu, a konsystencja pyłku pozwala stwierdzić, że skład pelletu jest w porządku. 

Wilgotność spełnia normy europejskie. Granulacja standardowa dla innych pelletów, co również jest ważnym parametrem. Często palenie nawet najlepszym produktem może zapchać nasz kocioł, ponieważ niewłaściwe dobranie wszystkich parametrów może skutkować komplikacjami przy spalaniu.

Dodatkowo możemy doczytać, że trociny, które sprasowane pod wysokim ciśnieniem dają nam pellet, pochodzą z drzew iglastych. W 80% z sosny, a w 20% ze świerku. Podczas procesu korowania oczyszcza się trociny z zawartości kory, jak wskazuje nazwa. Poza tym z piasku i innych potencjalnych zanieczyszczeń. Pellet Naturkraft nie zawiera w składzie dodatków chemicznych, które powodują spieki. Tego zdecydowanie nie chcemy.

Warte wyróżnienia są dwa certyfikaty jakości, które posiada ten produkt. ENplus A1 oraz Din-Plus. Zanim wyjaśnimy, co to oznacza, chcemy podkreślić, że większość pelletów posiada zazwyczaj tylko jeden z nich. Wracając, ENplus A1 potwierdza wysoką jakość procesu produkcyjnego oraz łańcucha dostaw. Natomiast Din-Plus gwarantuje wysoką kaloryczność produktu oraz to, że trocina jest czysta. 

Pellet Naturkraft – cena 

Pellet Naturkraft nie ma swojej oficjalnej strony sklepowej. Jego dystrybutorem jest firma Bialpak, która zajmuje się również dostarczaniem innego pelletu wysokiej jakości – Barlinka. Na stronie e-opal.pl w zakładce ”kontakt” znajdziesz numer telefonu i maila, aby wykonać zamówienie. 

Pellet Naturkraft można zakupić również na stronie besttrans.pl w cenie 42.50 złotych za worek, natomiast cena za tonę wynosi 2833 złote. Inną stroną jest bat.pl. Tam zapłacisz 45.90 złotych brutto za worek 15 kilogramów. Za to na stronie erli.pl 990 kilogramów ma cenę 3300 złotych.

Na Allegro jest wiele aukcji, gdzie można kupić ten produkt. Przykładowa cena za 990 kilogramów pelletu Naturkraft wynosi tam 3350 złotych.

Warto wybrać się jak najszybciej na zakupy, ponieważ paliwa energetyczne wyprzedają się w zawrotnym tempie. Dzięki temu artykułowi wiesz już więcej o pellecie Naturkraft. Czy miałeś okazję ogrzewać nim swój dom? Jak wrażenia? Daj znać w komentarzu!

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne