Strona głównaCelebryciSportowcySzymon Żurkowski - obecne drużyny, zarobki, wiek, wzrost, rodzice, dziewczyna, miejsce urodzenia

Szymon Żurkowski – obecne drużyny, zarobki, wiek, wzrost, rodzice, dziewczyna, miejsce urodzenia

Piłkarz, o którym ostatnio mówi się dość często, ze względu na chociażby wywalczone miejsce w naszej kadrze. Szymon Żurkowski to młody zawodnik z perspektywami, któremu los nie podaje niczego na tacy, to jednak w ogóle nie przeszkadza mu rozwoju swojej kariery. Przybliżmy zatem jego postać. W poniższym artykule odpowiemy na najbardziej podstawowe pytania: Ile zarabia? Jaki jest jego wzrost i wiek? Co z rodziną – rodzice, dziewczyna i gdzie się urodził.

Zobacz: Mateusz Wieteska – rodzeństwo, rodzice, rodzina, daty dołączenia, wiek, wzrost, zarobki, Klaudia Kurek

Szymon Żurkowski – obecne drużyny

Jego obecna sytuacja w drużynie jest dość skomplikowana. W swoim poprzednim sezonie został wypożyczony do włoskiego klubu Empoli FC, gdzie zagrał 35 spotkań, w których strzelił 6 bramek. Ciężko więc mówić tu o czymś skomplikowanym, a już na pewno negatywnym. Jednakże w ostatnim czasem zmieniło się to dość diametralnie. Piłkarz oficjalnie należy do ACF Fiorentina, który skłonny był sprzedać zawodnika do Empoli. Niestety rozmowy upadły, a Żurkowski został w drużynie, w której nie cieszy się zbytnim zaufaniem trenera. Zamiast wzrostu czasu spędzonego na boisku, w tym sezonie pojawiał się na nim jedynie sporadycznie. Florentina zajmuje obecnie 14 miejsce w lidze, co sprawia, że trener stawia na jedynie sprawdzone rozwiązania. “Zupa”, mimo problemów zdrowotnych, daje z siebie wszystko – nic dziwnego – aktualnie ważą się jego losy. 

Koniec końców piłkarz po zimie planuje zmienić drużynę. Propozycje transferu padają od klubów takich jak wspomniane Empoli, Spezia czy Bologna. Miejmy nadzieję, że sytuacja Szymona wkrótce się zmieni. Pociesz jednak fakt, że w jego staraniach nieustannie wspiera go rodzina – rodzice i dziewczyna. Dodatkowo miejsce w mundialowej kadrze otwiera przed zawodnikiem nowe perspektywy. 

Zobacz: Kamil Grabara – obecna drużyna, wzrost, daty dołączenia, dziewczyna, zarobki, rolex, waga, rodzice

Szymon Żurkowski – zarobki

Przejdźmy jednak do konkretów – jakie są jego zarobki? W zależności od perpsketywy można uznać je z niskie lub wysokie – już tłumaczymy o co nam chodzi. Jak pewnie wielu z nas wie, zarobki w piłkarskim półświatku mogą być naprawdę ogromne. Jednak to co tam uznać by można za niewiele, w kontekście klasycznych pensji wynosi naprawdę sporo.

Nie przedłużając Szymon Żurkowski zarabia obecnie 500 tysięcy euro na rok, a jego szacowany majątek wynosi około 1,5 miliona euro. Pytanie jednak, czy w najbliższym czasie miałoby się to jakoś zmienić. Wszystko zależy od warunków w nowym klubie. Jak już wiemy jego pozycja w Florentinie jest skazana na straty, dlatego też świeże informacje otrzymamy najprędzej po zimie. Wzrost zarobków nie jest raczej przewidywany, między innymi przez jego obecną sytuację w drużynie, gdzie jak już wspomnieliśmy gra bardzo niewiele.

Szymon Żurkowski – wiek, wzrost, waga 

Wiek tego zawodnika ma tutaj bardzo duże znaczenie. Wydawałoby się, że 25 lat to niewiele, jednak dla piłkarza oznacza to najczęściej pik możliwości, czyli tak zwany prime. W tym kontekście perypetie Żurkowskiego w drużynie nabierają nieco innych barw – skoro prawdopodobnym jest, że przeżywa szczyt swojej formy, być może przesiedzi na ławce swoje najlepsze lata. Mimo wszystko, jego kariera nie kończy się tu i teraz, miejmy nadzieje, że jeszcze zdąży pokazać na co go stać, a jego wiek pozostanie tylko liczbą. 

Współczesny football premiuje atletyczne sylwetki, w co Żurkowski wpisuje się całkiem nieźle, mierząc 1,85 m. Jednak pamiętajmy, że to nie wzrost definiuje wartość zawodnika, jest jedynie dobrym dodatkiem.

Jego waga, na chwile obecną wynosi 79 kilogramów. Jest czynnikiem, który często definiuje siłę zawodnika, co z kolei pomaga podczas licznych walki o piłke. W życiu środkowego pomocnika jest to dość częste zjawisko.

Szymon Żurkowski – rodzice, miejsce urodzenia

Jak już wspomnieliśmy rodzice bardzo mocno wspierają piłkarza w jego staraniach, często też kibicując mu na jego meczach. W latach swojej młodości, po wygranym rewanżu z Portugalią (3:1) na eliminacjach do Euro U21, jego mama spytana o grę swojego syna nie ukrywała wzruszenia – popłakała się ze szczęścia. Taka obecność, szczególnie ze strony rodziców jest niesamowicie budująca. Mimo wysokich zarobków, życie piłkarza nie jest usiane różami. Mindset jest tu bardzo istotny, a nic nie podbudowuje jak doping najbliższej rodziny.

Jest tak w szczególności w przypadku Szymona. Nie tylko rodzice przyczynili się do rozwoju jego kariery. Bardzo istotną rolę mieli w tym również jego bracia, którym zawodnik jest za to niesamowicie wdzięczny. Zawsze go wspierali i zachęcali do aktywności sportowych. Jak twierdzi “zupa” – sport mamy w genach. 

Zarówno bracia, jak i rodzice okazali się niesamowicie pomocni w podróży z Tych (bo to tam urodził się piłkarz) do Włoszech. Jednak pomówmy teraz o nieco świeższych relacjach.

Szymon Żurkowski – dziewczyna

Szymon wraz z dziewczyną

W ostatnich latach do dopingu dołączyła Kinga Bulak, czyli obecna dziewczyna piłkarza. O tym związku wiadomo bardzo niewiele – cenią swoją prywatność. Podczas trwania mundialu wypłynęły jednak niesamowicie szczęśliwe informacje. Parze urodziło się dziecko! O tym, że dziewczyna Żurkowskiego była w ciąży wiadomo było już od jakiegoś czasu, nikt jednak nie przypuszczał, że pociecha przyjdzie na świat właśnie teraz. Zawodnik, ze względu na żółte kartki nie zagrał z Holandią. Czas ten jednak dobrze wykorzystał, by przywitać swoją nowonarodzoną córkę Liliannę. Dziewczynka została oceniona 10/10 w skali Apgar. Kolejny członek fanklubu piłkarza, z pewnością wzmocni jego morale na turnieju.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne