Strona głównaCelebryciPiłkarz Piotr Włodarczyk - daty dołączenia, żona, syn, co robi?

Piłkarz Piotr Włodarczyk – daty dołączenia, żona, syn, co robi?

Wszyscy wiemy, że królem strzelców jest Robert Lewandowski, to on ma najwięcej fanów, współprac i to on postrzegany jest przez wielu jako maszyna do strzelania goli i zarabiania pieniędzy.

Lewandowski to klasa sama w sobie, ale nie jest on jedyną osobą, która odnosi sukcesy w świecie piłki nożnej…nawet jeśli to on odnosi tych sukcesów najwięcej.

Lewy to piłkarz, o którym wiemy już prawie wszystko, setki portali rozpisują się o jego osiągnięciach, o FC Barcelonie i dacie dołączenia do nowego klubu. W mediach obecna jest także jego żona i cała rodzina.

Może więc czas zainteresować się piłkarzami, o których nie ma tylu informacji. Może mniej popularny piłkarz i jego życie wniosą świeżość w monotematyczny ostatnimi czasy medialny świat piłki nożnej.

W tym artykule przypomnimy wam, kim jest Piotr Włodarczyk, podamy daty dołączenia do różnych klubów i zastanowimy się, jaki wpływ miała na jego karierę Legia Warszawa, Arka Gdynia, żona oraz syn. Jeśli jesteście ciekawi, czytajcie dalej.

Piotr Włodarczyk – daty dołączenia

W tym artykule przypomnimy wam daty dołączenia Włodarczyka do różnych klubów, w których grał. Spokojnie, powiemy też, jakie to były kluby.

Zanim przejdziemy do pierwszej daty dołączenia, chcemy cofnąć się kilkanaście lat wstecz, by sprawdzić, czy rozpoznajecie pseudonimy piłkarza. Piotr Włodarczyk znany był jako Włodar i Nędza…dosyć niefortunna ta druga ksywka, co? Nie wzięła się ona jednak znikąd – z tego, co wiemy Włodarczyk był nieobliczalny i nigdy nie można było przewidzieć, jak zachowa się w danej sytuacji na boisku. Piotr Włodarczyk grający na pozycji napastnika potrafił zaprzepaścić piękne szanse i świetnie wykorzystać te mega trudne. Można powiedzieć, że Legia Warszawa miała niezły orzech do zgryzienia, bo piłkarz denerwował swoją zmiennością ich fanów.

Przejdźmy jednak do szczegółów. Oto daty dołączenia Włodarczyka do poszczególnych klubów:

 • w latach 1988 – 1993 Włodar związany był z Zagłębiem Wałbrzych, to tam właśnie rozpoczął swoją karierę piłkarską,
 • 1993 – 1996 to lata, kiedy piłkarz zaczął karierę seniorską w KP Wałbrzych,
 • w latach 1996 – 1997 związał się z klubem Legia Warszawa
 • 1997 – 1998 to czas, kiedy Włodarczyk strzelił 6 goli dla Ruchu Chorzów,
 • rok 1998 przyniósł mu 15 występów w klubie Legia Warszawa,
 • a 1999 – 2000 to czas powrotu do Ruchu Chorzów,
 • w latach 2000 – 2001 Nędza występował w barwach Śląska Wrocław,
 • lata 2001 – 2002 stanowiły pewnego rodzaju przełom dla piłkarza, który przeniósł się do zagranicznego klubu. Grał on w AJ Auxerre z siedzibą we francuskim Auxerre.
 • na lata 2002 – 2003 piłkarz ponownie wrócił do kraju i reprezentował klub Widzew Łódź,
 • Legia Warszawa to klub, w którym w latach 2004 – 2007 Piotr Włodarczyk osiągnął ogromny sukces – jako pierwszy zawodnik Legii strzelił podczas jednego meczu aż 4 gole,
 • w latach 2007 – 2008 Włodar grał dla Zagłębia Lubin,
 • 2008 – 2009 to czas, kiedy mężczyzna zadebiutował w greckim klubie Aris FC z siedzibą w Salonikach,
 • w latach 2009 – 2011 reprezentował on inny grecki klub sportowy – OFI 1925,
 • Bałtyk Gdynia to ostatni klub, który reprezentował Piotr Włodarczyk w latach 2011 – 2012. Po tej przygodzie mężczyzna zakończył swoją karierę.

Piotr Włodarczyk grał także w reprezentacji Polski w latach 1999 – 2004. Nie jest natomiast wiadome, dlaczego niektórzy fani łączą Włodara z klubem Arka Gdynia, którego nie reprezentował. 

Poznaliście już daty dołączenia Włodarczyka do różnych klubów – trzeba przyznać, że mężczyzna nie bał się zmian. Wiele razy powracał do klubu Legia Warszawa, jednak nigdy nie zagrał w Arka Gdynia.

Piotr Włodarczyk – życie prywatne, żona, syn

Co wiemy na temat życia prywatnego Piotra Włodarczyka? Kim jest jego żona? Jak wygląda jego syn? Piłkarz zdecydowanie strzeże swojej prywatności i nie dzieli się nią tak chętnie, jak chociażby Grzegorz Krychowiak czy Wojtek Szczęsny.

Na temat dzieciństwa i życia prywatnego Włodara niewiele wiadomo. Znaleźliśmy jednak informację o tym, że jego siostra to Urszula Włodarczyk, znana lekkoatletka.

Nie wiemy, kim jest żona Piotra Włodarczyka, ale w jego życiu na pewno obecna jest żona…lub partnerka. Ma on bowiem syna, który również został piłkarzem. Jaki ojciec, taki syn!

Syn Włodara to Szymon Włodarczyk, chłopak rozpoczął swoją karierę w klubie Legia Warszawa już w wakacje 2020 roku. Szymon urodził się w 2003 roku i ma obecnie 19 lat – pomimo młodego wieku nie traci on czasu i prężnie rozwija się jako piłkarz.

Syn Piotra Włodarczyka pierwsze kroki w świecie piłki nożnej stawiał w greckich klubach, w których grał jego tata, później rozwijał się między innymi jako zawodnik Bałtyku Gdyni. Największy sukces przyniosły mu treningi pod barwami klubu Legia Warszawa, a obecnie gra dla Górnika Zabrze. 

Piotr Włodarczyk – co teraz robi?

Z tego, co nam wiadomo, po zakończeniu kariery i rozegraniu ostatniego meczu w 2012 roku, Piotr Włodarczyk jako były piłkarz został prezesem Ożarowianki Ożarów Mazowiecki. Pojawiał się on także w telewizji, gdzie występował w roli eksperta w czasie meczów ekstraklasy. 

Niewiele wiadomo na temat tego, co teraz robi Włodar, widać jednak, że piłka nożna to jego wielka pasja, którą zaraził swojego syna. Włodarczyk na pewno jest dumny z syna i kibicuje mu jako piłkarz i jako ojciec. Prywatność jest dla niego ważna, dlatego w sieci nie znajdziemy informacji, które powiedzą, kim jest jego żona. 

Dzięki temu artykułowi poznaliście daty dołączenia Włodarczyka do poszczególnych klubów, wiecie jaki wpływ na rozwój jego kariery miała Legia (a nie Arka) oraz jakim piłkarzem był Piotr Włodarczyk.

Sprawdź też:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne