Strona głównaCelebryciSportowcySebastian Szymański - daty dołączenia, obecne drużyny, dziewczyna, zarobki, gdzie gra, tatuaż,...

Sebastian Szymański – daty dołączenia, obecne drużyny, dziewczyna, zarobki, gdzie gra, tatuaż, wiek, wzrost, żona, rodzice, ojciec

Rozpoczęły się XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Chcąc kibicować naszym, warto poznać bliżej sylwetki każdego reprezentanta w biało-czerwonych koszulkach. W tym artykule, na tapet bierzemy młodego zawodnika naszej reprezentacji, który 22.11.2022 r. (wtorek) wystąpi w narodowych barwach w Katarze. Kim jest Sebastian Szymański,  23-letni chłopak z Białej Podlaskiej? Poniżej zdradzamy szczegóły, dotyczące tego walecznego, młodego piłkarza. 

Sebastian Szymański – wiek, wzrost, waga, rodzice, ojciec 

Sebastian urodził się 10 maja 1999 roku, w Białej Podlaskiej. To tam, jeszcze jako dziecko, zaczął swoją przygodę z piłką nożną. Mimo, że jego rówieśnicy mieli już możliwość trenowania na super dostosowanych orlikach, on zaczynał od zwykłego, osiedlowego boiska. Swoje początki wspomina z uśmiechem na twarzy. Do wątku rozwoju jego kariery jeszcze powrócimy. Poniżej zamieszczamy kilka informacji o Sebastianie.

Źródło: Instargram

Wiek, wzrost i waga polskiego zawodnika? Nie trudno znaleźć odpowiedzi na te pytania. Dziś, 23 letni piłkarz waży 60 kg, przy wzroście 174 cm. Co więcej, znajdujemy o nim także informację, którą nogą najczęściej kopie. Jeśli nie jesteś tak spostrzegawczy i skupiasz się na innych rzeczach, niż na tym, którą nogą strzela ktoś gole, zdradzamy – zawodnik jest lewonożny. Jak do tej pory, wziął udział w 18 spotkaniach naszej reprezentacji i zdobył 1 gola. Debiutanckie trafienie, lewą nogą, miało miejsce podczas spotkania eliminacyjnego do Euro 2020 ze Słowenią. Dzięki Sebastianowi, nasi wyszli na prowadzenie już w 3 minucie tego starcia. Na jakiej pozycji gra Szymański? Jest ofensywnym pomocnikiem na boisku, a gra z numerem 19. Czy będzie to jego szczęśliwa liczba podczas jutrzejszego spotkania? Miejmy nadzieję. 

Zobacz: Nicola Zalewski — rodzice, ojciec, afera, Wikipedia, wiek, tata, matka, wzrost, dziewczyna, impreza, pochodzenie

Wracając do tematu kariery młodego reprezentanta Polski, warto zacząć od jego początków w miejscowym klubie. Na początku grał w TOP 54 Biała Podlaska U19, by w wieku 14 lat przejść do klubu Legia Akademia. Bardzo szybko, bo jeszcze tego samego roku, awansował do klubu Legia U19. Jednak w tym momencie, jego sportowa kariera, stanęła pod wielkim znakiem zapytania. Chciał całkowicie zrezygnować z piłki nożnej, z powodu rodzinnej tragedii, która spotkała jego najbliższych. W roku 2013, po długiej walce z nowotworem, zmarł jego ojciec. To właśnie ojciec był największym fanem syna. Pojawiał się na wszystkich jego meczach i kibicował od początku. Można powiedzieć, że miał ogromne wsparcie od rodziców i starszego rodzeństwa, ale to właśnie z ojcem miał bardzo bliski kontakt. Wiele o tym mówi jego tatuaż na lewym przedramieniu. Piłkarz posiada tatuaż, który przedstawia różaniec i datę śmierci ojca. 

Ostatecznie nie porzucił miłości do sportu i piłkarskiej kariery, która zapowiadała się bardzo dobrze. W wieku 19 lat przeprowadził się do stolicy i grał w klubie Legia Warszawa. W tamtym czasie rzucił się w wir treningów. Trenował intensywnie i rozwijał swoje umiejętności. 

Zobacz: Jan Bednarek – zarobki, obecne drużyny, wzrost, waga, wiek, dziewczyna, rodzice, dom, dziecko, żona, skąd pochodzi

Co można napisać o datach dołączenia do obecnych drużyn, zarobkach piłkarza i kwocie, na jaką jest wyceniany obecnie? Gdzie gra teraz Sebastian Szymański? Czytaj dalej. 

Sebastian Szymański – daty dołączenia, zarobki, obecny klub 

Sebastian został bardzo szybko doceniony i dostrzeżony w barwach klubu Legii. Dotychczasowi trenerzy widzieli w nim ogromny potencjał. Nic dziwnego, że cieszył się zainteresowaniem zagranicznych klubów. 1 lipca 2019 roku do warszawskiego klubu wystąpił z chęcią pozyskania polskiego zawodnika klub Dynamo Moskwa. 

Początkowo miał być to czteroletni kontrakt. Jak wiemy, został przerwany. Prawdopodobnie Polak grałby do tej pory w rosyjskich barwach. Cała sytuacja zmieniła się z początkiem tego roku, kiedy to Rosja rozpoczęła atak na Ukrainę. Polak nie chciał już więcej grać w barwach agresora. 22 lipca 2022 roku miał miejsce kolejny transfer. Klubem pozyskującym polskiego piłkarza, na zasadach wypożyczenia, okazał się holenderski Feyenoord. Data końca tego wypożyczenia przypada na 30 czerwca 2023 roku. 

Jeśli chodzi o daty dołączenia, ważną dla piłkarza jest data 26 sierpnia 2019 r. Tego dnia został powołany do “seniorskiej” Reprezentacji Polski. Od tego momentu występuje także w narodowych barwach. 

Co wiemy o zarobkach młodego reprezentanta Polski? Pomimo swojego młodego wieku i na tle innych piłkarzy jest dość dobrze opłacanym graczem. W Legii Warszawa zarabiał €200 tys. za sezon. W rosyjskim klubie zarabia €1,085 mln rocznie. Rynkowa wartość tego zawodnika opiewa na €14,00 mln. 

Teraz już wiesz, gdzie gra Szymański, jak nazywają się obecne drużyny, które reprezentuje i ile wart jest dzisiaj młody piłkarz. Czy w tej sportowej karierze jest miejsce na życie prywatne? Co z życiem miłosnym Sebastiana? Kto mu kibicuje? Żona, dziewczyna? 

Sebastian Szymański – dziewczyna 

Od początku jego największymi fanami byli… rodzice. Czy dziś zmieniło się coś w tej kwestii? Pojawiła się sympatia? 

Jeszcze kilka lat temu młody chłopak podkreślał, że na miłość ma jeszcze czas. Najważniejsza jest piłka. Prawdopodobnie, i dziś, jest tak samo. 23-latek nie ma żony, a i nie ma żadnych przesłanek na temat dziewczyny piłkarza. Wychodzi na to, że młody zawodnik w dalszym ciągu pozostaje singlem. 

Sprawdź jeszcze

Popularne