Strona głównaOff-topicBasia Szafraniec - co dalej z tą sprawą? Zdjęcia z wypadku?

Basia Szafraniec – co dalej z tą sprawą? Zdjęcia z wypadku?

Sprawą Basi Szafraniec z Katowic, żyła swego czasu cała Polska. Ta młoda, niespełna dziewiętnastoletnia kobieta, zginęła pod kołami autobusu w momencie, gdy chciała rozdzielić dwójkę awanturujących się ludzi. Nie wiadomo dlaczego, stojący na przystanku pojazd nagle ruszył, powodując tym samym śmierć Basi. Wskutek tej strasznej tragedii, dwójka dzieci, pozostała bez matki. Okazuje się, że to nie koniec dramatów, z którymi zmagać musi się rodzina ofiary. W ostatnim czasie wyszły na jaw inne szokujące dane. Zdjęcia zwłok po wypadku, przekazywane są sobie z rąk do rąk wśród internautów, mają one wydźwięk sadistic. Pogrzeb kobiety, odbył się w sierpniu ubiegłego roku i, mimo że minęło już tak wiele czasu, sytuacja ta dalej wzbudza wiele emocji oraz kontrowersji. W jej wyciszeniu nie pomagają na pewno wrzucone na Wykop zdjęcia. Jeśli jesteście ciekawi, dlaczego do tego doszło, zapraszam do artykułu.

Basia Szafraniec nie żyje – co dalej? 

Przyjęte jest, że gdy umiera człowiek, rodzina organizuje mu pogrzeb, a następnie, rozpoczyna żałobę podczas której, stara się na nowo zorganizować sobie życie po stracie, a także przyzwyczaić się do myśli, że bliska osoba odeszła do wieczności. Okazuje się jednak, że gdy sprawa nabiera medialnego rozgłosu, rzeczy te, potrafią się nieco skomplikować. Przekonali się o tym bliscy Basi Szafraniec. Zdjęcia zwłok po wypadku, do dziś krążą po internecie, nie dając im czasu i przestrzeni na to, aby pogodzić się na dobre z jej odejściem. Dobrze, że chociaż Instagram, milczy w tej sprawie. Z informacji, które znalazłam w tej kwestii, wynika jednak, że krótko po tragedii, wielu tzw. „trolli internetowych”, zaczęło publikować w mediach społecznościowych zdjęcia z miejsca tragedii, w tym również w serwisie Instagram.

Cały kraj był wstrząśnięty wydarzeniami, które wtedy rozegrały się w stolicy województwa śląskiego. Ci odważniejsi, wpisywali w wyszukiwarkę bardzo często: Basia Szafraniec Katowice, zdjęcia. Ja natomiast przyznam się, że przygotowując ten artykuł, nie byłam w stanie ich obejrzeć, jest to dla mnie zbyt sadistic.  

Basia Szafraniec, zdjęcia zwłok szokują 

Kto odpowiada za wyciek zdjęć, zrobionych po wypadku, na których widać, że Basia Szafraniec nie żyje? Biorąc pod uwagę, jak wykadrowane są te fotki tzn. że zrobił je ktoś, znajdujący się w parawanie, wszystko wskazuje na to, że był to jeden z policjantów, zajmujących się tą sprawą. Dowiedziałam się, że dwójka funkcjonariuszy, została zawieszona w obowiązkach po ich wycieku. 

Niestety, na tym nie koniec tych szokujących doniesień. W internecie można znaleźć nawet film, ukazujący jak wyglądały jej ostatnie chwile przed tragicznymi wydarzeniami. Instagram jednak nie ma tych treści.

Basia Szafraniec – film, zdjęcia zwłok latają po wykopie? 

Jak to często w tego typu sytuacjach bywa, wiele zaciekawionych tym tragicznym wydarzeniem osób, skierowało swoje kroki w kierunku serwisu Wykop. Zdjęcia zmarłej kobiety dość szybko się tam znalazły. Z moich poszukiwań, wynika jednak, że w tym momencie ciężko je tam znaleźć. Przekonałam się jednak, że sprawa była dość długo omawiana na portalu Wykop. Zdjęcia Basi Szafraniec, które zostały tam opublikowane, były jednak przez wielu użytkowników nieprzyjęte zbyt dobrze. Wielu zarzucało w swoich wypowiedziach, że jest to zbyt sadistic, dodawać do sieci obrazy, ukazujące, że ktoś nie żyje. Spotkałam się ze stwierdzeniem, że jest to nietaktowne i nawet czarny humor (który również się tam pojawił), ma swoje granice. Cóż, ciężko się nie zgodzić. 

Jak już wspomniałam, pogrzeb odbył się już rok temu, a mimo to sprawa dalej szokuje. Basia Szafraniec Katowice – zdjęcia, to fraza, która wciąż cieszy się ogromną popularnością (co osobiście bardzo mnie dziwi).

Przyznam, że nie rozumiem, jak ktoś mógłby chcieć zobaczyć film, ukazujący tak straszliwe wydarzenia. Ja na przykład, oglądając tego typu materiał, miałabym cały czas z tyłu głowy myśl, że zdarzenia te, rozegrały się naprawdę, a osoby w nim występujące nie mają szansy na dubel. Nie rozumiem też, dlaczego zdanie Basia Szafraniec Katowice, zdjęcia, budzi dalej, tak ogromne zainteresowanie. Zawsze powtarzam, że w takich sytuacjach, powinno się obrócić sytuację i wyobrazić sobie, jak my byśmy się czuli, będąc rodziną takiej osoby. Prawda, że nie byłoby zbyt miło…?

Sprawdź:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne