Strona głównaOff-topicPodchwytliwe pytania z odpowiedziami - TOP 50

Podchwytliwe pytania z odpowiedziami – TOP 50

Bardzo często podchwytliwe pytanie pojawia się podczas rozmowy dość niespodziewanie, a odpowiedź zazwyczaj jest nieoczywista i trudna, żeby na nią od razu wpaść. Raczej nikt z nas w takich sytuacjach nie lubi się znajdować, zwłaszcza wśród znajomych czy na rozmowie kwalifikacyjnej. Nie ma nic przyjemnego w tym, że ktoś przyłapał nas na braku wiedzy lub niekompetencji. Zdarza się również, że po prostu rozmówca chce podstępnie wydobyć z nas jakieś informacje. Dlatego specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy listę najbardziej podchwytliwych pytań wraz z odpowiedziami. Mogą one posłużyć jako rozrywka w towarzystwie. Pomogą też w zabiciu nudy, kiedy nie wiemy, co ze sobą zrobić lub jeśli nie wiemy jak zagadać do osoby, która nam się podoba. Artykuł podzieliliśmy na podchwytliwe pytania na rozmowie kwalifikacyjnej, dla chłopaka i dziewczyny, dla kolegi i dzieci. Dzięki temu bez problemu można odnaleźć pytanie do odpowiedniej sytuacji, a odpowiedzi znajdą się tuż pod nimi. 

Sprawdź: Prawda czy wyzwanie – pytania i wyzwania

Podchwytliwe pytania z odpowiedziami – na rozmowie kwalifikacyjnej 

Rzadko kiedy rozmowa kwalifikacyjna nie powoduje żadnego stresu, zwłaszcza kiedy dotyczy pracy, na której bardzo nam zależy. Sytuacja może się pogorszyć w chwili, gdy usłyszymy nietypowe pytanie od rekrutera, a czasu, żeby się nad nim zastanowić, jest niewiele. Jakie są podchwytliwe pytania na rozmowie kwalifikacyjnej? Warto się z nimi zapoznać, żeby uniknąć dodatkowego stresu związanego z zaprezentowaniem siebie z jak najlepszej strony, a jeśli jesteś osobą, szukającą pracowników, być może wykorzystasz je w swojej pracy. 

Oto lista podchwytliwych pytań na rozmowie kwalifikacyjnej wraz z odpowiedziami;

 • Jakie umiejętności, które Pan/Pani nabył na studiach/ kursie/ szkole pomogą Panu/Pani na danym stanowisku? 

Odpowiedź: Przy tym pytaniu warto pomyśleć chwilę nad projektami, umiejętnościami czy kursami, o których warto poinformować rekrutera. Jest to szansa, żeby zabłysnąć i wyróżnić się na tle pozostałych kandydatów. 

 • Czy może opowiedzieć Pan/Pani coś o sobie? 

Odpowiedź: Do tego pytania lepiej przygotować się wcześniej i zastanowić się, co ciekawego możemy o sobie wspomnieć podczas rozmowy. 

 • Jakie są Pana/Pani słabe strony? 

Odpowiedź: Tutaj należy zachować ostrożność. Nie powinniśmy być nadmiernie szczerzy, ale też nie warto kłamać. Najlepszym wyjściem będzie odwołanie się do słabych stron, które nie mają nic wspólnego z naszym potencjalnym miejscem pracy. 

 • Czego spodziewa się Pan/Pani po pracy u nas?

Odpowiedź: Dobrze jest jeszcze raz przeczytać ogłoszenie i odwołać się do punktów, zamieszczonych w nim. W ten sposób pokażesz, że jesteś zaznajomiony ze szczegółami oferty pracy. 

 • Czy ma Pan/Pani do nas jakieś pytania?

Odpowiedź: To z pozoru niewinne pytanie może nam pomóc w rozmowie z rekruterem. Jest to szansa, kiedy możemy dowiedzieć się więcej o danej firmie, zespole, obowiązkach i benefitach, a przy okazji przedstawimy siebie jako osobę naprawdę zainteresowaną ofertą.

Podchwytliwe pytania dla chłopaka

Jeśli jesteś nastoletnią dziewczyną, zastanawiającą się nad podchwytliwymi pytaniami dla chłopaka, to dobrze trafiłaś! Chciałabyś się dowiedzieć czegoś więcej o swoim crushu lub po prostu zacząć niezobowiązującą, ale za to interesującą rozmowę? Przychodzimy z pomocą. Przygotowaliśmy dziesięć podchwytliwych pytań dla chłopaka, które naszym zdaniem sprawdzą się w wielu sytuacjach. Pamiętaj, że nie musisz wykorzystać wszystkich od razu. Warto zostawić coś na później w razie, gdyby nagle skończyły nam się tematy do rozmowy.  

 • Czego w sobie nie lubisz? 

Odpowiedź: Każdy z nas ma wady, jednak czy warto od na samym początku zaczynać od najgorszych rzeczy? 

 • Jakie masz nawyki, irytujące inne osoby? 

Odpowiedź: Myślę, że najlepiej wybrnąć tak, jak przy pierwszym pytaniu. Nie trzeba od razu stawiać kawy na ławę. 

 • Czy byłeś już kiedyś zakochany? 

Odpowiedź: Warto być szczerym i nie kłamać, ponieważ prawda i tak wyjdzie na jaw. Poza tym jest to świetne pytanie, które zweryfikuje, jakie dana osoba ma podejście do związków. 

 • Jaka jest najmniej męska rzecz, którą zrobiłeś? 

Odpowiedź: W tym przypadku najlepiej podejść z dystansem i zażartować, pokazując, że ma się poczucie humoru. 

 • Jak bardzo zmieniłeś się w ciągu pięciu lat? 

Odpowiedź: Dobrze jest się chwilę zastanowić, jakie zmiany w Tobie zaszły i z których jesteś najbardziej zadowolony. 

 • Co stało się z Twoim przyjacielem z dzieciństwa? 

Odpowiedź: To pytanie może sprawdzić, jak traktujesz swoich bliskich znajomych i co to o Tobie mówi. 

 • Czego świat potrzebuje bardziej? 

Odpowiedź: Osoba, pytająca o to, może chcieć sprawdzić, czy patrzycie na otaczającą Was rzeczywistość w podobny sposób. 

 • Co sobie pomyślałeś, kiedy zobaczyłeś mnie po raz pierwszy? 

Odpowiedź: Najlepiej jest postawić na szczerość. Fajnie jest jednak skupić się na pozytywnych skojarzeniach związanych z daną osobą. 

 • Czy wierzysz w miłość aż po grób? 

Odpowiedź: Analogicznie, postaw na prawdomówność. Dzięki temu pytaniu osoba chce się dowiedzieć, czy macie podobne zdanie w kwestii trwałego związku. 

 • Jak ważny jest dla Ciebie wygląd?

Odpowiedź: Na pierwszy rzut oka wydaje się być niepozorne, jednak lepiej uważać z tym, co się powie. Łatwo można wyjść na próżną osobę. 

Podchwytliwe pytania dla dziewczyny 

Zadając podchwytliwe pytania dziewczynie, która się Tobie podoba bądź na której Ci zależy, warto wziąć sobie do serca nasze dwie rady – po pierwsze, nie stresuj się, a po drugie, nie przeprowadzaj z nią wywiadu, tylko postaraj się porozmawiać z nią naturalnie i w międzyczasie wplataj pytania, które poniżej zamieściliśmy. Dzięki temu wzbudzisz zainteresowanie swoją osobą, a na dodatek nie będzie po Tobie widać zdenerwowania. Zapamiętaj też, że strach ma wielkie oczy, a osoba, z którą rozmawiasz może być tak samo pełna obaw, co Ty. Wybrane przez nas podchwytliwe pytania dla dziewczyny:

 • Spod jakiego jesteś znaku? 

Odpowiedź: Wiele osób wierzy w astrologię, dlatego lepiej wiedzieć, jakie korzystne cechy przypisane są dla Twojego znaku, żeby móc się nimi pochwalić. 

 • Wolisz podrywać czy być podrywaną? 

Odpowiedź: Dowiesz się, kto będzie chętniej wychodził z inicjatywą w relacji. 

 • Czy według Ciebie człowiek jest z natury dobry? 

Odpowiedź: To pytanie pomoże Ci rozszyfrować podejście drugiej osoby do ludzi, dlatego odpowiadający musi się dobrze zastanowić nim cokolwiek powie. 

 • Czy wierzysz w karmę?

Odpowiedź: Prawie identycznie, jak wcześniej, z tą różnicą, że tutaj nacisk jest na stosunek do dobrych i złych uczynków. 

 • Jaka jest Twoja główna zasada, którą kierujesz się w życiu?

Odpowiedź: Tutaj również przemyśleć, co chcemy powiedzieć, ponieważ odpowiedź może bardzo dużo o nas powiedzieć jako o ludziach, a jednak każdy kieruje się czymś innym. 

 • Jakie dwie cechy najbardziej cenisz u mężczyzn?

Odpowiedź: Musisz przeanalizować, co najbardziej podoba Ci się w zachowaniu mężczyzn, a co nie. 

 • Czy jesteś wdzięczna za to, co otrzymałaś od życia?

Odpowiedź: W tym przypadku także ciężko o jednoznaczność, dlatego najlepiej samemu znaleźć odpowiedź zgodnie z samym sobą. 

 • Czy boisz się tego, co przyniesie przyszłość? 

Odpowiedź: Ktoś chce sprawdzić, czy optymistycznie zapatrujesz się na najbliższe lata. Również warto to sobie przemyśleć. 

 • Czy istnieją dla Ciebie tematy tabu? Jeśli tak, to jakie?

Odpowiedź: Mówiąc prościej, chodzi o to, czy jesteś osobą otwartą. Jeśli nie, warto to uzasadnić w rozmowie. 

 • Która książka wpłynęła na Ciebie najbardziej i dlaczego?

Odpowiedź: To pytanie może być podchwytliwe z tego względu, że osoba, która je zadaje może chcieć się dowiedzieć, czy lubimy i interesujemy się literaturą oraz czy jesteśmy elokwentnymi osobami. 

Najbardziej podchwytliwe pytania na świecie

Jakie są najbardziej podchwytliwe pytania na świecie? To kwestia indywidualna, ponieważ dla każdego może to być zupełnie coś innego, dlatego postaraliśmy się je zróżnicować. Jednak odpowiedzenie na nie zostawiamy w Waszej gestii. Dla nas najbardziej podchwytliwe pytania na świecie to: 

 • Co można złapać, czego się nie rzuca?
 • Czy człowiek ma duszę? 
 • Czy istnieje życie po śmierci? 
 • Kiedy nastąpi koniec świata? 
 • Czy istnieje życie pozaziemskie?

Zobacz: Wyzwania do butelki i pytania do gry – hardkorowe, mocne, fajne, pomysły

Podchwytliwe pytania dla kolegi 

Podchwytliwe pytania dla kolegi to świetny sposób, żeby poznać lepiej ludzi ze szkoły lub pracy i przy okazji zyskać kumpli. Dobraliśmy je tak, żeby nikt nie poczuł się przez nie urażony. Uważamy, że jest to jeden z lepszych sposobów, żeby przełamać pierwsze lody w nowej relacji. Zgrana paczka znajomych jest zawsze na wagę złota, ponieważ stanowią sporą część naszego życia. Ponadto fajnie jest się dowiedzieć czegoś więcej o dopiero co poznanych osobach. Dodam jeszcze tylko, że sprawdzą się one także w przypadku ludzi, których znamy już dłuższy czas. Jakie według z nas są najlepsze podchwytliwe pytania dla kolegi? Nasza lista wygląda następująco;

 • Jaki problem społeczny zasługuje na więcej uwagi? 

Odpowiedź: W tym pytaniu chodzi o to, czy interesujesz się tym, co się dzieje na świecie. Rozmówca być może chce sprawdzić, czy bieżące globalne problemy nie są Ci obojętne. 

 • Na jakim filmie ostatnio płakałeś?

Odpowiedź: Ujmując to inaczej, czy jesteś osobą wrażliwą? Pamiętaj, nie ma nic złego w wyrażaniu swoich emocji, nawet przy ludziach, których nie znamy zbyt dobrze. 

 • Który język obcy podoba Ci się najbardziej i dlaczego?

Odpowiedź: To jest już kwestia indywidualna. Być może ktoś chce sprawdzić, która kultura jest Ci najbliższa. 

 • Do jakiego kraju nigdy nie chciałbyś pojechać?

Odpowiedź: Lepiej zastanowić się nad tym, jaką odpowiedź chcemy udzielić, żebyśmy przez przypadek nie wyszli na uprzedzonych wobec innych nacji. 

 • Czy uważasz, że pieniądze dają szczęście?

Odpowiedź: Stosunek do finansów bardzo wiele mówi o człowieku. Oczywiście, to, że ktoś uważa, że pieniądze są ważne, nie oznacza, że musi być od razu materialistą. 

 • Co Cię motywuje w życiu?

Odpowiedź: To również nie jest łatwe pytanie, ponieważ każdego motywuje coś innego, co nie zmienia faktu, że po tym też możemy dużo wywnioskować po danej osobie. 

 • Jaki jest Twój ulubiony cytat?

Odpowiedź: Film, muzyka, a może słowa znanego artysty? Czego dotyczą? Możesz zabłysnąć w towarzystwie. 

 • Za co cenią Cię Twoi znajomi? 

Odpowiedź: Rozmówca prawdopodobnie chciałby się dowiedzieć, co sprawia, że inne oosby lubią przebywać w Twoim towarzystwie. 

 • Czym jest dla Ciebie przyjaźń?

Odpowiedź: Na to pytanie warto sobie odpowiedzieć nawet dla samego siebie, natomiast w rozmowie może pokazać nasz stosunek wobec relacji międzyludzkich. 

 • Jaką rzecz każdy powinien wykonać chociaż raz w życiu?

Odpowiedź: 

Podchwytliwe pytania dla dzieci 

Każdy, kto jest rodzicem bądź ma styczność z dziećmi, zdaje sobie sprawę, jak bardzo są ciekawe świata i jak szybko chłoną wiedzę. Podchwytliwe pytania dla dzieci pomogą nie tylko odciągnąć pociechy od ekranów telewizorów i smartfonów, ale także pobudzi w nich ciekawość oraz skłoni do zastanowienia się nad otaczającym go światem. Dużo się przecież mówi o tym, żeby dbać o rozwój intelektualny dziecka. Być może niektórzy z Was, skojarzą część z nich ze swojego dzieciństwa? Przedstawiamy Wam podchwytliwe pytania dla dzieci i odpowiedzi: 

 • Co zapewnia możliwość przechodzenia przez ściany?

Odpowiedź: Drzwi. 

 • Co ma zęby a nimi nie je?

Odpowiedź: Nożyczki. 

 • Co jest krótkie latem, a długie zimą?

Odpowiedź: Noc. 

 • Co można złamać, nie trzymając tego w ręku?

Odpowiedź: Obietnicę. 

 • Co ma nogi i rogi, ale nie ruszy z podłogi?

Odpowiedź: Stół. 

To już wszystkie pięćdziesiąt podchwytliwych pytań z odpowiedziami, które dla Was dzisiaj przygotowaliśmy. Koniecznie dajcie znać w komentarzach, czy okazały się dla Was pomocne. 

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne