Strona głównaOff-topic“25 lat niewinności” - gdzie obejrzeć?

“25 lat niewinności” – gdzie obejrzeć?

Film „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” to oparty na faktach polski dramat sensacyjny, który został wyreżyserowany przez Jana Holoubka, na podstawie scenariusza Andrzeja Gołdy. Jest to film przedstawiający historię Tomasza Komendy, który w 2000 roku został niesłusznie oskarżony i skazany na 25 lat pozbawienia wolności, za gwałt i zabójstwo piętnastoletniej dziewczynki. Fabuła filmu opiera się głównie na przeżyciach Tomasza Komendy, który przez wiele lat przechodził piekło, po niesłusznym i niesprawiedliwym wyroku. W 2018 roku Tomek Komenda po osiemnastu latach przebywania w zakładzie karnym, wreszcie wyszedł na wolność oraz został oczyszczony ze wszystkich niesprawiedliwie postawionych mu zarzutów. Film zadebiutował na ekranach kin 10 września 2020 roku, a następnie został wypuszczony krótki, czteroodcinkowy miniserial o tym samym tytule, który stanowi rozszerzenie fabuły filmu. Film „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” został ciepło przyjęty przez widzów oraz krytyków, ciesząc się dużą popularnością, oraz zdobywając ponad 125 tysięcy widzów w pierwszy weekend, oraz 600 tysięcy widzów w pierwszym miesiącu po premierze; zagarnął on również cztery statuetki przyznawane podczas Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”. W główne role wcielają się Piotr Trojan, jako Tomasz Komenda; Agata Kulesza jako Teresa Klemańska, czyli matka Tomka Komendy; Dariusz Chojnacki jako Remigiusz Korejwo; Jan Frycz jako więzień „Stary” oraz Łukasz Lewandowski jako prokurator Robert Tomankiewicz. Film otrzymał bardzo wiele pozytywnych recenzji, często będąc nazywanym surowym i srogim obrazem więziennej rzeczywistości, podkreślając też wiele mankamentów polskiego prawa i pokazując z jak ciężkimi realiami, muszą mierzyć się więźniowie niesłusznie skazani za zbrodnie, których nie popełnili. Film dostępny jest kilku platformach oraz w wersji DVD, jednak często wyszukuje się go na stronach takich jak anyfiles.

Gdzie można obejrzeć film pt. „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”?

Wiele osób od samej premiery, zastanawia się, gdzie obejrzeć film „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”, często szukając w internecie pomocy, oraz stron które dystrybuują ten film szerszej publice. Często poszukuje się tego filmu, na stronach takich jak chomikuj, czy też anyfiles, jednak takie poszukiwania mogą trwać przez bardzo długi okres czasu. Film dostępny jest na platformie Ipla, odpłatnie oraz tymczasowo, jednak jego cena nie jest zbyt wygórowana, dlatego też bardzo wiele osób decyduje się na wykupienie go. Wersja filmu oferowana na platformie Ipla, jest bardzo dobrej jakości, po oraz może pochwalić się nienagannym dźwiękiem, co zdecydowanie poprawia komfort oglądania. Ipla jest też oczywiście źródłem, które oferuje legalny dostęp do filmów, co przekłada się później na poziom naszego bezpieczeństwa w sieci. Część osób jednak chętnie sięga po darmowe torrenty, pobierając film na swoje urządzenia. Należy pamiętać, że torrent często może nas zawieźć, zwłaszcza biorąc pod uwagę te kwestie techniczne.  Pliki pobierane z torrentów czy anyfiles mogą mieć, i często miewają nie najlepszą jakość, co może psuć wrażenie podczas oglądania.

Czy na Netflixie można obejrzeć cały film „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”?

Na ten moment film „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” nie jest dostępny na platformie Netflix. Jednak jest na to nadzieja, ponieważ na Netflixie coraz częściej możemy znaleźć polskie filmy i seriale, wydane zarówno w ciągu ostatnich lat, jak i takie, które powstały jeszcze w zeszłym wieku. Ramówka Netflixa jest na bieżąco aktualizowana, więc warto sprawdzać, czy na platformę trafi, czy też już trafił interesujący nas film, czy serial.

Czy film „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” jest dostępny na chomikuj?

Obecnie filmu „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” nie można znaleźć na platformie chomikuj; za to znajdziemy tam plik PDF książki o tym samym tytule, która tak samo jak film opowiada tragiczną historię niewinnie skazanego za morderstwo Tomasza Komendy. Istnieje możliwość, że w ciągu najbliższych miesięcy film również będzie dostępny na tej stronie.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne