Strona głównaOff-topicDlaczego Netflix nie chce się włączyć na tv? Sprawdź najczęstsze powody

Dlaczego Netflix nie chce się włączyć na tv? Sprawdź najczęstsze powody

Netflix to jeden z najpopularniejszych serwisów streamingowych. Można z niego korzystać wykupując abonament, dzięki któremu uzyskujesz dostęp do szerokiej gamy filmów, seriali i programów. Ogromną zaletą tego serwisu jest brak reklam. Działa on tylko podczas połączenia z internetem. Znajdujące się na nim treści można pobierać na urządzenia z systemem iOS, Android, Windows 10 i w taki sposób oglądać bez dostępu do internetu. Netflix dobiera filmy i seriale odpowiednio do danego regionu, dlatego też w różnych miejscach na świecie i w innym czasie mogą pojawiać inne materiały. Netflix ma podzieloną bibliotekę na kategorie. Wyróżnione są, np. nagradzane Netflix Originals, serial, programy, dokumenty, filmy pełnometrażowe, polskie i wiele innych. Netflix widząc, o jakiej tematyce filmy i seriale oglądasz najczęściej, wyświetla propozycje materiałów, które mogłyby Ci się spodobać. Dużym plusem Netflixa jest to, że można korzystać z niego na takich urządzeniach, jak telewizory Smart TV, konsole do gier, odtwarzacze multimedialne, smartfony i tablety. Niezbędna do tego jest zainstalowana aplikacja Netflixa na wybranym urządzeniu, a także połączenie z internetem. Możesz korzystać z Netflixa w przeglądarce internetowej, jednak musisz wtedy sprawdzić wymagania systemowe co do prędkości połączenia internetowego, a także zgodności przeglądarki, aby jakość odtwarzania była jak najwyższa. Często wybieraną opcją jest korzystanie z Netflixa na telewizorach Smart TV. Zdarza się, jednak tak, że pojawiają się problemy, które uniemożliwiają odtwarzanie materiałów. Co zrobić, jeśli Netflix nie działa na Smart TV Samsung, dlaczego Netflix nie chce się włączyć na TV, dlaczego aplikacje nie działają na LG Smart TV? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi w poniższej treści artykułu.

Znudził Ci się Netflix? Sprawdź wszystkie alternatywy dla Netflixa.

Dlaczego występują problemy z uruchomieniem Netflixa na Samsung Smart TV?

Co zrobić, jeśli Netflix nie działa na Smart TV Samsung? Jakie są tego przyczyny? Te pytania bardzo często są zadawane na wielu forach internetowych. Postaramy się sprostać temu wyzwaniu i pomóc Ci w rozwiązaniu problemu. Widzisz czarny ekran telewizora i masz problemy z UPC Dekoderem 4K? Nie słyszysz dźwięku? Jeśli czarny ekran pojawia się podczas uruchomienia aplikacji Netflix, wróć do poprzedniego menu, uruchom ponownie telewizor Smart TV Samsung, zainstaluj ponownie aplikację Netflix, bądź skontaktuj się z firmą Samsung ( być może problem leży po ich stronie). Jeśli widzisz czarny ekran podczas próby odtworzenia filmu, czy serialu masz kilka możliwych rozwiązań: wróć do poprzedniego menu, uruchom ponownie telewizor Smart TV Samsung, wyloguj się, uruchom ponownie sieć internetową, podłącz telewizor Smart TV Samsung bezpośrednio do modemu, przywróć ustawienia domyślne połączenia, zwiększ siłę sygnału Wi – Fi. Co zrobić, jeśli Netflix nie działa na Smart TV Samsung w dowolnym momencie? Jeśli do przerywania działania aplikacji Netflix dochodzi podczas oglądania materiałów, skontaktuj się z obsługą klienta Netflix.

Co zrobić, jeśli Netflix nie chce się włączyć na TV?

Częstym problem jest to, że Netflix nie chce się włączyć na TV. Jeśli na ekranie Twojego telewizora wyświetla się komunikat “ Nie można nawiązać połączenia z serwisem Netflix. Spróbuj ponownie lub odwiedź stronę Netflix” to pierwszym krokiem, który powinieneś zrobić jest odświeżenie urządzenia. Możliwe także, że posiadasz problem z połączeniem sieciowym. Zacznij od testu połączenia sieciowego w ustawieniach urządzenia bądź spróbuj połączyć się z siecią na swoim telefonie. W taki sposób dowiesz się, czy Internet działa poprawnie. Co zrobić jeśli Netflix nadal nie chce się włączyć na TV? Uruchom ponownie aplikację Netflix, wyloguj się i zaloguj ponownie do aplikacji. Jeśli powyższe rozwiązanie okażą się nieskuteczne, zadzwoń do dostawcy internetu i poproś o konfigurację routera.

Jak poradzić sobie, kiedy aplikacje nie działają na LG Smart TV?

Pytanie, które często pojawiają się w sieci to, co zrobić kiedy aplikacje nie działają na LG Smart TV. Istnieje kilka rozwiązań tego problemu. Pierwszą metodą jest miękki reset telewizora. W tym celu odłącz telewizor od gniazdka sieciowego na około pół minuty i podłącz ponownie. Jeśli aplikacje dalej nie działają na LG Smart TV przystąp do sprawdzenia dostępności aktualizacji oprogramowania. Tę opcję znajdziesz w ustawieniach swojego telewizora. Jeśli będzie dostępna aktualizacja, pobierz ją. Innym rozwiązaniem jest ponowna instalacja aplikacji.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne