Strona głównaOff-topicO co można się założyć? Oto najciekawsze pomysły!

O co można się założyć? Oto najciekawsze pomysły!

Zakłady są formą rozrywki, czy też hazardu, znaną od wielu wieków. W różnych przypadkach mogą być nieformalne, w innych spisane na papierze i legalne; jednych mogą trwać zaledwie kilka sekund, w innych mogą ciągnąć się latami. Niektóre są proste, przyjemne i zabawne, stanowiąc tylko i wyłącznie formę rozrywki między rodziną czy znajomymi, a inne bywają kwestią życia i śmierci. Zakładać się można o wiele rzeczy, zarówno jeśli chodzi o sens zakładu, jak i o przypisaną do niego wygraną. Na przestrzeni wieków, wiele zakładów spowodowało, że współczesny świat wygląda w ten, a nie w inny sposób. Jednym ciekawych przypadków takich zakładów jest słynny zakład filozofa Blaise’a Pascala, który postanowił przekonywać ludzi do wierzenia istnienie Boga. Robił to w bardzo sprytny i przebiegły sposób, stawiając przed ludźmi prosty wybór — jeśli uwierzą, że Bóg istnieje, i po śmierci okaże się, że dobrze obstawili, wygrają zakład, a jeśli po śmierci nic ich nie czeka, to bez względu na to czy wierzą, czy nie, nic się nie stanie. Jest to bardzo ciekawy przykład wpływu myślicieli na rozwój społeczny i kulturowy całej cywilizacji. Najczęściej jednak spotykamy się z zakładami o wiele mniej znaczącymi, których wygrane zazwyczaj nie zmieniają naszego życia, jedynie dają nam satysfakcję. Zazwyczaj lubimy się zakładać o mało znaczące rzeczy, a naszą nagrodą jest mienie racji, możemy się jednak zakładać o rzeczy materialne, czy też pewne czynności. W zakładaniu się mamy bardzo wiele opcji; możemy przebierać w rzeczach, o które się zakładamy i wymyślać je na poczekaniu, a jedynym co może nas ograniczać, jest nasza wyobraźnia.

O co można się założyć z dziewczyną?

Jest wiele rzeczy, o które można się założyć z dziewczyną. Mogą one dotyczyć każdej sfery życia, takiej jak, chociażby praca, szkoła czy nawet pasje. Tematy zakładów mogą być bardzo różne, dotyczące tego, czego tylko chcemy. Możemy zakładać się o takie rzeczy jak wynik meczu, który akurat oglądamy, czy też o poziom zatłoczenia marketu, w którym planujemy robić zakupy. Zakłady mogą też dotyczyć także sfery fizycznej; możemy założyć się o to kto przebiegnie większy dystans w krótszym czasie, czy o to kto zje więcej rzeczy w tym samym czasie. Kwestia nagród jest za to rzeczą, którą warto uzgodnić z partnerem czy partnerką. To, o co można się założyć z dziewczyną może zależeć od relacji zainteresowanych osób, czy też od tematu zakładu. Jeśli w grę wchodzą związki romantyczne, często można się spotkać z zakładami o buziaka, randki czy też prezenty. Można zakładać się o spędzenie dnia razem, czy też romantyczne spacery, albo zwykłe randki w kinie.

O co można się założyć z chłopakiem?

To o to można się założyć z chłopakiem, zależy głównie od w rodzaju relacji, w jakiej się znajdujemy. Jeśli jest mowa o relacji romantycznej, pomysłów na prezent, na tematy oraz wygrane zakładów może być nieskończenie wiele. Jedynym, co może nas ograniczać, jest nasza własna wyobraźnia. Tematów, o które możemy się zakładać, jest bardzo wiele i mogą one dotyczyć tego czego tylko chcemy. Jeśli natomiast chodzi o nagrody, czasem warto dobrze je przemyśleć, tak by wyjść na tym jak najlepiej. Nagrody w zakładzie mogą być bardzo różne, zwłaszcza jeśli mówimy o zakładaniu się, będąc w związkach. Można się zakładać z chłopakiem o zwykłego całusa, ale też i o romantyczny wypad tylko we dwoje. U niektórych par popularne jest zakładanie się o wyręczanie się w różnych obowiązkach czy zadaniach, a także o usługiwanie sobie nawzajem przez dany okres czasu. Zakłady mogą też oczywiście dotyczyć bardziej przyziemnych części życia, takich jak wykonywanie wszystkich domowych obowiązków, czy też zajmowanie się wybranymi sprawami.

O co można się założyć z kolegą?

To o co można się założyć z kolegą, zależy od naszej wyobraźni, oraz tematu naszego zakładu. Najczęściej zakładamy się o rację i pieniądze, jest jednak wiele innych opcji, które możemy rozważyć. Założyć się z kolegą możemy o wybrany trunek alkoholowy, czy też o wykonanie jakiejś głupiej, ośmieszającej czynności. Ważne jest, by wykazać się kreatywnością i zapewnić sobie rozrywkę i jeśli to możliwe, zysk.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne