Strona głównaOff-topicOryginalne życzenia na parapetówkę

Oryginalne życzenia na parapetówkę

Znajomi wprowadzili się na własne lokum i zapraszają Cię na imprezę? Z pewnością zastanawiasz się co kupić i jakie życzenia powinno się złożyć. Spokojnie, mamy dla Ciebie kilka porad. Z nami życzenia na parapetówkę to żadne wyzwanie! 

Życzenia na parapetówkę 

Własne lokum może to być mieszkanie w bloku, może być to też dom, nieważna jest tu lokalizacja czy metraż, ponieważ posiadanie własnego miejsca do życia jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka według piramidy Maslowa zaraz obok potrzeb fizjologicznych i potrzeby bezpieczeństwa. Wybierając przestrzeń, w której chcemy przebywać przez resztę naszego życia, zwracamy uwagę na okolice, wygląd wnętrza czy też dostępność do strategicznych miejsc jak sklepy, przychodnie, centra handlowe czy szkoły i przedszkola. Często zapominamy, jaki to przywilej i jak wiele osób nie może pochwalić się takim dobrodziejstwem, jaki jest własny kąt, a raczej co najmniej cztery kąty, które dają nam dach nad głową dostęp do świeżej wody, elektryczności czy WiFi. Zakup lub też otrzymanie w spadku nieruchomości jest zatem niewątpliwą okazją do świętowania, a skoro o świętowaniu mowa to musi być też impreza! Przyjęcie, które urządzamy z powodu wejścia w posiadanie nieruchomości zwane jest potocznie parapetówką.

Niewątpliwie zaszczyt, a także niejako obowiązek przygotowania tak zwanej “parapetówki” spoczywa na gospodarzu obiektu. Aby z należytym szacunkiem ugościć osoby, które zaprosi, powinien zadbać o to, by lokal był przynajmniej w stanie użytkowym w dniu imprezy. Jak wiadomo w przypadku zakupu mieszkań z rynku wtórnego samo to może być już nie lada wyzwaniem. Jednak to nie wszystko, jeśli zapraszający chce zasłużyć sobie na to, aby wszyscy goście składali mu życzenia na parapetówkę, powinien zadbać jeszcze o parę istotnych aspektów dotyczących samej imprezy. Dania obiadowe i przekąski! Bez nich nie odbędzie się żadna impreza. Dobry gospodarz musi o nich pamiętać, o ile nie chce, by pozostali biesiadnicy poumierali z głodu. Alkohole i napoje. Te pierwsze nie zawsze są konieczne, chociaż znając polskie realia, to są częstymi gośćmi na parapetówkach. Gry i zabawy. Równie ważne co dwa poprzednie punkty nikt przecież nie będzie siedział jak słup soli, od czasu do czasu popijając drinka lub jedząc orzeszki.

Życzenia na nowe mieszkanie

Skoro już przebrnęliśmy przez to, co gospodarz powinien zrobić, aby parapetówka była udana, to czas na to, czego można oczekiwać od gości takiego wydarzenia. Nie będzie tutaj mowy o wyszukanych kreacjach wieczorowych czy żadnym dresscodzie, wystarczy wyglądać schludnie. Prezent z okazji parapetówki jest na pewno miłym gestem w stronę organizatora, a także oznaką szacunku w stosunku do pracy, jaką włożył w przygotowanie imprezy. Co można kupić na parapetówkę? Upominek nie musi być wyszukany i drogi w końcu to nie wesele. Warto zadbać by to, co kupimy, było funkcjonalne i praktyczne na nowym lokalu. 

Jeżeli znasz świeżo upieczonego gospodarza to wybór prezentu, nie powinien stanowić większego problemu. Może to być zestaw talerzy, garnków, czy zastawa stołowa. Takie rzeczy z pewnością będą przydatne zarówno w nowym domu, jak i mieszkaniu. Jeśli totalnie nie masz pojęcia, co mógłbyś kupić, możesz zapytać osoby, która Cię zaprosiła, czego brakuje jej jeszcze, jeśli chodzi o domowy asortyment. W takim wypadku prezent na pewno będzie trafiony, choć niewątpliwie stracisz element zaskoczenia, bo w żadnym wypadku nie będzie to niespodzianka. Poza upominkiem powinieneś także zastanowić się jakie życzenia na nowe mieszkanie chciałbyś złożyć gospodarzowi.

Życzenia na parapetówkę śmieszne

Jeśli jesteś typem kawalarza lub też, jeśli organizator imprezy jest taką osobą, możesz bez obaw postawić na zabawne życzenia. Nie ma tu gotowych schematów. Najlepiej będzie, jeśli zastanowisz się, czego dana osoba sama chciałaby sobie życzyć, oczywiście, jeśli na tyle znasz tę osobę. Wiadomo, że możesz życzyć gospodarzowi sukcesów zawodowych, szczęścia i pomyślności, ale to jest tak zwane odgrzewanie kotleta, który serwowany jest na każdej polskiej Wigilii czy świętach Wielkiej Nocy. 

Dużo lepiej wypadniesz, jeśli będziesz życzył czegoś nietuzinkowego i indywidualnego. Przypomnij sobie czy były jakieś sytuacje związane z mieszkaniem, do których mógłbyś się odnieść. Może deweloper ociągał się z oddaniem budynku… W takim wypadku mógłbyś zacząć od tego, że życzysz mu, aby nieoczekiwane spóźnienia nie sprawiły, że będzie musiał zamieszkać w kartonie po telewizorze. Być może podczas prac remontowych pękła rura z wodą? Wtedy śmieszne będzie życzenie mu niezalewania sufitu sąsiadów podczas użytkowania mieszkania. Jak sam widzisz, okazji jest mnóstwo, a Twoim zadaniem jest je zauważyć i wykorzystać.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne