Strona głównaOff-topicWzruszające wierszyki dla dziadka - gotowe przykłady

Wzruszające wierszyki dla dziadka – gotowe przykłady

 

Dzień Dziadka to dzień, w którym w specjalny sposób chcemy podziękować naszym dziadkom za to, że są. Dziadkowie to osoby zaraz po rodzicach, którzy odgrywają ogromną rolę w wychowaniu dzieci, a więc podziękowania im się należą. Z tej okazji w przedszkolach oraz szkołach organizowane są przedstawienia z okazji Dnia Dziadka. 

Wierszyki dla dziadka 

Z racji tego, że Dzień Dziadka wypada po Dniu Babci, święta łączą się i zazwyczaj świętowane są obydwa święta jednocześnie. Oprócz samego przedstawienia, dzieci przygotowują upominki z myślą o ich dziadkach i babciach. Jednak oprócz szkolnej imprezy, możemy samemu indywidualnie podziękować i uczcić święto naszych dziadków. Przede wszystkim najważniejsze są życzenia, a nie ma lepszych życzeń, niż wzruszający wierszyk dla dziadka. Chociaż w Internecie znaleźć można pełno gotowych wierszyków na Dzień Dziadka oraz życzeń dla dziadka z okazji Dnia Dziadka, to jeszcze lepszym pomysłem okaże się samodzielne wymyślone i przygotowane wierszyki na Dzień Dziadka. 

Dzień Dziadka 

Święto obchodzone 22 stycznia, a więc Dzień Dziadka, pojawiło się w kalendarzu dosyć niedawno. Pomysł, aby uczcić naszych dziadków zrodził się późno, ponieważ dopiero pod koniec lat siedemdziesiąt dwudziestego wieku zaczęto je obchodzić. Na początku miało to być wspólne święto, czyli Dzień Babci i Dzień Dziadka jednocześnie, jednak w 1981 roku postanowiono, że będą to dwa oddzielne święta, jeden po drugim. I tak się stało, że od tego czasu obchodzimy oba święta oddzielnie. Skąd pomysł na Dzień Dziadka? Pomysł przyszedł do nas ze Stanów, w których święta naszych dziadków obchodzone są w jeden dzień. Dzień Dziadka jest świętem stałym i przypada każdego roku 22 stycznia.  W tym dniu każdy chce pokazać, że pamięta o naszych opiekunach, którzy zajmują miejsce zaraz po rodzicach i móc hucznie je obejść. To miły gest ze strony wnucząt, nie tylko tych najmłodszych, ale także tych starszych. 

Wierszyki na Dzień Dziadka

Ciekawym pomysłem jest, aby wierszyki na Dzień Dziadka były zarówno wzruszające, ale także wesołe. Chcemy podziękować naszym dziadkom za trud i pomoc włożone w nasze wychowanie. Można wspomnieć o wspólnie spędzonych chwilach oraz cechach charakteru dziadka. Wierszyk na Dzień Dziadka powinien być wyjątkowy. Najlepszy wierszyk na Dzień Dziadka, to rymowanka opisująca naszego dziadka, która nie tylko rozbawi, ale także wzruszy ważną dla nas osobę. Nie musimy się bać, że nie wypada osobie dorosłej napisać śmiesznego wierszyka na Dzień Dziadka. Dla nich nadal pozostaniemy małymi dziećmi, a zabawny wierszyk tylko bardziej umocni ich w tym przekonaniu. Przecież dziadkowie też lubią się pośmiać. 

Życzenia dla dziadka z okazji Dnia Dziadka

W Internecie i na kartkach z okazji różnych świąt mamy pełno gotowych życzeń. Zazwyczaj życzenia dla dziadka z okazji Dnia Dziadka dotyczą zdrowia, uśmiechu i cierpliwości. Takie gotowe życzenia mogą stać się inspiracją dla nas samych, aby wymyślić coś nowego i własnego, co na pewno spodoba się naszym dziadkom. Należy pamiętać, że nie tylko dzieci składają w tym szczególnym dniu życzenia swoim dziadkom. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zabawne rymowanki złożyły osoby już dorosłe. Z pewnością dziadek uroni nie jedną łzę ze wzruszenia, ale także ze śmiechu. O naszych dziadkach powinniśmy pamiętać przez cały rok i dbać, bo są to osoby starsze. Ale taki dzień, jak Dzień Dziadka, powinien być naprawdę wyjątkowy, aby przypomnieć, ile oni dla nas znaczą, ile włożyli swojej cierpliwości w opiekę nad nami, a także podziękować za to wszystko w kilku słowach. Oprócz życzeń na Dzień Dziadka, powinniśmy pamiętać o drobnym upominku lub laurkę, które pozwolą zapamiętać ten dzień na długo.

Poniżej przykładowe życzenia na Dzień Dziadka

Z okazji Twojego święta, 

niech każdy o Tobie pamięta, 

zwłaszcza Twoje wnuczęta, 

a Twoja buzia będzie uśmiechnięta.

Dużo radości, 

zero przykrości, 

zdrowia dobrego, 

stresu małego.

Nie tylko dzisiaj w dniu Twojego święta, 

ale powinna być to zachęta,

aby móc podziękować Ci szczerze

za troskę i opiekę w głównej mierze, 

a także za słów dobrych parę

i miłości Twojej ponad miarę.

Z całego serca dziękuję

i w policzek całuję. 

 

Kochany Dziadku, do Ciebie z życzeniami przychodzę,

Ponieważ Ty towarzyszysz mi w mej drodze.

Czy smutna chwila, czy promienny dzień, 

Ty kroczysz za mną tak jak cień.

Pozostaje mi jedynie 

Poświęcić Tobie chwilę 

I podziękować za wszystko Tobie, 

bo w każdej jesteś dobie

I nieważne, co by się działo, 

Mogę Ciebie prosić śmiało. 

W tym dniu szczególnym, 

Żeby nie być ogólnym, 

Chciałabym Ci życzyć zdrowia,

Aby nie dolegała Ci żadna choroba.

Dużo cierpliwości i miłości,

Każdego dnia pełnego radości.

Abyś pamiętał o mnie stale

Nie ze smutkiem wcale,

Ale z uśmiechem na twarzy,

Gdy tylko okazja się nadarzy.

 

Kochany Dziadku, w dniu Twojego święta chciałabym Ci życzyć 

zdrowia na Twe długie lata, 

cierpliwości bez zbędnego czekania, 

uśmiechu, co rozchmurzy babcię, 

pieniędzy, na gorzką czekoladę,

miłości, do każdego z wnucząt,

gorących łez ze wzruszenia, 

i dobrej pamięci, abyś pamiętaj o nas nawet bez chęci!

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne