Strona głównaOff-topicWszystko o numerologii

Wszystko o numerologii

Numerologia to jedna z dziedzin pseudonauki, która zajmuje się badaniem mistycznych, nadnaturalnych czy też magicznych cech i właściwości wszystkich liczb i cyfr. Numerologia bazuje na wierze, że przyporządkowane danym obiektom i przedmiotom liczby, mają związek, czy też wpływają na los ludzi. Wielu adeptów numerologii wierzy, że na podstawie liczb przypisanym naszym nazwiskom i datą urodzenia, i ich właściwości, jesteśmy w stanie przewidzieć przyszłość. Jednym z pierwszych źródeł numerologii, jest sam Pitagoras, który uważał, że wszechświatem rządzą i sterują matematyczne reguły, dlatego też według szkoły pitagorejskiej, były swego rodzaju odpowiednikiem bóstw. Mimo że numerologia jest uważana za pseudonaukę, wpłynęła ono znacznie na rozwój matematyki, zwłaszcza w starożytności, oraz we wczesnym średniowieczu. Numerologia zakłada, że wszystko, co się dzieje, ma swoją przyczynę, oraz dzieje się zgodnie z jakimś planem. Wlicza się w to też podstawowe informacje o nas, takie jak data i godzina urodzenia, miejsce, w którym się urodziliśmy i aktualnie mieszkamy, a także nasze imię i nazwisko. Poza zdefiniowaniem naszego życia numerologia ma też definiować nasze charaktery i wszystkie życiowe osiągnięcia, od momentu urodzenia, aż do śmierci.

Jak obliczyć swoją numerologię?

Są różne rodzaje wartości numerologicznych, które możemy obliczyć. Jedną z najważniejszych, jest liczba urodzeniowa, którą liczy się, dodając do siebie wszystkie cyfry z naszej daty urodzenia. Dla przykładu, jeśli Marysia urodziła się 16.09.1995 roku, jej liczbę urodzeniową liczymy w następujący sposób: 1+6+0+9+1+9+9+5 = 40, po czym 4 + 0 = 4 – urodzeniową liczbą Marysi jest 4. Liczba urodzeniowa, nie może wynosić mniej niż 1 i więcej niż 9. Pod liczbą urodzeniową kryje się bardzo wiele rzeczy, takich jak cechy charakteru czy aspiracje, a nawet przewidują nasze szczęście, czy pecha w późniejszym życiu. Kolejną ważną liczbą w numerologii, jest liczba osobista, którą oblicza się poprzez dodanie liczby urodzeniowej do liczby imienia i nazwiska. Liczbę imienia i nazwiska oblicza się poprzez dodanie do siebie liczb poszczególnych liter alfabetu. Każda z liter ma przypisany sobie odpowiedni numer, który można znaleźć w tabelach numerologicznych. Liczba osobista jest bardzo ważna, ma pomagać poznawać naszą przyszłość na kolejne lata.

Data urodzenia w numerologii

Data urodzenia w numerologii, jest jednym z najważniejszych aspektów naszego życia. Jest ona traktowana bardzo poważnie, mając ogromne znaczenie, ponieważ to na niej opiera się wiele późniejszych wyliczeń i ich rezultatów. Data urodzenia ma mieć wpływ na każdy aspekt naszego życia, w tym nasze cechy charakteru, osobowość, późniejsze sukcesy i porażki, czy na poznawanie naszej przyszłości. Na podstawie daty urodzenia, możemy obliczyć ważne, numerologiczne liczby, takie jak liczba osobista, liczba urodzeniowa, wibracja dnia, czy klucz wcielenia, które mają w sobie zawierać dużo informacji o wszystkich aspektach naszego życia. Data urodzenia w numerologii, jest więc kluczowym elementem poznawania siebie i swojej przyszłości.

Kalkulatory numerologiczne

W internecie możemy znaleźć wiele kalkulatorów numerologicznych, które pozwolą nam na obliczenie ogromnej ilości ważnych w tej dziedzinie liczb. Wiele liczb możemy bez problemu obliczyć samodzielnie, jednak kalkulatory numerologiczne są godne zaufania, zapewniając nam pewność prawidłowych wyników. Korzystanie z takich kalkulatorów numerologicznych, jest bardzo wygodne i przebiega sprawnie, dlaczego w liczeniu najróżniejszych wartości, stają się one coraz popularniejsze i coraz bardziej niezbędne. Poleca je też wielu adeptów numerologii, ponieważ zdecydowanie ułatwiają i usprawniają nam one wszelkie obliczenia. Przydatne są szczególnie w tych długich i mozolnych obliczeniach, do których może nam brakować cierpliwości.

Kalkulator numerologii partnerskiej

W internecie dostępnych jest również wiele kalkulatorów numerologii partnerskiej, czyli numerologii związków. Można dzięki nim obliczyć dopasowanie do siebie partnerów, oraz to jak może się potoczyć ich wspólna przyszłość. Kalkulatory numerologii partnerskiej są bardzo popularne, ponieważ dokonują za nas wielu, czasem skomplikowanych obliczeń. Numerologia związków dla wielu osób, zwłaszcza amatorów, może się wydawać o wiele bardziej skomplikowana, niż pozostałe gałęzie numerologii, różne pomocne w liczeniu narzędzia, często są mile widziane, oraz stają się bardzo popularne.

Numerologia imienia

Numerologia imienia opiera się na liczbie imienia, którą obliczamy, dodając do siebie kolejno wartości przypisane konkretnym literom. Wartości poszczególnych liter możemy znaleźć w odpowiednich tabelach numerologicznych. Dla przykładu, wartości imienia Ewa to E – 5, W – 5 i A – 1, a więc numerologię imienia Ewa, liczymy w następujący sposób – 5+5+1 = 11 i 1+1=2. Według tych obliczeń liczbą imienia Ewa jest 2, co ma się przekładać na cechy charakteru, osobowości, a także sukcesy odnoszone w życiu zawodowym i prywatnym, sposób życia i samorealizacji siebie. Numerologia imienia według wielu, ma bezpośredni wpływ na nasze życie, będąc jego ważnym aspektem.

Bliźniaczy płomień w numerologii

Bliźniaczy płomień to w numerologii bardzo silny związek duchowy, a konkretnie miłosny. Bliźniaczy płomień uważa się za niezwykle mocny i romantyczny, dający na dużo szczęścia i spokoju ducha. Bliźniaczy płomień w numerologii odznacza się tym, że jest on bardzo intensywny i często namiętny, ciasno splatając ze sobą dwie osoby, oraz tworząc ich więź nierozerwalną i niepowtarzalną. Bliźniaczy płomień ma być połową naszej duszy, która została stworzona z nami jako jedna całość. W związku bliźniaczych płomieni miłość jest wszechogarniająca i wyrozumiała, a także bezwarunkowa. Z Bliźniaczymi Płomieniami rozumiemy się bez słów, często myśląc w bardzo podobny, czy nawet identyczny sposób. Relacje z takimi osobami, mają być pełne szczęścia, miłości i wdzięczności, a także mają uzupełniać nasze życie w każdym calu.

 

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne