Strona głównaCelebryciFreak FightyTomasz Szalony Reporter Matysiak - kto to, wiek, wzrost, waga, żona, dzieci,...

Tomasz Szalony Reporter Matysiak – kto to, wiek, wzrost, waga, żona, dzieci, Wikipedia

O Tomaszu Matysiaku zrobiło się głośno w ubiegłym roku, gdy relacjonował w mediach społecznościowych wojnę w Ukrainie. Jeździł tam z pomocą humanitarną, nagrywał relacje przedstawiające wydarzenia ze schronu. Publikował zdjęcia zniszczonych przez rosyjskie bomby miast. 

Kim jest Tomasz Matysiak? Matysiak i jego żona, Kinga, prowadzą na YouTubie kanał poświęcony podróżom. Poza tym Szalony Reporter jest zawodnikiem MMA. 18 marca po raz pierwszy zawalczy w oktagonie High League w katowicki Spodku. Jego przeciwnikiem będzie Michał Cichy, dziennikarz portalu mma.pl Wielu fanów MMA czeka na ten pojedynek. Sam Matysiak wokół federacji kręci się już od dłuższego czasu, choć wcześniej nikt nie proponował mu starcia. 

Sprawdź z nami, czy dostępne są inne informacje na jego temat: wiek, wzrost i waga, a także, czy pisze coś o nim Wikipedia. 

Zobacz: Mateusz „Haribo” Gąsiewski – rodzice, wiek, waga, wzrost, kto to, Wikipedia, dziewczyna, siostra

Tomasz Szalony Reporter Matysiak – kto to? Wiek, wzrost, waga

Jeśli nadal nie wiesz, kto to Szalony Reporter, najprawdopodobniej nie korzystasz zbyt wiele z mediów społecznościowych. Znają go szczególnie ci, którzy śledzą wydarzenia wojenne z Ukrainy, bo to przez nie większość z nas dowiedziała się, kim jest Tomasz Matysiak.

Najogólniej rzecz ujmując, to znany influencer i youtuber. Jest twórcą podcastów i reporterem. Od 2017 Matysiak i jego żona prowadzą kanał podróżniczy @KiniaiTomek. Odwiedzili wiele krajów, m.in. Izrael, Gruzję, Rosję, Zanzibar, Tanzanię i Chiny. Ich filmy doczekały się prawie 2,5 mln wyświetleń. 

Dane na temat tego, jakie są jego wiek, wzrost i waga, nie są dostępne na stronie federacji, nie publikuje ich też Wikipedia. Dzień przed galą, podczas oficjalnej prezentacji, odbędzie się ważenie zawodników.  

Tomasz Szalony Reporter Matysiak – co nam powie Wikipedia? 

Wikipedia to nie jest miejsce, w którym pojawiają się treści na temat influencerów, choć encyklopedia dopuszcza tworzenie biografii osób żyjących. Każdy może stworzyć rzetelny artykuł na swój temat, by szersza społeczność dowiedziała się kim jest lub zlecić to któremuś z bardziej doświadczonych redaktorów serwisu Wikipedia.

Źródło: instagram.com/szalony.reporter/

Tomasz Szalony Reporter Matysiak – żona, dzieci

Żona Tomasza Matysiaka znana jest z działalności na YouTube. Wspólnie z nim prowadzi kanał, na którym relacjonują swoje podróże po całym świecie. 

Para wzięła ślub w 2021 roku i nie ma dzieci. 14 lutego świętowała 10 rocznicę swojego związku. 

Kim jest Kinga Matysiak prywatnie?  Żona Szalonego Reportera znana jest w sieci jako @velfulka Większość jej fotografii na Instagramie to relacje z podróży. Ostatnie zdjęcia, które udostępniła, zrobione zostały na Malcie.

Zobacz: Michał Cichy – wiek, wzrost, waga, kto to, Wikipedia, kim jest, żona, dzieci

Tomasz Szalony Reporter Matysiak – afery, KRS, o co chodzi?

Tomasz Matysiak ma za sobą parę medialnych gaf, po których społeczność internetowa bardzo krytykowała jego zachowanie. Nie oszczędzali go też dziennikarze. 

Kiedy w Ukrainie wybuchła wojna, Szalony Reporter zawoził mieszkańcom kraju pomoc humanitarną. Jednocześnie robił obszerne relacje ze schronów oraz stanowisk, na których pracowali wojskowi. Był krytykowany przez akredytowanych na miejscu dziennikarzy za brak profesjonalizmu. W swoich relacjach pokazywał twarze żołnierzy i wiele innych szczegółów, na podstawie których można było łatwo zlokalizować pozycje, na których się znajdują. 

Przed takim zachowaniem wielokrotnie przestrzegały polskie i ukraińskie władze. Zdjęcia i filmy, które zawierają szczegóły (nazwa drogi, ulicy, charakterystyczny budynek) pozwalają armii rosyjskiej precyzyjnie kierować atak. Kilka razy doszło już do wysadzenia magazynu z bronią lub sprzętem, bo dziennikarze relacjonowali, gdzie znajdują się ukraińskie zapasy. 

Czarę goryczy przelało zachowanie Szalonego Reportera w czasie uroczystości pogrzebowej jednego z polskich ochotników walczących w Ukrainie. Przed wyjazdem na pogrzeb Tomasz Matysiak poprosił w mediach społecznościowych, by do niego nie podchodzić i nie robić sobie zdjęć. Był zdaje się przekonany, że jego obecność przykuje więcej uwagi, niż sam pogrzeb. Tymczasem sam wyjął telefon i robił na uroczystości zdjęcia. Tuż po nim nagrywał relacje na tik-toka. 

Za swoje zachowanie przeprosił rodzinę i wszystkich urażonych, ale internauci przy każdej okazji wypominają mu to zachowanie. Wielu na pytanie, kim jest Tomasz Matysiak, przywołuje właśnie tę historię. 

Źródło: instagram.com/szalony.reporter/

Poza tym Matysiak krytykowany był też za zrobienie sobie zdjęcia na tle powojennych gruzów. Nie byłoby w tym może nic złego, ale na fotografii Szalony Reporter uśmiechał się – pozował jak na zdjęciu z wakacji. 

Wielu reporterów z całego świata na czas wojny przeniosło się do Ukrainy. To stamtąd relacjonują wydarzenia i pokazują światu brutalne oblicze wojny. Jednak przestrzegają przed tzw. turystyką wojenną influencerów. Ci pojawiają się na froncie, by zyskać uznanie w oczach fanów, ale jednocześnie sprowadzają ogromne niebezpieczeństwo na żołnierzy i dziennikarzy, którzy pracują z nimi. 

Zobacz: Edward Dymek – kiedyś i dziś, bezdomny, nie żyje, córka, żona, zdjęcia i grób, czyli wszystko co powie ci o nim wikipedia oraz znacznie więcej!

Sprawdź jeszcze

Popularne