Strona głównaCelebryciAktorzyEdward Dymek - kiedyś i dziś, bezdomny, nie żyje, córka, żona, zdjęcia...

Edward Dymek – kiedyś i dziś, bezdomny, nie żyje, córka, żona, zdjęcia i grób, czyli wszystko co powie ci o nim wikipedia oraz znacznie więcej!

Co wiesz o największych celebrytach PRL-u? Edward Dymek włączany jest do chlubnej grupy najbardziej popularnych dziecięcych aktorów lat 70-tych. Wszystko to za sprawą produkcji, w jakich udało mu się tak istotnie zapisać! Życie nastolatka nie powiodło się jednak tak, jak mógłby tego oczekiwać. Dowiedz się, co na jego temat mówi wikipedia i poznaj ciekawostki ze wszystkich zakątków internetu! 

Zobacz: Kajetan Poznański – matka, wikipedia, wyrok, ofiara, zatrzymanie, rodzice, siostra, co zrobił

Edward Dymek – kim był? 

Kto pamięta jeszcze produkcje “Abel, twój brat”, “Wakacje z duchami” czy “Podróż za jeden uśmiech”? Czy wiesz, co łączy te trzy pozycje? Mowa oczywiście o dziecięcej gwieździe PRL-u: Edward Dymek rozpoczął swoją karierę aktorską już w wieku 13 lat. Urodzony 14 marca 1957 roku we Wrocławiu w ciągu jedynie kilku stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych chłopców lat 70-tych. Nic dziwnego! Młody celebryta nie kontynuował jednak działalności aktorskiej w przyszłości, a jego życie wbrew oczekiwaniom niestety nie obsypało się różami. Poznaj tragiczną historię Edwarda Dymka w naszym artykule. 

Wczesna lata Edwarda Dymka – co na ten temat mówi wikipedia? 

Edward Dymek przeżył szczyt własnej popularności w latach 70-tych zaraz po wystąpieniu w jego pierwszych i ostatnich zarazem trzech produkcjach. Młody aktor występował chętnie zarówno w filmach jak i serialach, a największą sławę przyniosły mu “Wakacje z duchami”, okrzyknięte hitem i oglądane bacznie zarówno przez dzieci jak i przez dorosłych. Wikipedia nie zdradza nam żadnych szczegółów dotyczących rodziców chłopca i jego rodzinnego domu; pewnym jest jednak, że w wieku 18 lat musiał go opuścić ze względu obowiązek odbycia służby wojskowej. Gwiazdorska przeszłość młodego mężczyzny, jak możemy się domyślać, niestety nie pomogła mu w jednostce: “W upale kazali mi biegać 40 kilometrów z ciężkim sprzętem na plecach” – zdradził Dymek w jednym z wywiadów. 

Dorosłe życie Edwarda Dymka – żona, córka i tragiczny przebieg wydarzeń

W trakcie odbywania służby Edward uznał, że zaraz po jej ukończeniu podejmie kroki ku założeniu rodziny i stworzenia domu.- Tak też się stało. Niedługo po powrocie “do cywila” mężczyzna poznał swoją przyszłą żonę, wraz z którą już po kilku latach doczekali się córki. Marzena (córka Edwarda) prowadzi dziś swoje własne życie i nawet w chwili śmierci ojca, nie chciała mieć z nim niczego do czynienia (docelowo podobnie zresztą jak jego żona). Wszelkie relacje rodzinne zniszczyła bowiem doszczętnie choroba alkoholowa aktora. Mężczyzna przez wiele lat zmagał się z destrukcyjnym nałogiem i ostatecznie znalazł się na daleko wysuniętym marginesie społecznym: “Mogłem mieć wszystko, a nie ma nic” – powiedział Dymek tuż przed swoją śmiercią. Niegdyś dobrze zapowiadająca się gwiazda show-biznesu, Edward szybko stracił na zawsze córkę, żonę, dom i znalazł się na samym dnie. 

Źródło: slowo.org.pl

Zobacz: Krzysztof Skiba nie żyje? Plotki czy fakt?

Edward Dymek – bezdomny, nie żyje 

Destrukcyjny styl życia Edwarda musiał doprowadzić ostatecznie do jego nieuchronnego upadku. 53-letni mężczyzna zmarł jako bezdomny alkoholik 29 lipca 2010 roku. Dymek ostatnie lata swojego życia spędził w zatrważających warunkach, w lokum pozbawionym kanalizacji i dostępu do prądu na jednej z najmniejszej dzielnic Wrocławia (Brochów), zajmując się na co dzień zbieraniem złomu. Na samym skrawku swojej ziemskiej wędrówki dawny gwiazdor błąkał się po ulicach miasta, spędzając noce w ogrodach działkowych i na otwartych klatkach schodowych. Czy to oznacza, że Edward Dymek nie żyje? Z całą nie przestanie żyć w naszej pamięci jako przykład człowieka, który uczy nas, jak łatwo i szybko pod wpływem niewłaściwych wyborów można utracić wszystko, co jest dla nas ważne. Gdzie dziś znajduje się grób dawnego aktora? Odpowiadamy!

Edward Dymek – grób, gdzie jest dziś? 

Mężczyzna dokonał żywota samotnie, w skrajnym ubóstwie. Jego ciało spoczywa dziś na cmentarzu komunalnym w Pawłowicach we Wrocławiu. „Miałem krnąbrną, niespokojną naturę, nigdzie nie potrafiłem zagrzać miejsca, ciągle mnie nosiło. Błąkałem się tu i tam, przez ostatnie lata spałem na klatkach schodowych i w altankach działkowych. (…) Mogłem mieć wszystko, a nie mam nic. ” – powiedział kilka lat przed śmiercią w jednym z wywiadów. Dziś możemy przyglądać się jedynie jego zdjęciom z przeszłości.

Edward Dymek – zdjęcia 

Większość zdjęć aktora, z jakimi możemy się zapoznać pochodzi z czasów realizacji trzech produkcji filmowych i serialowych, w jakich brał udział. Ujęcia te nie zdradzają przyszłości chłopca, który z potencjalnej przyszłej gwiazdy polskiej sceny aktorskiej, w drodze przebiegu wydarzeń i niewłaściwych wyborów, stał się bezdomnym alkoholikiem i zmarł w samotności, z dala od żony i córki, które nie chciały go znać. 

Zobacz: Marianna Schreiber – wiek, mąż, wikipedia, dzieci, ile ma lat, zdjęcia, wykształcenie, kto to, wiek, z mężem, córka, samochód

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne