Strona głównaOff-topicŚmieszne przezwiska

Śmieszne przezwiska

Popularne polskie powiedzenie mówi, że kto się czubi, ten się lubi i trzeba przyznać, że jest w tym ziarnko prawdy. Każda relacja jest inna, zarówno pomiędzy przyjaciółmi, partnerami czy rodziną, jednak bardzo często, wbrew logice, to właśnie te niewinne jak i zabawne ksywki, czy wzajemne dogryzanie sobie, wzmacniają oraz zacieśniają relacje i więzi. Śmiech to zdrowie, dlatego im bardziej wymyślne i śmieszne pseudonimy i ksywki, tym lepiej i weselej. Należy pamiętać, że każdy jest inny i dlatego nie wszystkich śmieszy to samo, dlatego nad jednymi przezwiskami musimy się zastanowić dłużej niż nad innymi. Wiele zależy od poziomu relacji, oraz charakteru drugiej osoby.

Śmieszne przezwiska i pseudonimy dla kolegi

Wymyślając śmieszne przezwiska i pseudonimy dla kolegi, najlepiej jest kierować się swoją własną wyobraźnią, oraz poczuciem humoru. Niektóre przezwiska i pseudonimy będą dla większości zabawne, lecz niektórych mogą urazić, dlatego warto upewnić się, że cokolwiek planujemy powiedzieć, nie obrazi to i nie zasmuci innej osoby. Istnieją tysiące śmiesznych przezwisk i pseudonimów dla kolegi, a dotyczyć one mogą wszystkiego. Mogą być krótkie, ale też długie i złożone; mogą być lekkie i delikatne, ale też ostre i celujące w słabe punkty. Każdy ma inne poczucie humoru, dlatego przezwiska, które komuś mogą wydać się zabawne, innej osobie mogą sprawić przykrość. Ksywki mogą dotyczyć na przykład koloru włosów; często można się spotkać z nazywaniem kogoś „Rudy” czy „Blondyna”, ponieważ tego rodzaju przezwiskom przypisywane są pewne cechy. Przezwiska mogą dotyczyć też wybranych części ciała – ludzi, którzy są leworęczni, często nazywa się „lewusami” czy też „mańkutami”, a osoby wysokie i bardzo szczupłe nazywa się „tyczką”. Przezwiska mogą być powiązane z zawodami — nieraz słyszymy, że na informatyków mówi się „Haker” czy też nieco bardziej pejoratywnie „Nerd”. Wszystko zależy od indywidualnego poczucia humoru, ponieważ nie każdemu mogą podobać się przezwiska, które są tak osobiste.  Śmieszne przezwiska i pseudonimy dla kolegi czy koleżanki, nie muszą być jednak osobiste i odnosić się bezpośrednio do czyjegoś wyglądu, charakteru, poglądów czy sposobu życia. Czasem przezwiska, nawet te śmieszne, mają na celu po prostu komuś dopiec. Jednym z najpopularniejszych przezwisk ostatnich lat stało się słowo „Dzban”, które wygrało nagrodę Młodzieżowego Słowa Roku, zdobywając dzięki temu jeszcze większą popularność. Jest to słowo, które może być używane bardzo uniwersalnie, czasem sugerując czyjąś głupotę, wyśmiewając się z podejmowanych decyzji, a czasem rzuca się je na wiatr tak po prostu, by się z kimś droczyć. Występuje ono też w innych formach takich jak „Wazon”. Innymi, ostatnio popularnymi, nie osobistymi pseudonimami są ksywki takie jak „Bambus”, „Glon”, „Oskar” czy też „Andrzej” (dwa ostatnie opisują człowieka wykazującego pewien typ zachowania).

Śmieszne ksywki dla dziewczyn

Jest wiele śmiesznych ksywek, którymi możemy nazywać dziewczyny. Mogą się one odnosić jednakowo do wyglądu, charakteru, sposobu ubierania się, pracy, czy jakichś fajnych nazw wydarzeń z przeszłości, które lubimy wspominać. Ważne jest, by postarać, by się nie urazić osoby, której planujemy dogryzać, chyba że oczywiście jest to nasz zamiar. Dziewczyny często określa się słowem „mała”, co może, ale nie musi się odnosić do wzrostu. Bywa też, że przerabia się imię damskie na męskie – i tak z Oli powstaje Olek, a z Marysi – Marian. Popularne ksywki dla dziewczyn to też „Stara”, „Laska” czy „Bestie”. Kolejnym bardzo popularnym określeniem jest „Julka”, które ma opisywać młodą dziewczynę, o bardzo skrajnie liberalnych poglądach, lub też często po prostu niezgodnych z czyimś zdaniem. Przezwiska mogą być nadużywane, czego najlepszym przykładem jest właśnie „Julka”, ponieważ jest to słowo, które często wypowiada się, kompletnie nie pamiętając o jego znaczeniu. Śmieszne ksywki dla dziewczyn i chłopaków powinny być kreatywne, a najlepiej jeśli sami je wymyślimy, ponieważ to właśnie my znamy najlepsze wyczucie sytuacji, oraz charakter drugiej osoby.

 

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne