Strona głównaOff-topicFilm “Czarna Pantera” - gdzie można obejrzeć?

Film “Czarna Pantera” – gdzie można obejrzeć?

Przez ostatnie trzynaście lat, fani komiksów i superbohaterów żyli w prawdziwym kinowym niebie. Kiedy w 2008 roku na ekrany trafił film wytwórni Marvel Studios, „Iron Man” z Robertem Downey Jr. w roli głównej, nikt nie mógł spodziewać się, jak ogromne kinowe imperium miało wtedy swój początek. Iron Man zapoczątkował ogromne, superbohaterskie uniwersum, które do tej pory doczekało się 24 filmów, z których zdecydowana większość odniosła ogromne sukcesy finansowe i komercyjne. Jednym z najbardziej dochodowych filmów franczyzy MCU, osiemnastym z kolei, jest „Czarna Pantera”, ze zmarłym tragicznie zdobywcą Złotego Globu, Chadwickiem Bosmanem. Premiera „Czarnej Pantery” nastąpiła 29 stycznia 2018 roku, jednak po raz pierwszy tego bohatera mogliśmy zobaczyć na ekranie już dwa lata wcześniej, w filmie „Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów”. Film odniósł ogromny sukces, już w pierwszym tygodniu po premierze zarabiając 400 milionów dolarów, oraz otrzymując bardzo pozytywne i ciepłe recenzje. Produkcja może się również pochwalić trzema Nagrodami Akademii Filmowej, w kategoriach: najlepsza muzyka, najlepsze kostiumy oraz najlepsza scenografia. Obok Chadwicka Bosemana w roli T’Challi/Czarnej Pantery, na ekranie pojawili się laureatka Oscara Lupita Nyong’o (Nakia), Michael B. Jordan (Eric Stevens/Killmonger), Danai Gurira (Okoye), Martin Freeman (Everett Ross), oraz Letitia Wright jako Shuri. Produkcja często jest poszukiwana na stronach takich jak CDA czy Anyfiles.

Streszczenie filmu „Czarna Pantera”

Fabuła „Czarnej Pantery” jest wielowątkowa, jednak końcówka filmu splata wszystko w jedną, spójną całość. Najważniejszym elementem jest oczywiście wątek T’Challi, młodego Króla afrykańskiego państwa Wakandy. Wakanda jest państwem, które pozornie nie różni się zbytnio od innych państw w tej części świata, jednak w rzeczywistości jest ono najlepiej rozwiniętym państwem na świecie, sprytnie izolowanym i ukrywanym pod niezwykłą technologią. T’Challa jest nie tylko Królem tego niezwykłego państwa; jest on też jego obrońcą. Spożywając niezwykłą roślinę, zyskuje nadludzkie zdolności, a korzystając z ekstremalnie rozwiniętej technologii, powiązanej z niezwykłym metalem, jakim jest vibranium, T’Challa staje się Czarną Panterą. T’Challa już na samym początku swojego panowania musi zmierzyć się z ogromnymi problemami, które mogą zniszczyć jego państwo, oraz zagrozić reszcie świata. Film porusza problemy współczesnego świata, jednocześnie zachowując wartką akcję. Wszystko obszyte jest niesamowitymi efektami specjalnymi, oraz niezwykłymi kostiumami, które nadają produkcji niepowtarzalnego klimatu. Film momentami wzrusza, bawi i zadziwia, ale daje nam też lekcję w człowieczeństwie. Jest to pierwszy film MCU całkowicie dedykowany postaci ciemnoskórego bohatera, wiele osób uważa go więc za produkcję przełomową.

Gdzie obejrzeć cały film „Czarna Pantera” wytwórni Marvel Studios?

Cały film „Czarna Pantera”, tak jak wszystkie pozostałe filmy franczyzy MCU, można obejrzeć na platformie Disney+, która niestety nie jest jeszcze dostępna w Polsce. Nie wiadomo kiedy platforma dotrze do Polski, oficjalne komunikaty jeszcze się nie pojawiły, więc prawdopodobnie trzeba będzie na to trochę poczekać. Wiele osób zastanawia się, gdzie obejrzeć cały film „Czarna Pantera” online, dlatego często szuka się tego filmu na stronach takich jak Anyfiles czy CDA, które są dosyć pokaźnymi filmowymi bibliotekami. Niestety Anyfiles nie działa już od 2018 roku, nie znajdziemy na tej stronie żadnego filmu. Na CDA film „Czarna Pantera” nie jest na ten moment dostępny, nie wiadomo kiedy się to zmieni.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne