Strona głównaOff-topicRandki na Facebooku - jak działa, jak włączyć, jak usunąć? Opinie

Randki na Facebooku – jak działa, jak włączyć, jak usunąć? Opinie

Jest piątek godzina 17. Wróciłeś/aś z pracy czy ze szkoły i jedyne, o czym myślisz to pizza i Netflix. Jednak umówiłeś/aś się kilka dni temu ze znajomymi na imprezę, na której miałeś/aś kogoś poderwać, bo oglądanie seriali w pojedynkę, zaczęło Cię ostatnio dołować. Przed Tobą wizja kolejnego tygodnia bez uczucia motylków w brzuchu, więc porzucasz plan zaszycia się w łóżku do końca weekendu i zaczynasz się szykować. I to nie byle jak – odstawiasz się jak na rozdanie Oscarów, bo przecież masz znaleźć miłość swojego życia. Jest już północ, a Ty siedzisz z kimś, kto gada takie pierdoły, że zamawiasz kolejnego drinka, żeby łatwiej było przełknąć kolejne z rzędu nieudane łowy, na które straciłeś/aś mnóstwo czasu. A mogłeś/aś przecież leżeć z tą pizzą i oglądając kolejny sezon ulubionego serialu, przeglądać profile randkowe osób z Twojej okolicy. Wiem, wiem – tam też trzeba przechodzić przez masę nieudanych spotkań. Jednak dzięki takim aplikacjom, chociaż mniej więcej będziesz mógł/a ocenić, czy warto jest poświęcać te dwie godziny na kąpiel, golenie, balsamowanie, układanie włosów i mejkap. To co – zainteresowany/a? 

Randki na Facebooku – jak działa?

Facebook – kiedyś król wśród portali społecznościowych. Mimo że dzisiaj to raczej TikTok i Instagram mają korony i berło, to Facebook od lat jest jedną z bardziej popularnych aplikacji – mniej używaną, ale nadal obecną w naszych telefonach. Niemal wszyscy mamy Facebooka, więc randkowanie za jego pomocą jest bardzo wygodne – nie trzeba pobierać kolejnej apki. Jednak zacznijmy od początku. 

Randki na Facebooku – jak to działa? Nie musisz się obawiać, że Twoi znajomi dowiedzą się, że kogoś tam szukasz. Facebook nie udostępnia żadnych informacji o tym, że randkujesz za jego pomocą. Wiele osób obawia się tego, że na ich głównej tablicy pojawią się jakieś bardziej prywatne informacje, którymi podzielili się na Randki na Facebooku. Jak to działa, że nie ma takiej opcji? Otóż jest to po prostu oddzielna funkcja Facebooka, która jeśli nie chcesz, to nie udostępnia żadnych danych na Twojej tablicy. Nawet znajomi nie będą widzieć, że jesteś tam aktywny/a, jeśli wyłączysz ich z bazy potencjalnych kandydatów. Jednak jeśli masz w ich gronie kogoś, do kogo wstydzisz się zagadać w realu, to możesz go do niej dodać – co ciekawe, można ustawić to w taki sposób, że ten ktoś nie zobaczy, że to zrobiłeś/aś, dopóki sam nie zaznaczy, że Twój profil mu się podoba. Na Randki Facebook swipe’uje się tak samo, jak na Tinderze. Jednak tam liczy się głównie lokalizacja, a na Facebooku jest kilka innych filtrów, które lepiej dobiorą Ci kandydata. Jakich?

 • Jest tam możliwość zaznaczenia zainteresowań – przez to będą pojawiać Ci się osoby z podobnymi zajawkami. 
 • Na Randki Facebook możesz wybrać swoją tożsamość płciową – jest tam więcej opcji niż na Tinderze. Możesz również zaznaczyć, jakiej płci osoby mają Ci się wyświetlać. 
 • Na Facebook Randki można za free cofnąć przypadkowe odrzucenie lub dodanie jakiejś osoby. Jeśli spodobał Ci się ktoś, kogo omyłkowo wrzuciłeś/aś do worka nie interesuje mnie, to możesz odetchnąć z ulgą, bo na Facebook Randki za darmo można wracać.
 • Facebook Randki również działa przy użyciu lokalizacji, ale na tym portalu randkowym można dodać dwie inne lokalizacje. Jeśli więc mieszkasz trochę w miejscowości rodzinnej, a trochę w inny mieście, w którym studiujesz czy pracujesz, to możesz dodać obie miejscowości. Informacja o innych lokalizacjach będzie widoczna na Twoim profilu. 
 • Na Randki Facebook jest opcja wyłączenia swojej widoczności dla osób, które są Twoimi znajomymi. Na Tinderze nie raz zdarza się, że wyskakuje ktoś znajomy z okolicy, więc jest to super opcja, jeśli swoje poszukiwanie partnera czy partnerki chcesz zachować w tajemnicy. Możesz również zablokować widoczność dla osób spoza znajomych z Facebooka. 

Randki na Facebooku na forum w opiniach oceniane są przez powyższe opcje ustawień bardzo wysoko. Wiele osób chwali możliwość selekcji kandydatów na podstawie zainteresowań. Chociaż czasem to przeciwieństwa się przyciągają, to dobrze jest mieć większe pole do popisu, jeśli chodzi o temat do rozmowy na pierwszej randce w prawdziwym życiu.

Randki na Facebooku – jak włączyć?

Randki na Facebooku – jak włączyć? Musisz to zrobić za pomocą aplikacji Facebooka – jest ona dostępna zarówno na telefonach z Androidem, jak i iOS. Jeśli masz już apkę (i oczywiście konto na fejsie), to sprawa jest bardzo prosta. Jednak nie wszyscy jesteśmy super biegli w nowinki technologiczne i to, co dla jednych jest intuicyjne, dla drugich jest nie do ogarnięcia. Poniżej znajdziesz więc instrukcję, jak włączyć Randki na Facebooku krok po kroku:

 1. Jeśli nie masz aplikacji Facebooka na telefonie, to najpierw musisz ją pobrać. Tylko w taki sposób można korzystać z opcji Randki na Facebooku – na laptopie i w wyszukiwarce w telefonie nie ma takiej możliwości.
 2. Otwórz aplikację i zaloguj się na swoje konto na Facebooku.
 3. Po zalogowaniu pokaże Ci się główna tablica. W prawym górnym rogu jest ikonka trzech poziomych kresek – kliknij w nią, 
 4. Po wejściu w nią powinny Ci się wyświetlić wszystkie skróty – w tym Randki z ikoną czerwono-fioletowego serduszka. Wejdź w nią. 
 5. Następnie dodajesz tam zdjęcie. Pod spodem są pobrane z Twojego profilu informacje takie jak wiek, imię i płeć. Na samym dole zaznaczasz, jakiej płci osoby Cię interesują. 
 6. W kolejnym kroku wyskakuje lokalizacja – musisz umożliwić Facebookowi korzystanie z Twojej lokalizacji. 
 7. Później pojawiają się pola do opcjonalnego uzupełnienia. Jakie? Wzrost, czy masz dzieci i jakie masz wykształcenie – nie musisz ich podawać, można to pominąć. 
 8. Następnie wyświetla się główna strona aplikacji Randki na Facebooku. Na samej górze możesz uzupełnić swój profil – dodać więcej zdjęć, krótki opis, wskazać swoje zamiary (pogawędka, przyjaźń, zwykła znajomość, długoterminowy związek itp.), dodać, jakie znasz języki, miejsce, w którym pracujesz, czy palisz papierosy i pijesz alkohol, jakie masz hobby i zainteresowania i link do Instagrama. Wypełniając te pola, jest większe prawdopodobieństwo, że aplikacja będzie Ci podrzucać osoby, które mogą Ci się spodobać. 

Randki na Facebooku – jak usunąć randki?

Jak usunąć Randki na Facebooku? Musisz wejść w ustawienia aplikacji – są oznaczone kołatką w prawym górnym rogu na głównej stronie. Następnie klikasz w Ustawienia Ogólne i w kategorii Konto jest opcja Usuń profil – wyskoczy Ci masa powodów, przez które chcesz usunąć Randki na Facebooku. Po wybraniu któregoś z nich musisz jeszcze zaznaczyć, czy chcesz usunąć profil, czy go zawiesić – jeśli na 100% usunąć, to wciskasz tę opcję i proces zakończony.

Randki na Facebooku – opinie

To Tinder jest numerem jeden wśród aplikacji randkowych. Jednak Randki Facebook w opiniach wielu osób, które korzystały już z kilku portali randkowych, są najlepsze. Głównie jest to zasługą tego, że Randki na Facebooku są całkowicie darmowe – nie ma wersji premium i dodatkowo płatnych opcji. Chwalony jest również wygląd aplikacji i możliwość szczegółowego wypełnienia profilu, które sprawia, że rzeczywiście lepsze osoby trafiają do bazy potencjalnych kandydatów. 

Co oznacza gwiazdka na Facebooku Randki?

Co oznacza gwiazdka na Facebook Randki? Zdarza się, że portale Tinder i Facebook Randki są ze sobą mylone. Na Tinderze dostaje się Superlajki, które mają postać niebieskiej gwiazdy. Co oznacza gwiazdka na Facebooku Randki? Nie ma takiej opcji w tej aplikacji. Superlajki są tylko na Tinderze – na Facebook Randki jest możliwość wysłania komuś polubienia, ale klika się wtedy w ikonkę fioletowego serca, a nie gwiazdki. Gwiazdki są wykorzystywane na streamach na Facebooku.

Sprawdź:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne