Strona głównaOff-topicIQOS - jakie są opinie lekarzy?

IQOS – jakie są opinie lekarzy?

Z niektórych nałogów, czy też nawyków, ciężko jest zrezygnować. Powodów ku temu należy szukać u źródła problemu, oraz tego, w jakich warunkach on powstał. Wielu dorosłych zmaga się z nałogami takimi jak palenie papierosów jeszcze od lat szkolnych, kiedy to ulegli presji społecznej, przez co sięgnęli po tego pierwszego, niewinnego papierosa. Trudno jest wyjść z nałogu, jeśli w otoczeniu znajduje się wiele osób, które nie tylko dzielą z nami ten problem, ale również zachęcają nas do pogłębiania go. Wygląda to w ten sposób bez względu na to, o jaki nałóg chodzi — mowa może być o papierosach, alkoholu, czy nawet hazardzie. Wyjście z nałogu wymaga niezwykle silnej woli i samozaparcia, a także w większości przypadków wsparcia innych osób. Im dłużej tkwi się w uzależnieniu, tym ciężej jest go pokonać, przez co zaczyna się szukać dla niego alternatyw. Jest to bardzo dobry krok, o ile poprzez walkę z jednym nałogiem, nie tworzymy drugiego, a zamiennik papierosów czy alkoholu, jest rozwiązaniem zdrowszym, czy też bardziej sprzyjającym zdrowiu. Tradycyjnym w wielu rejonach świata zamiennikiem palenia papierosów, jest żucie tytoniu, jednak nie sprawdza się to w każdej kulturze, a także we wszystkich przypadkach. W ciągu ostatnich kilkunastu lat rozpowszechniło się używanie papierosów elektrycznych, które noszą miano zdrowszej, a często także tańszej alternatywy zwykłych papierosów. W olejkach, które palimy w papierosach elektrycznych, znajduje się wybrana przez nas dawka nikotyny, która może być o wiele mniejsza, lub też większa od tej, którą możemy znaleźć w zwykłych papierosach. Wiele osób, które decyduje się na zerwanie z nałogiem, zaczyna palić papierosy elektryczne, zaczynając od dużej dawki nikotyny, by potem stopniowo zejść do jak najmniejszej, a w końcu zerowej. Nie jest to jednak rozwiązanie dla każdego, a dużym problemem dla wielu osób może być dym, który powstaje podczas używania tego produktu. Producenci wyszli oczekiwaniom klientów naprzeciw i stworzyli produkt, który przez wielu uznawany jest za dosyć przełomowy. IQOS to system podgrzewania tytoniu, który zapobiega powstawaniu dymu. IQOS podgrzewa tytoń do niższej temperatury, co zapobiega powstawaniu szkodliwych oparów, które powstają przy spalaniu tytoniu. Sprawia to, że nie musimy kłopotać się odpadkami, takimi jak popiół, a także z uporczywie trzymającym się nas zapachem dymu. IQOS nie odbiera wrażeń smakowych, ani satysfakcji, jaka płynie z palenia papierosów, jednocześnie nie przeszkadzając osobom w naszym otoczeniu.

Szkodliwość IQOS

IQOS to system popularny szczególnie wśród osób, które pragną zrezygnować z palenia papierosów całkowicie, lub też częściowo, pragnąc móc cieszyć się używką, w nieco bardziej zdrowy sposób. O produkcie IQOS krąży wiele mitów, a także wątpliwości, które są związane głównie z pytaniem, czy szkodliwość IQOS jest mniejsza niż szkodliwość zwykłych papierosów. System IQOS reklamuje się faktem, że płytka, która zawarta jest w środku urządzenia, nie pali tytoniu, a jedynie podgrzewa go do odpowiedniej temperatury. Takie rozwiązanie sprawia, że opary, które dostają się do płuc, wydają się być mniej szkodliwe niż te, które dostają się do płuc przy paleniu papierosów. Według niezależnych badań różnica nie jest jednak tak duża, jak chciałoby się wierzyć. IQOS produkuje mniej szkodliwych substancji, jednak te, które faktycznie powstają, są niemal tak samo szkodliwe jak te, które tworzą się w procesie palenia papierosów. Szkodliwość IQOS w pewnym sensie jest mniejsza, niż szkodliwość papierosów, jednak urządzenie to również może wpływać na stan płuc.

IQOS czy GLO?

IQOS już teraz jest niezwykle popularnym systemem palenia tytoniu, a jego popularność, zwłaszcza w krajach europejskich, wciąż rośnie. Nie oznacza to jednak, że marka ta nie ma konkurentów, którzy również zyskują popularność bardzo dynamicznie. Osoby, które zaczynają interesować się systemami podgrzewania tytoniu, często koniec końców spotykają się z pytaniem co wybrać  – IQOS czy GLO. Oba te systemy działają na bardzo podobnych zasadach, jednak znaleźć możemy też kilka różnic, które ostatecznie wpływają na odbiór obu produktów. Według wielu osób, które korzystały z obu systemów — IQOS i GLO — ten pierwszy zapewnia dłuższy czas palenia, z kolei smak w GLO jest nieco bardziej intensywny. Słupki popularności wyraźnie wskazują natomiast, że w wyścigu na pierwszym miejscu wciąż znajduje się system IQOS.

Gdzie kupić IQOS?

 Kiedy już zdecydujemy się na to, by wypróbować systemu podgrzewania tytoniu, zaczynamy się zastanawiać gdzie właściwie kupić IQOS. Najprostszym i najszybszym rozwiązaniem, jest zakup tego produktu przez internet, gdzie dostępny jest na oficjalnej stronie firmy, w różnych modelach, z dokładnymi informacjami. W wielu galeriach, ale nie tylko, możemy znaleźć stacjonarne punkty IQOS, gdzie profesjonalna obsługa podpowie nam, który model powinniśmy wybrać, a także jakie wkłady są dla nas najlepsze. Marka rozwija się bardzo szybko, zyskując popularność w dynamicznym tempie, przez co to, gdzie kupić IQOS przestaje być problemem.

Opinie lekarzy o IQOS

 Zanim zdecydujemy się na zakup tego systemu, warto jest poznać opinie lekarzy o IQOS, także dowiedzieć się, jakie jest oficjalne stanowisko specjalistów, podobnie jak osób, które z systemu korzystały i mogą wypowiedzieć się od strony bardziej praktycznej. Warto jest pamiętać, że opinie lekarzy o IQOS nie zmieniają faktu, że palenie, a nawet podgrzewanie tytoniu, jest szkodliwe bez względu na to, w jaki sposób się to odbywa. Nikotyna, która zawarta jest w produktach tytoniowych, jest nie tylko szkodliwa, ale też bardzo uzależniająca, dlatego też jeśli nie borykamy się z takim nałogiem, nie powinniśmy zaczynać, bez względu na to jak dobre opinie może mieć produkt. Opinie lekarzy o IQOS sugerują, że jest to produkt mniej szkodliwy niż papierosy, nie oznacza to jednak, że nie jest wcale szkodliwy. Jest to dobra alternatywa dla osób, które zmagają się z nałogiem, jakim jest palenie papierosów, jednak nie powinno to zachęcać osób, które nie są uzależnione.

IQOS – ceny wkładów i promocje

 Jeśli planujemy kupić wkłady IQOS należy pamiętać, że nie są one dostępne przez internet, a można je kupić jedynie w sklepach stacjonarnych. Cena wkładów IQOS waha się w granicach 14 – 15 zł za paczkę, co sprawia, że są one tańsze niż większość papierosów. Zazwyczaj nie można spotkać promocji na ceny wkładów, jednak sprawa może wyglądać inaczej z urządzeniami. Promocje na urządzenia IQOS, jeśli będą one miały miejsce, pojawią się na oficjalnej stronie sklepu.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne