Strona głównaOff-topicIle jest kobiet i mężczyzn na świecie?

Ile jest kobiet i mężczyzn na świecie?

Rosnąca liczba ludzi na świecie może spowodować, że w przyszłości zabraknie pożywienia i wody. Już teraz większość zasobów ziemi jest na wykończeniu. Obecnie szacuje się, że na świecie jest ponad 7,5 miliarda ludzi, a liczba ta może w 2050 roku sięgnąć znacznie ponad 8 miliardów. Jak wygląda to pod względem płci? Ile jest kobiet na świecie, a ile jest mężczyzn na świecie? Kogo jest więcej na świecie – chłopaków czy dziewczyn? Obecne dane podają, że płeć żeńska przeważnie nad płcią męską. Główną różnicę w liczebności można zauważyć od przedziału wiekowego 50 plus, gdzie to kobiet jest więcej, niż mężczyzn. Można wyciągnąć wniosek, że kobiety żyją dłużej niż mężczyźni. Około pół miliona kobiet obecnie ma 100 lat, przy czym tylko ponad 100 tysięcy mężczyzn dożyło tego wieku. Więc ile jest kobiet na świecie? Według statystyk liczba ta wynosi około 3,89 miliarda. Jak jest z mężczyznami? Jaka jest ilość mężczyzn na świecie? Szacunkowa liczba mężczyzn na świecie wynosi 3,95 miliarda. A więc na pytanie, kogo jest więcej na świecie, dziewczyn, czy chłopaków, odpowiedź jest jedna – przeważającą liczbą jest liczba mężczyzn na świecie i to oni dominują na kuli ziemskiej. Chłopcy dominują liczebnością już od urodzenia nad dziewczynkami. Znaczna przewaga utrzymuje się do przedziału wiekowego 25 – 30 lat, po czym stopniowo populacja dziewczynek, jak i chłopaków zaczyna się wyrównywać, aby w końcu płeć piękna zaczynała przeważać nad mężczyznami. Kogo jest więcej na świecie – tym razem wygrywają chłopaki. Bez względu na przedziały wiekowe, to ilość mężczyzn na świecie jest większa. Niewiele, ponieważ praktycznie połowa to kobiety, a druga połowa to mężczyźni, jednak z niewielką przewagą. Jak nietrudno przewidzieć, znaczna część ludności znajduje się w Chinach i Indiach. Jak to przejawia się na strukturę płci? W krajach rozwijających się ilość mężczyzn przeważa nad ilością kobiet. Natomiast w krajach rozwiniętych, to pań jest więcej. Inaczej prezentuje się w poszczególnych przedziałach wiekowych. Tak jak wcześniej wspomniano, to chłopców rodzi się więcej, niż dziewczynek, jednak to one dłużej żyją.

Liczba ludzi na świecie –  kogo jest więcej kobiet czy mężczyzn?

Zdaniem wielu naukowców liczba ludności na świecie będzie stale rosnąć. A jak wygląda to w wyniku panującej pandemii koronawirusa? Okazuje się, że w przeciwieństwie do oczekiwań wielu osób liczba ludności na świecie wzrosła o 71 milionów. To zaskakujący wynik, zwłaszcza, że codziennie mówi się o tysiącach zmarłych w ramach panującego wirusa. Jak to się przekłada na płeć? Wirus jednakowo oddziałuje na płeć, dlatego też nie należy szukać związku z ilością mężczyzn na świecie i kobiet, a osobami zmarłymi w wyniku zakażenia, ale także innych przyczyn, jak wypadki, katastrofy i inne choroby. Liczba kobiet na świecie jest mniejsza, ponieważ to panów od początku jest więcej. Mimo, iż żyją krócej, to nadal ilość mężczyzn jest większa.

ludność na pasach

Liczba kobiet i mężczyzn na świecie

Trend z większą ilością mężczyzn na świecie może się zmienić, a to wszystko dlatego, że dzięki licznym badaniom genetycznym jesteśmy w stanie zaplanować płeć dziecka. Ingerując w chromosomy płci możemy wybrać, czy chcemy mieć dziewczynkę, czy chłopca. Dodatkowo, wzrastająca ogólna liczba ludności napędzana jest przez kraje rozwinięte, które zachęcają do prokreacji, w wyniku czego zwiększona liczba ludności napędza gospodarkę. Co ciekawe, znaczny wzrost ludności w kolejnych latach obserwuje się w krajach Trzeciego Świata. Co z Europą w takim razie? Jako Stary Kontynent, nie może on pochwalić się młodym pokoleniem. Coraz mniej osób decyduje się na posiadanie dzieci, tym samym nasze europejskie społeczeństwo zaczyna się starzeć. Nie mają wpływu na to programy społeczne rządów. Przyrost naturalny w Europie spada, natomiast budzi się głównie w Afryce. Czy to może zwiastować problemy? Dla Afryki tak, ponieważ pomijając ucieczki związane z wojnami domowymi, istnieje ryzyko również głodu większej liczby ludzi, a także rozbojów w tych krajach. Dla Europy może to liczyć się z faktem, że za kilkaset lat nie będzie już Europejczyka z krwi i kości.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne