Strona głównaPrzemysłPellet Dankros - opinie, gdzie kupić, cena hurt, wartość opałowa

Pellet Dankros – opinie, gdzie kupić, cena hurt, wartość opałowa

Czarne chmury zgromadziły się nad rynkiem energetycznym w Polsce. I dadzą naprawdę rzęsisty deszcz. Popyt szaleje w najlepsze, niestety z podażą są większe problemy. Polacy, którzy muszą ogrzewać swoje domy samodzielnie, zmieniają taktykę i opał co rusz, byle tylko znaleźć jakieś rozwiązanie. Na YouTube rozkwitają kanały z recenzjami ekogroszku czy pelletów, do łask wróciło forum internetowe. 

Wybór biomasy wydaje się korzystny zarówno pod względem ekologicznym, a opinie w większości uznają jego wysoką kaloryczność przy korzystnej cenie. Jednym z producentów na polskim rynku jest Pellet Dankros. Przyjrzyjmy się, jakie ma opinie na forum i gdzie można go kupić, czy w ogóle warto?

Sprawdź: Ranking pelletu 2022 – jaki pellet jest najlepszy? Sprawdzamy rodzaje

Pellet Dankros – wartość opałowa, cena hurt / detal. Czy warto? 

Pellet Dankros posiada podstawowy certyfikat jakości ENplus A1. Co to oznacza? Możecie być spokojni o jego zgodność z procesem produkcji i łańcuchem dostaw. Tym, co jeszcze wzbudza zaufanie do producenta, jak dostęp do sprawozdania z badań, które opisuje specyfikację pelletu. Znajdziecie go na stronie dankros.com.

Przyjrzyjmy się parametrom Pelletu Dankros:

  • Wartość opałowa/kaloryczność: 16 MJ/kilogram
  • Wilgotność maksymalna: poniżej 10%
  • Gęstość nasypowa: 600-750 kg/metr sześcienny
  • Zawartość popiołu: poniżej 0,5%
  • Wytrzymałość mechaniczna: powyżej 98%
  • Średnica: 6mm

Żadna z powyższych informacji nie powinna wzbudzać wątpliwości. Pellet spełnia normy, jakie oczekuje się od producentów. Na pytanie ,,Czy warto zainwestować w ten produkt?” odpowiadamy w kolejnych akapitach. Na końcu uzupełnimy to o spostrzeżenia po porównaniu cen, uwzględnimy zarówno hurt, jak i detal.

Zobacz też: Pellet Barlinek – opinie, ceny, gdzie kupić?

Pellet Dankros – opinie 

Po wejściu w forum i opinie pod aukcjami przeważają pozytywne komentarze. Klienci zwracają uwagę na świetną jakość pelletu. Na plus oceniają również długość palenia i ilość ciepła, na które wpływ ma wysoka wartość opałowa. Dobra kaloryczność daje również większą wydajność pelletu. Ponadto opinie wskazują na dobre spalanie i czystość. 

Innym z atutów są mocne i wytrzymałe worki, w których przechowywany jest Pellet Dankros.

To sprawia, że magazynowanie i transport nie stwarzają większych problemów.

Nie brakuje jednak negatywów. Jeden z użytkowników napisał, że początkowo zachwalał produkt, ale później, wraz z dłuższym użytkowaniem, jego jakość spadła. Dodatkowo zapchał podajnik w kotle. Inny również zwrócił uwagę na szanse zapchania kotła. 

W internecie możemy znaleźć również test produktu, który autor zakupił hurtem. Czego się z niego dowiadujemy? Worek jest dość solidny. Informacja z tyłu opakowania wskazuje na dość wysoką, zdaniem autora testu, wilgotność. Po otworzeniu czuć zapach drewna. Autor poddał Pellet Dankros testowi wody i widać, że produkt szybko ,,pije” wodę. Po rozpuszczeniu się zostaje czysta trocina, bez domieszek kory czy lepiszczy. 

Następnie rozpoczyna się spalanie. Po wszystkim widzimy na nagraniu, że w piecu zostaje trochę popiołu, ale bez żadnych spieków. Piec nie jest zatkany. Popiół, który jest drobny jak pyłek, można wykorzystać jako nawóz do kwiatów i trawy. Autor ocenia jego jakość jako rewelacyjną. Pomiar wskazuje na wartość poniżej 0,3%, co na rynku pelletów jest świetnym wynikiem. 

Sprawdź: Pellet Olczyk – opinie, cena w hurcie, dostępność, kaloryczność

Pellet Dankros – opinie vs cena i dostępność 

Czynnikiem, który utrudnia określenie, czy warto zapłacić za Pellet Dankros, jest dynamiczna sytuacja na rynku energetycznym w dobie kryzysu. Większość opinii z forum pochodzi sprzed roku lub kilku miesięcy. Nie wiemy, czy z czasem produkt nie uległ pogorszeniu lub wręcz przeciwnie – zwiększeniu jakości. Podejrzewamy, że gdyby producent stworzył nową edycję produktu, byłaby na ten temat informacja na oficjalnej stronie. 

Większość opinii sprzed roku dotyczyła stosunku wysokiej jakości do ceny. Po dłuższych poszukiwaniach dotarliśmy do informacji, że wówczas cena za 1050 kilogramów wynosiła 2380 złotych. W przeliczeniu na jeden, piętnasto kilogramowy worek wychodzą jedyne 34 złote. Jak cena i zakupy hurtowe wyglądają teraz?

Po wejściu w oficjalną stronę i kliknięcie w przycisk ,,Kup pellet online” następuje przekierowanie na stronę swiatopalu.pl, gdzie można kupić Pellet Dankros. Pierwszy wyświetla się komunikat o możliwych problemach z terminowością dostaw ze względu na większą ilość przesyłek paletowych.

W cenie dostawa na terenie całego kraju. Cena hurtowa brutto za paletę 1050 kg wynosi 3600 złotych. Po przeliczeniu wychodzi 51,42 zł. To dość sporo jak na inne pellety dostępne na rynku. Z kolei na Allegro cena za worek 15 kilogramów waha się między 44.30 złotych a 50 zł. Jak wygląda hurt? Najtaniej można zakupić paletę 1050 kilogramów za 2900 złotych, co wydaje się mało realną ceną. Inna aukcja oferuje sprzedaż hurtową za 3500 złotych. 

Czy mieliście okazję zakupić w ostatnim czasie Pellet Dankros? Jak oceniacie jako jakość w stosunku do ceny? Koniecznie dajcie znać w komentarzach.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

2 KOMENTARZE

  1. Raz zdarzyło mi się kupić paletę pelletu dankros i rzeczywiście akurat na tym pellecie pięć mi się zapchał…Pellet ten nie jest zły, ale ma w sobie zbyt dużo pyłu, co sprawia, że czasem ślimak nie chce ruszyć i trzeba trochę odsypać. Przy olczyku, pelletonie, captain pellecie czy też pelletach z Czech, bądź Słowacji, taka sytuacja nigdy nie miała miejsca,

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne