Strona głównaPrzemysłPellet Barlinek - opinie, ceny, gdzie kupić?

Pellet Barlinek – opinie, ceny, gdzie kupić?

Jesteś teraz w trakcie poszukiwania swojego idealnego pelletu, który najlepiej sprawdzi się dla Twoich potrzeb. Pewnie przeszukałeś już wszystkie możliwe rodzaje i nadal nie możesz się zdecydować. Jest to faktycznie trudny wybór, ale niestety ja Ci go nie ułatwię. Co więcej, dam Ci kolejną opcję wartą sprawdzenia, której cena, opinie i wartość opałowa zawalą Twój misternie zaplanowany wybór czegoś innego. Poznaj pellet Barlinek, którego opakowanie jest transparentne i w logo znajduje się ikonka drzewka. 

Jeśli jeszcze nie wiesz, z czego się robi pellet, to od razu mówię, składniki są w 100% ekologiczne. Jest to więc opcja przyjemna dla środowiska, a opinie często chwalą go za przyjemny zapach lasu, który unosi się podczas spalania. Nawet jeśli kwestie środowiskowe nie są dla Ciebie szczególnie istotne, to pellet jest łatwiej dostępny niż węgiel, czy ekogroszek, nawet jeśli jego cena również znacznie skoczyła od poprzedniego roku. Nie będę Ci tutaj pisać o inflacji i problemach gospodarczych. Każdy wie, o co chodzi i ciągłe przypominanie na nikim nie robi wrażenia. Jestem tu po to, by przybliżyć Ci bohatera naszego artykułu, sprawdzić, jaką ma cenę, opinie na forum, a także gdzie kupić. W ramach bonusu porównam go do jeszcze jednego pelletu – Olczyk. Czy Barlinek okaże się od niego bardziej opłacalny? Czy warto dać mu szansę?

Sprawdź: Pellet Lava – sprawdzamy kaloryczność, cenę i opinie. Lepszy niż ekogroszek?

Pellet Barlinek – cena vs wartość opałowa

Zacznijmy od parametrów naszego pelletu. Przeglądając kartę produktową, od razu możesz zobaczyć bardzo dobrą wartość opałową – 4,9kWh/kg. Jeśli jeszcze nie wiesz, za co dokładnie odpowiedzialna jest wartość opałowa, to przekłada się ona na wysoką kaloryczność, co jest niezmiernie ważne, żeby opał dostarczał odpowiednią ilość ciepła. Co do pozostałych parametrów to pellet Barlinek zaskakuje niską zawartością wilgoci ≤ 8%, a także wysoką temperaturą topnienia popiołu, która wynosi ≥ 1400℃.

Cena z kolei wynosi 2920 zł za tonę, przy kupieniu big baga lub 2940 zł za jedną paletę przy kupieniu pelletu workowanego. Jest w to już jednak wliczona opłata za dostawę. Nie jest to niska cena, ale zaraz zobaczymy, czy opinie na forum wypowiedzą się wystarczająco pochlebnie, by warto było wydać na ten pellet nasze oszczędności.

Pellet Barlinek – z czego się robi?

Oprócz parametrów warto wiedzieć też, z czego się robi pellet Barlinek. Tę informację również znajdziemy w karcie produktowej. Z czego się robi te granulki? Są suche, zmielone i czyste trociny drzewne, które zostały sprasowane wysoką temperaturą i ciśnieniem do postaci właśnie znanych nam granulek. Jeśli natomiast chodzi o skład procentowy, to pellet Barlinek zawiera w sobie 70% trocin iglastych i 30% trocin liściastych. 

Zanim przejdziemy do forum i tego, jakie opinie zyskał nasz dzisiejszy bohater artykułu, zobaczmy na stronie producenta, kto jest dystrybutorem i gdzie kupić ten opał. Co ciekawe miejsc stacjonarnych jest cała masa, ale oczywiście, jeśli nie chce Ci się wozić tych worków i palet samodzielnie, zamiast zastanawiać się gdzie kupić pellet Barlinek, możesz zwyczajnie kupić go przez Internet z dostawą do domu. 

Jeśli jednak maszz czas i ochotę, żeby przejechać się i zobaczyć jak to wygląda u dystrybutora, to na mapie Polski znajdziesz mnóstwo miejsc, gdzie kupić ten opał. No chyba, że mieszkasz w województwie warmińsko-mazurskim. Wtedy nie masz za wiele opcji. Jeśli tak jest, nie baw się w dojazdy i zwyczajnie zamów przez Internet. Jechanie po to opłaci Ci się mniej, niż gdybyś miał kosić trawę za pomocą kozy. Szczególnie dobrze zaopatrzonym województwem, gdzie kupić można naszego Barlinka, jest wielkopolskie. 

Sprawdź: Pellet Olczyk – opinie, cena w hurcie, dostępność, kaloryczność

Pellet Barlinek – opinie na forum

W kwestii tego, jakie opinie ma pellet Barlinek, wypowiedziało się wielu internautów. Opinie te są przeważnie dobre. Barlinek pozostawia piec czystym, produkuje mało popiołu i co bardzo ważne, na koniec nie ma żadnych spieków. Od początku znany jest ze swojej wysokiej jakości i wielu uważa, że jest on naprawdę bardzo dobrym opałem. Pojawiły się też opinie, że podczas palenia Barlinkiem wydziela się ładny zapach drzew iglastych, które, jak wiemy, znajdują się w składzie tego pelletu w ilości 70%. 

Niektórzy narzekają na nadmierne dymienie, ale jak widać po testach przeprowadzanych przez użytkowników na Youtubie, podobny problem pojawia się rzadko i może być winą samego pieca. Oczywiście ważne jest też, by opał był kupiony od dobrego i sprawdzonego pośrednika lub prosto od producenta, by upewnić się, że będzie on miał odpowiednią jakość.

Pellet Barlinek – opinie. Olczyk, czy Barlinek?

Na Internecie często można znaleźć porównania Olczyk, czy Barlinek, które dodają Ci kolejny pellet do przemyślenia. Pozwól jednak, że skrótowo Ci go teraz przybliżę. W testach „Olczyk, czy Barlinek” opinie użytkowników często są takie, że te opały nieszczególnie się od siebie różnią, a wręcz są bardzo podobne. Olczyk uważany jest za jeden z lepszych pelletów wśród klientów. Nie pozostawia żadnych spieków. 

Jeśli chodzi o porównanie Olczyk, czy Barlinek, to wiele osób zauważa, że ten drugi wygląda zdecydowanie lepiej „na papierze”. Olczyk ma niższą wartość opałową i generuje nieco więcej popiołu, natomiast nadal mieści się to w normie i jest jak najbardziej zadowalającym efektem. Czy wybrać Olczyk, czy Barlinek w zasadzie trudno stwierdzić, bo opinie zgodnie twierdzą, że nie ma żadnych większych różnic. Jednak w jednym aspekcie można by się skłonić bardziej w stronę Barlinka. Cena Olczyk potrafi osiągać nawet powyżej 3000 złotych od pośredników, natomiast producent na swojej stronie nie podał, jaka jest cena. Miejsca dystrybucji, gdzie kupić można pellet Olczyk, również jest mniej niż w przypadku Barlinka, jednak nie jest to szczególnym problemem, jeśli zamierzasz kupić przez Internet z dostawą.

Czy Olczyk, czy Barlinek, czy jakikolwiek inny pellet – decyzja należy do Ciebie. Przekazałam Ci dzisiaj informacje o obydwu z nich, z którymi zrobisz, co zechcesz. Po przeczytaniu tego artykułu wiesz już, jaka jest cena, gdzie kupić, z czego się robi, czy opinie na forum dotyczące Barlinka. Na tej podstawie możesz wybrać, czy ten pellet jest dla Ciebie dobrym wyborem.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne