Strona głównaPrzemysłPellet Olczyk - opinie, cena w hurcie, dostępność, kaloryczność

Pellet Olczyk – opinie, cena w hurcie, dostępność, kaloryczność

Sezon grzewczy tuż tuż – wszyscy przekopujemy Internet w poszukiwaniu jak najlepszego opału. O tanim pellecie nie ma mowy – od stycznia 2021 roku podrożał on o 166%… Zważywszy na tak absurdalne koszty, które musimy ponieść, aby ogrzać nasz dom, lepiej jest dobrze przeanalizować dostępne na rynku pellety – zarówno pod kątem parametrów, jak i recenzji. W tym artykule przyjrzymy się pelletowi Olczyk – opiniom, cenom (hurtowym i detalicznym), kaloryczności oraz temu, gdzie go kupić. Zapraszamy do lektury.

Sprawdź: Jakie ogrzewanie domu jest najtańsze? TOP10 rozwiązań

Pellet Olczyk – opinie

Zacznijmy od opinii na forach i od testów na YouTube – co o pellecie Olczyk myślą jego użytkownicy? Czy warto zaopatrzyć się w niego w hurtowych ilościach? Oto zbiór niesponsorowanych opinii o pellecie Olczyk:

  • Kamil Miernik znany z robienia testów różnych opałów, nagrał na YouTube recenzje pelletu Olczyk. W jego opinii spala się on idealnie równo. W jego kociołku jest mało pyłu. Pellet Olczyk zostawia mało popiołu – wszystko jest wypalone, popiół ma postać pyłu. Z 30 kg zostało u niego 0,8 kg popiołu (daje to zawartość popiołu na poziomie 0,26%, co jest świetnym wynikiem). W tym teście wartość kaloryczność wynosiła 18 MJ/kg (producent deklaruje wartość opałową powyżej 16,5 MJ.kg). Ten użytkownik pelletu Olczyk ocenił go jako rewelacyjny, jeden z lepszych na rynku z tej półki cenowej – jego film nie był sponsorowany. 
  • W jednej z opinii na forum heiztechnik.pl użytkownik ocenił pellet Olczyk na mocne 4 (skala 1-6) – niestety nie uzasadnił swojej recenzji. Wyżej ocenił jedynie: Karoń ciemny, Olimp i Lave od Stelmetu. 
  • Na jednej z grup na Facebooku internauta podzielił się tym, że pali pelletem Olczyk już 4 sezony i jest bardzo zadowolony – z ceny i jakości.

Niestety, opinii na forach o pellecie Olczyk nie ma za wiele – test Kamila Miernika z YouTube jest najbardziej rozbudowaną recenzją. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie dokładnie miał ustawienia pieca, to warto jest obejrzeć jego filmik. 

Podsumowując: pellet Olczyk ma same pozytywne opinie, jednak nie ma ich za wiele. Mimo wszystko uznawany jest za opał z wyżej półki, który odznacza świetna jakość i bardzo dobre parametry. 

Sprawdź: Najtańszy ekogroszek workowany, który można kupić TERAZ

Pellet Olczyk – kaloryczność, parametry, cena hurtowa oraz dostępność

Parametry pelletu Olczyk wyglądają bardzo obiecująco. Kaloryczność tego opału jest dość wysoka. Zawartość popiołu w wyżej opisanym teście, wyszła znacznie mniejsza, niż deklaruje producent, co jest oczywiście dużym plusem. Gęstość nasypowa pelletu Olczyk również jest na plus. Pellet Olczyk dostał prestiżowe certyfikaty – EN-Plus A1 i Din-Plus – którymi nie każdy producent tego opału może się pochwalić. 

Pellet Olczyk – parametry: 

Kaloryczność≥ 16,5 MJ/kg
Średnica6 mm +/- 1 mm
Długość3.15 < L≤  40 mm
Zawartość popiołu≤ 0,7%
Wilgotność≤ 10%
Gęstość nasypowa600 ≤ BD≤ 700 kg m²

Pellet Olczyk – gdzie kupić? Dystrybutorzy

Gdzie kupić pellet Olczyk? Jaka jest jego cena hurtowa i detaliczna? Ceny pelletu Olczyk są bardzo zróżnicowane – są strony, na których można kupić tonę tego opału za 2000 złotych i są też takie, gdzie kosztuje on już 3960 zł… Ceny hurtowe nie są nigdzie podawane – najprawdopodobniej zależą od tego, ile ton pelletu chcesz kupić. 

Gdzie znajdziesz najtańszy pellet Olczyk? W sklepie internetowym sobianek.pl – to tam 1050 kg kosztuje 2000 zł. Obecnie jest on jednak wyprzedany. Inne strony, na których dostaniesz pellet Olczyk to: 

  • sklep.besttrans.pl – cena za 1050 lg: 2999 zł
  • pellet4future.com – cena za 1050 kg: 3202,5 z
  • sklep.gwozdz-wegiel.pl – cena za 1050 kg: 3599 zł 

Na Allegro wielu sprzedawców ma w ofercie pellet Olczyk, więc tam również możesz go poszukać.

Dystrybutorzy pelletu Olczyk to m.in.: Drewnut, P.P.H.U Mika, Carbon, Agroexpert, Irmar, Zegan, Eco Liberty, Pro Pellet, MTB Zaplecza, Inteligentne Ogrzewanie, Kamilex. 

Już wiesz gdzie kupić pellet Olczyk i jaka jest jego cena. Nie daj się naciągnąć – nie kupuj tony Olczyka za niemal 4000 zł. Ten pellet ma naprawdę dobre opinie – jest wydajny, jego popiół jest wzorcowy, a w dodatku jest go bardzo mało. Jeśli masz możliwość kupienia pelletu Olczyk hurtowo, w niższej cenie, to na podstawie opinii można uznać, że warto zaryzykować i zaopatrzyć się w jego większą ilość. Koniecznie daj znać w komentarzu, jeśli zdecydujesz się na zakup pelletu Olczyk – jak Ci się sprawdza? Czy rzeczywiście jest tak dobry?

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

2 KOMENTARZE

  1. To jest prawda niestety, szwagier z zachodniopomorskiego też mi to mówi że po niemieckiej stronie polski pellet można kupić po 250 euro. Ale w Polsce wiadomo dystrybutorzy i handlarze kupują wszystko , przetrzymują w magazynach i zawyżają cenę na maksa. Przykre

Popularne