Strona głównaPoradyKoło fortuny — jak się zgłosić do programu?

Koło fortuny — jak się zgłosić do programu?

Koło fortuny to kultowy program telewizyjny, który przez pewien czas nie był emitowany. Kilka lat temu wrócił jednak na anteny i obecnie można go oglądać w Telewizji Polskiej. Od razu zyskał ogromną popularność ze względu na swój ponadczasowy charakter, ciekawych prowadzących oraz możliwość aktywnego oglądania poszczególnych odcinków, próbując odgadnąć kolejne hasła. Jak się zgłosić do Koło fortuny? Jakie warunki trzeba spełnić? Sprawdź, czy możesz wziąć udział w programie.

Zobacz: Familiada zgłoszenie – jak się dostać do programu?

Jak można się zgłosić do Koła fortuny?

Do programu Koło fortuny można zgłosić się wyłącznie za pośrednictwem poczty elektronicznej. Jest to znaczne ułatwienie zarówno dla ochotników jak i producentów. Dodatkowo w ten sposób unikniemy nadmiernej produkcji papieru oraz zaśmiecania planety. Masz również pewność, że Twoje zgłoszenie dotarło niemalże w tej samej chwili, kiedy zostało wysłane.

Co powinno znaleźć się w zgłoszeniu?

W zgłoszeniu należy zamieścić wszystkie niezbędne informacje na Twój temat, które pozwolą na Twój udział w teleturnieju. Są to:

– imię i nazwisko

– wiek

– miasto zamieszkania

– numer telefonu kontaktowego

– adres e-mail, nawet jeżeli jest taki sam jak ten, z którego wysyłasz zgłoszenie.

Dodatkowo do każdego zgłoszenia powinien być dołączony formularz zgłoszeniowy oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych przez Telewizję Polską.

Tak przygotowane zgłoszenie należy wysłać na adres mailowy: [email protected]. Możesz dodatkowo zamieścić kilka informacji na swój temat, a nawet nagrać krótki filmik, który prezentuje Twoje umiejętności. W ten sposób masz większe szanse na wybicie się spośród tysięcy zgłoszeń i zaproszenie do programu.

Gdzie znajduje się Koło fortuny?

Kolejnym etapem jest oczekiwanie na kontakt od producentów programu Koło fortuny. Jak się zgłosić jest tutaj najmniejszym problemem. Dlaczego? Są naprawdę niewielkie szanse na zakwalifikowanie się do programu, ze względu na liczbę chętnych. Teleturniej daje możliwość wygrania naprawdę wysokich kwot podczas trwania gry.

Co jednak w sytuacji, kiedy jednak producenci zadzwonią i zaproszą Cię na casting? Wówczas otrzymujesz szczegółowe wytyczne dotyczące miejsca, gdzie odbywa się spotkanie. Jest to studio na terenie Warszawy. Musisz zgłosić się w wyznaczonym miejscu o podanym czasie, żeby mieć pewność, że masz szansę uczestniczyć w kwalifikacjach.

Po przejściu castingu oraz otrzymaniu pozytywnej odpowiedzi, masz szansę na występ w programie. Jest on nagrywany w studiu Telewizji Polskiej w Warszawie. Pamiętaj, żeby zgłosić się na czas.

Siedziba TVP w Warszawie źródło: urbanity.pl

Zobacz: Ile się czeka na decyzję z KOWR — sprawdzamy forum

Czy po zgłoszeniu każdy dostaje się do programu Koło fortuny?

Żeby dostać się do programu Koło fortuny oraz wziąć udział w grze, należy przejść przez kilka etapów kwalifikacyjnych. Pierwszym z nich jest wysłanie formularza zgłoszeniowego. Następnie rozmowa telefoniczna, kiedy każdy potencjalny uczestnik jest oceniany pod kątem predyspozycji do występów w telewizji.

Kolejnym krokiem jest przeprowadzenie castingu. Podczas jego trwania każda osoba, która zgłosiła się do programu jest zobligowana odpowiedzieć na kilka pytań. Zazwyczaj obejmują one zakres wiedzy ogólnej, jaka jest niezbędna podczas emisji programu.

Wszystkie te etapy mają wyłonić spośród zgłaszających się osób uczestników, którzy mają największe szanse na wygraną, a ich rozgrywka będzie ciekawa dla widzów.

Jak przebiega gra Koło fortuny?

Gra Koło fortuny podzielona jest na trzy rodzaje rund:

– klasyczne

– szybkie

– Runda Finałowa.

Jeżeli zgłaszasz się do Koła fortuny, oczywiście zakładasz, że zostaniesz do samego końca. Gra toczy się wokół dużego koła z 24 polami. Każde z nich odpowiada konkretnej wygranej pieniężnej lub rzeczowej. Po zakręceniu kołem wiadomo, jaka jest stawka za każdą dobrze podaną spółgłoskę.

Uczestnicy muszą odgadnąć hasło, które pojawia się na tablicy. Jeżeli podadzą prawidłową spółgłoskę, otrzymują taką nagrodę, jaka została wylosowana. Dodatkowo należy zaznaczyć, że każda wielokrotność litery oznacza również wielokrotność nagrody pieniężnej lub rzeczowej.

W rundach standardowo biorą udział 3 osoby. Natomiast do Rundy Finałowej przechodzi tylko jedna. Jest to uczestnik, który zdobył najwięcej punktów podczas wszystkich poprzednich gier.

Dlatego warto wiedzieć, jak się zgłosić do Koła Fortuny. Dzięki temu można mieć szansę na wygraną dużych pieniędzy.

Zobacz: Sąsiad pali śmieciami – jak anonimowo zgłosić palenie śmieciami?

Sprawdź jeszcze

Popularne