Strona głównaOpinieKosiarka z napędem czy bez

Kosiarka z napędem czy bez

Wiele osób zastanawia się jaką kosiarkę spalinową kupić. Warto podkreślić, że kosiarki spalinowe z napędem są obecnie bardzo popularne oraz są częściej kupowane, niż te elektryczne. Na forach można znaleźć wątek na temat kosiarek, w tym które urządzenie będzie lepsze: kosiarka z napędem czy bez.

Kosiarka gaśnie i nie jedzie dalej? Sprawdź: https://budujemysami.pl/kosiarka-gasnie-najczestsze-przyczyny/

Jak działa napęd kosiarki spalinowej?

Napęd w kosiarce spalinowej jest połączony z nożem wrzecionowatym. Dzięki niemu nasza trawa będzie równo przystrzyżona. Niestety sam nóż wrzecionowy musi być regularnie czyszczony, by spełniał swoje zadanie. Po każdym użyciu kosiarki warto go wyczyścić, by się nie tępił. Ważne jest również ostrzenie noża w kosiarce w serwisie, ponieważ profesjonaliści wykonają to najlepiej. Kosiarka z przednim napędem jest częściej spotykana i takie urządzenia często również mają w sobie tzw. nóż wrzecionowy. Wiedząc jak działa napęd w kosiarce spalinowej możemy również samodzielnie go naprawić.

Jaka kosiarka z napędem czy bez?

Jeśli chodzi o to jak działa napęd kosiarki spalinowej, to warto poznać tę informację jeszcze przed zakupem wybranej przez nas kosiarki. Jest to niezbędne, dlatego że możemy porównać sobie różne modele kosiarek i stwierdzić, które z nich będą dla nas najlepsze. Wiedząc jak działa napęd kosiarki spalinowej możemy przekonać się właśnie do tego modelu. Kosiarka spalinowa ma możliwość koszenia trawy nawet w miejscu, gdzie nie mamy dojścia do energii elektrycznej. Jest również bardzo zwrotna, a przy okazji nieco lżejsza. Należy jednak pamiętać o dolewaniu do niej oleju napędowego. Wiele osób decyduje się również na takie urządzenia jak kosiarka z przednim napędem.

Kosiarka z przednim napędem znacznie łatwiej pozwala nam na zyskanie idealnie przystrzyżonego trawnika. Również jest odpowiednia do precyzyjnego cięcia trawy. Obawą co do kosiarek z napędem jest fakt, czy kosiarką z napędem można cofać? W końcu to czy kosiarką z napędem można cofać jest zależne od jej zwrotności i naszej wygody. W wielu przypadkach kosiarki z napędem posiadają wsteczny bieg, dzięki któremu mogą one swobodnie cofać.       

Kosiarka spalinowa z napędem czy bez?

Wielu ogrodników zastanawia się jakie rozwiązanie będzie lepsze – kosiarka spalinowa z napędem czy bez? Kosiarka bez napędu jest dobrym rozwiązaniem w momencie, kiedy mamy niewielki ogród i szukamy sprzętu, który będzie niezawodny. Pamiętajmy że kosiarka z przednim napędem lub kosiarka spalinowa z napędem niestety wymaga od nas serwisowania. Napęd może wymagać również wymiany. Kosiarka bez napędu posiada z kolei mniejszy problem jeśli chodzi o serwisowanie. Tak jak w każdej kosiarce należy przede wszystkim ostrzyć noże tnące trawę, co jest mniej wymagające i można zrobić to samodzielnie w domu. Kosiarka z przednim napędem dobrej jakości ma co prawda dość niezawodne mechanizmy, takie jak wał kardana, czy disc-O-matic, które są prawie bezawaryjne, jednak nieco tańsze modele niestety mają części, które wymagają od nas nieco pracy i konserwacji. Naprawa napędów może wynieść nawet około 250 zł.

Jaka więc kosiarka będzie lepsza: kosiarka spalinowa z napędem czy bez? Jeśli wybierzemy jednak droższy model z wałem kardana, a sami jesteśmy właścicielami dużej działki, znacznie lepsza będzie dla nas kosiarka z napędem. Kosiarka z przednim napędem pozwala na szybsze i dokładniejsze koszenie trawy, praktycznie bez żadnego wysiłku z naszej strony. Nie musimy pchać kosiarki, co znacznie ułatwia pracę. Napęd do kosiarek obecnie jest wykonywany coraz lepiej, dzięki czemu można znaleźć znacznie droższe, ale również mniej awaryjne modele kosiarek, odpowiednich dla nas na lata użytkowania.

Trzeba pamiętać, że kosiarka bez napędu jest znacznie lżejsza, dlatego z koszeniem trawy łatwiej poradzą sobie panie. Kosiarka taka również jest znacznie bardziej zwrotna, co z kolei ułatwi nam pracę przy koszeniu trawy w nieco trudniej dostępnych miejscach.

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne