Strona głównaPoradyŻyczenia urodzinowe i imieninowe dla wnuka i wnuczki

Życzenia urodzinowe i imieninowe dla wnuka i wnuczki

Chcesz złożyć wyjątkowe życzenia urodzinowe dla wnuka? A może zastanawiasz się, jakie życzenia urodzinowe dla wnuczki 12 lat powinno się składać? Niezależnie od wybranej formy, sama pamięć już wiele znaczy! Miło też, jeżeli w parze idą oryginalne słowa, które będą tym, czego pragną dzieci. Chcąc zaskoczyć wnuki, sprawdź propozycje różnych życzeń!

Możesz zawsze skorzystać z uniwersalnych wierszyków na imieniny.

Życzenia urodzinowe dla wnuczki od babci i dziadka

Raz w roku pojawia się wyjątkowa okazja, na którą dzieci czekają z niecierpliwością. Dlaczego składane życzenia urodzinowe dla wnuczki od babci i dziadka to miły akcent. Nikt na świecie nie zna i nie rozpieszcza maluchów tak, jak dziadkowie. Stąd ich życzenia zawsze będą trafione w punkt. Zapoznaj się z naszą propozycją i niech te życzenia urodzinowe dla wnuczki od babci i dziadka będą wskazówką.

Dzisiaj Twoje urodziny,

zatem zawsze dziarskiej miny.

Do zabawy mnóstwo siły, żeby każdy

dzień był miły – pełen śmiechu i radości.

Stu urodzinowych gości,

aut, lal, klocków i pluszaków.

Stu prezentów, stu buziaków.

Wszystkiego, co najlepsze życzą Dziadkowie!

Urocze, prawda? Zastanówmy się też czy życzenia urodzinowe dla wnuczki 10 lat będą się znacząco różnić od życzenia urodzinowe dla wnuczki 14 lat? Jest to zawsze pomysł. Nadążając za potrzebami wnucząt i ich energią, starsze może ucieszyć się z wesołych rymowanek i śmiesznych zwrotów. Jednym z takich będą:

Dziś są Twoje urodzinki,

Choć już nie ma tu choinki,

Niech się spełnią Twe życzenia,

Zdrowia szczęścia powodzenia.

Te życzenia, choć z daleka,

płyną niby wielka rzeka.

I choć skromnie ułożone,

Są dla Ciebie przeznaczone.

Życzenia urodzinowe dla wnuka od babci mogą przybierać różne formy. Z jednej strony są to znane nam rymowanki i proste wierszyki. Chcąc też oddać się inwencji twórczej, można sięgnąć po prostu po pióro i napisać kilka słów od serca. Kochanej wnuczki życzenia urodzinowe dla wnuczki to zawsze dobry początek, ale co dalej? Chcesz napisać życzenia własnymi słowami? Zacznij od wspomnienia – gdy wnuk był mały, jak się zachowywał, może macie wspólne, przyjemne przygody, które można napomknąć. Nie zapomnij też o słowach na przyszłość. Niezależnie czy życzenia urodzinowe dla wnuczka 13 lat czy życzenia urodzinowe dla wnuka 10 lat – każdy z nich ma swoje pragnienia i plany. Chciałby coś zdobyć, coś zobaczyć, czegoś doświadczyć. Właśnie te elementy mogą się znaleźć na kartce z podpisem babci i dziadka. 

Życzenia dla wnuka na urodziny

Czy życzenia dla wnuka na urodziny będą się różnić od tych, które składa się wnuczce? Naturalnie można przyjąć taką zasadę, jednak finalnie pamiętajmy, że w życzeniach najważniejsze jest okazane serce i miłość. Chcąc napisać na kartce bardzo oryginalne słowa, można się kierować też pasją jubilata. Życzenia urodzinowe dla wnuka to coś, co dziecko zapamięta. Na dole prezentujemy kilka propozycji dla chłopca:

Wiele gwiazdek jest nocą na niebie,

tyle samo najlepszych życzeń dla Ciebie.

Dużo zdrówka i radości,

moc uśmiechu niech na Twej buzi gości!

Życzymy Ci, kochany wnuczku, aby uśmiech nie znikał z Twojej buzi.

Wszystkiego najlepszego!

Im dziecko starsze, tym życzenia powinny zawierać w sobie również elementy związane z przyszłością. Zobacz, jakie życzenia urodzinowe dla wnuka 10 lat polecamy:

Dla naszego Wnuczka, odważnego pirata, dzisiejszego jubilata, mamy życzenia urodzinowe godne pirata i wyjątkowe. Ile w morzu kropli pływa, ile skarbów się ukrywa, ile soli w morzu jest, tyle życzeń, jeśli chcesz. Wiatru w żagle i pogody, i niech dzieją się przygody!

Idąc dalej tym torem, życzenia urodzinowe dla wnuczka 13 latka będą już przybierały charakter formalny, jednak z odrobiną fantazji. Zobacz, jakie polecamy:

Drogi Wnuku! Niech w Twoim życiu będzie tyle zdrowia, szczęścia i pozytywności, że nigdy nie będę musiał się o to modlić! Niech problemy będą tylko śmieszne, pieniądze tylko duże, a miłość tylko prawdziwa! Wszystkiego najlepszego!

Życzenia urodzinowe dla wnuka od babci to pewnego rodzaju tradycja. Nawet jeżeli dziecko w pewnym momencie swojego życia nie ekscytuje się tak bardzo wizją otrzymania ich od dziadków, to nic. Dzieci w okresie dojrzewania nie zawsze są w stanie docenić to, co otrzymują. Te rytuały i piękno relacji z dziadkami. Jednak po jakimś czasie z dużym sentymentem będą wspominać życzenia dla wnuka na urodziny, które to otrzymywali.

Życzenia urodzinowe dla wnuczki od babci

Życzenia urodzinowe dla wnuczki od babci i dziadka będą różnić się od typowych życzeń dla wnuka. W słowach kierowanych do dziewczynek jest więcej finezji i miękkości. Życzy im się czegoś zupełnie innego, a słowa są kierowane w specyficzny sposób. Chcesz zobaczyć różnicę? Oto i ona – życzenia urodzinowe dla wnuczki 10 lat:

Droga wnuczko, dla nas jesteś aniołem. Zawsze chcę na Ciebie patrzeć, rozpieszczać Cię i cieszyć się każdym Twoim nowym krokiem. Bądź szczęśliwa i żyj tak, aby wszyscy zazdrościli Ci i oklaskiwali. Pamiętaj, że nie jesteśmy tylko Twoimi dziadkami, jesteśmy niezawodnym wsparciem we wszystkich Twoich przedsięwzięciach.

Teraz dla porównania życzenia urodzinowe dla wnuczki 12 lat:

Sto lat! Sto lat – wujek krzyczy.

Ciocia wręcza kosz słodyczy,

dziadek w nowej swej koszuli,

babcia Cię do siebie tuli.

Mama torcik dekoruje,

tato wszystko to filmuje.

Skąd to całe zamieszanie?

Urodzinki masz kochanie.

Najserdeczniejsze życzenia z okazji 12 urodzin kochanej wnusi

składają Babcia i Dziadek

Zastanawiasz się, jak będą brzmiały życzenia urodzinowe dla wnuczki 14 lat? Tak, będą nieco bardziej formalne, choć to wciąż zależy od Ciebie i dziecka. Nasza propozycja:

Dlaczego dzieci rosną tak szybko? Życzę Ci, moja wnuczko, abyś nauczyła się być prawdziwą kobietą i zaczęła czynić cuda dla radości swojej babci i rodziców! A babcia, jako doświadczona wiedźma, pomoże ci! Bądź szczęśliwa, moja dziewczyno!

Życzenia imieninowe dla wnuczki od babci

W naszym wpisie znajdziesz nie tylko dla kochanej wnuczki życzenia urodzinowe dla wnuczki, ale i inne. Okazji w roku do świętowania jest całkiem sporo, choć nie oszukujmy się – to urodziny wiodą prym. Jeżeli jednak obchodzone są inne święta, życzenia imieninowe dla wnuczki od babci to też świetny pomysł na zaskoczenie dziecka. 

Niech Ci słonko ciepło gra,

niech Twój uśmiech długo trwa,

nie trać swej wesołej minki –

dziś są Twoje imieninki!

Kochanej wnuczce najserdeczniejsze życzenia imieninowe

Składa Twoja Babcia

Prawda, że urocze są te życzenia imieninowe dla wnuczki od babci, prawda? Mamy nadzieję, że nasze inspiracje będą wskazówką a życzenia urodzinowe dla wnuka, które pojawią się na kartce będą długo wspominane. Cieszymy się także, że nasze życzenia urodzinowe dla wnuczki od babci umilą komuś tę specjalną okazję.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne