Strona głównaPoradyJak wycenić usługę sprzątania?

Jak wycenić usługę sprzątania?

Usługi sprzątania przez profesjonalne firmy sprzątające stają się coraz popularniejsze i coraz częściej korzystają z nich nie tylko klienci komercyjni, ale także i klienci indywidualni- jednym słowem wszystkie osoby, które kochają czystość i porządek wszędzie tak, gdzie przebywają i pracują. To bardzo korzystne rozwiązanie, więc nie powinno dziwić tak spore zainteresowanie tym tematem. Niemniej ci, którzy po raz pierwszy chcieliby skorzystać z tej formy zachowania czystości, zastanawiają się, w jaki sposób następuje wycena usług sprzątania. Jest to potrzebne do określenia swoich możliwości i zaplanowania budżetu. Od czego więc zależy cena sprzątania?

Mając na myśli usługi porządkowe wykonywane przez profesjonalną firmę sprzątającą, trudno jednoznacznie określić koszt, jaki będzie trzeba ponieść za tego typu pracę. Jest to o wiele trudniejsze, niż w przypadku na przykład usługi ścięcia włosów czy doręczenia przesyłki. To dlatego, że o ostatecznej wycenie decyduje kilka czynników.

Po pierwsze – zakres usług

Firmy sprzątające w Rzeszowie w swojej ofercie posiadają zwykle szeroką gamę czynności, których są w stanie się podjąć. Prócz tego, że występuje podział na poszczególne rodzaje usług, jak na przykład sprzątanie biur, sprzątanie mieszkań, sprzątanie domów czy sprzątanie po remoncie, ale także wyszczególnienie pojedynczych prac, wchodzących w zakres całego zlecenia- jedne mogą obejmować tylko podstawowe czynności, inne zaś mieć nieco szerszy zakres.

Zakres usług zwykle ustalany jest indywidualnie z każdym klientem, w oparciu o jego potrzeby i oczekiwania, dzięki czemu przed podjęcie ostatecznej decyzji i podpisaniem umowy, istnieje możliwość poznania szacunkowych kosztów całości zlecenia. Im zakres prac będzie szerszy, tym większe koszty trzeba będzie ponieść.

Po drugie – częstotliwość usług

Rozchorowała się nam sprzątaczka, robiliśmy remont mieszkania, nasze biuro wymaga gruntownego czyszczenia- w takich sytuacjach chętnie skorzystamy z jednorazowej usługi firmy sprzątającej. Dotyczy to zwykle sytuacji nagłych, nieprzewidywalnych bądź zdarzających się rzadko- sezonowo lub przedświątecznie. Mogą to być chociażby takie usługi, jak mycie okien, dachów, elewacji, czyszczenie kostki brukowej czy paneli fotowoltaicznych, jak również koszenie trawy czy odśnieżanie posesji.

Z usług możemy także skorzystać wykupując pakiet, bądź ustalając regularny harmonogram poszczególnych prac- ustalenia te mogą dotyczyć zarówno zakresu zlecenia, jak i terminu czy czasu pracy. Taka forma usług będzie komfortowa zarówno dla klientów prywatnych, jak i przedsiębiorców. Po pierwsze- mają całościowo z głowy problem zachowania czystości i porządku swojego obiektu, po drugie- większość firm sprzątających oferuje korzystne rabaty, w przypadku podjęcia stałej współpracy z danym klientem.

Po trzecie – metraż obiektu

Czynnik ten pozwala na nieco łatwiejsze kalkulacje, bowiem zwykle ceny w tym przypadku podawane są za metr kwadratowy, wystarczy więc jedynie pomnożyć metraż danego pomieszczenia przez podaną w cenniku wartość. Im większy metraż, tym cena będzie wyższa, natomiast niektóre firmy sprzątające, z korzyścią dla klienta, oferują rabaty, gdy metraż przekroczy daną wartość- jest to ważne zwłaszcza dla właścicieli dużych przedsiębiorstw i hal produkcyjnych, gdzie mamy do czynienia z naprawdę sporymi powierzchniami.

Po czwarte – czas pracy

Firmy sprzątające swój cennik równie często opierają na czasie pracy, w którym realnie wykonują dane zlecenie. Ceny podawane są najczęściej za godzinę pracy, a więc w tym przypadku także możemy mówić o łatwych kalkulacjach- o ile wiemy, ile czasu zajmie firmie praca. Ceny te będą się też różnić w zależności od rodzaju usług, ale także kształtują się one różnie w poszczególnych województwach i miastach.

Im bardziej standardowe usługi, tym łatwiej o ich kalkulacje. Z kolei te bardziej rozbudowane, wymagają szczegółowej wyceny firmy sprzątającej a ta, jak widzimy, wcale nie jest taka prosta w przygotowaniu. Składa się na to kilka czynników, których poznanie z pewnością ułatwi wycenę poszczególnych usług.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne