Strona głównaCelebryciKatarzyna Calińska Tomaszewska – Wikipedia, Dubaj, mąż, wiek

Katarzyna Calińska Tomaszewska – Wikipedia, Dubaj, mąż, wiek

Gwiazdą sportu można być przez całe życie. Można również trafić na swój złoty czas i wycisnąć go jak cytrynę. Tak jak fascynują nas ich ścieżki do osiągnięcia upragnionego celu i wyniku, tak interesujące są ich życiorysy. W dzisiejszym tekście przyjrzyjmy się Katarzynie Calińskiej, a odkąd wyszła za mąż – Calińskiej Tomaszewskiej. Internet skutecznie ukrywa przed nami jakiekolwiek informacje o sportsmence. Nawet Wikipedia pozostaje bezradna. Zostań z nami, bo wykopaliśmy kilka ciekawych informacji.

Zobacz: Piotr Krysiak – książki, rodzina, życie prywatne. Dziewczyny z Dubaju

Katarzyna Calińska Tomaszewska –  kto to, wiek, Wikipedia 

Choć Katarzyna Calińska Tomaszewska ma na swoim sportowym koncie ogrom zwycięstw, a nawet prestiżowy tytuł, Wikipedia nadal mówi więcej o jej córce oraz mężu. Katarzyna Calińska zdobyła swego czasu tytuł mistrzyni Polski w tenisie stołowym. Jako trzecia kobieta wyszła za mąż za Jana Tomaszewskiego – jedną z najważniejszych postaci w historii polskiej piłki nożnej. Natomiast jej córka, Małgorzata, jest znana telewidzom z prowadzenia śniadaniówki Pytanie na śniadanie w TVP2. Jesteśmy bardziej empatyczni od Wikipedii, dlatego postaramy się oddać Katarzynie Calińskiej należyty szacunek. 

Źródło: viva.pl

Jej wiek nie jest nam znany. Mąż, Jan Tomaszewski jest obecnie w wieku 74 lat. Można przypuszczać, że małżeństwo łączy podobny przedział wiekowy. Para ma także drugą córkę, Paulinę, która poszła w karierę prawniczą. Jak wiemy z wywiadów, ojca bardzo często nie było w domu, ze względu na wyjazdy sportowe. Wychowanie obu córek Jan zawdzięcza w pełni Katarzynie i jest jej za to bardzo wdzięczny. 

Z jej Facebooka wiemy, że Katarzyna Calińska mieszkała w Warszawie. Tam uczęszczała najpierw do XVI LO im. Stefanii Sempołowskiej. Później ukończyła AWF im. Józefa Piłsudskiego, również w Warszawie. Po raz kolejny wiemy więcej niż Wikipedia!

Inną ciekawostką jest to, że mamą Katarzyny Calińskiej była, niedawno zmarła, Danuta Szmidt-Calińska – tenisistka stołowa i ziemna, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski. Danuta, jak podaje Wikipedia, jest najbardziej utytułowaną zawodniczką w historii polskiego tenisa stołowego. Nie dziwne, że córka Katarzyna poszła w jej ślady. Ona również należała do elity tenisistek stołowych, zdobywając tytuł mistrzyni Polski.

Katarzyna Calińska Tomaszewska –  mąż

W 1988 roku Katarzyna Calińska wyszła za mąż za Jana Tomaszewskiego. Jednego z najważniejszych piłkarzy w historii polskiej piłki nożnej. Jan grał na pozycji bramkarza, a jego szczyt kariery i rozpoznawalności przypadł na lata 70. i 80., jak podaje Wikipedia. W tym czasie należał do polskiej reprezentacji piłki nożnej i podczas wielu spotkań z drużynami z zagranicy dał nam niejeden powód do dumy. 

Źródło: film.interia.pl

Jednym z takich występów jest mecz podczas Wembley w 1973, kiedy mąż Calińskiej zasłynął z tego, że zatrzymał Anglię. W latach 90., kiedy zrezygnował z gry, nadal kultywował swoją pasję. Pełnił funkcję trenera wielu piłkarskich drużyn, m.in. ŁKS Łódź czy Widzew Łódź. 

Zobacz: Katarzyna Glapińska – wiek, dzieci, żona adama, wikipedia, lotto, rodzina, wykształcenie, zawód

Z tej dwójki to on ma wyraźnie medialną relację z córką Małgorzatą. W sieci można znaleźć wiele ich wspólnych zdjęć, a Wikipedia podaje, że udzielali nawet wspólnego wywiadu. Niemniej wpływ na początkowe plany Małgorzaty miała także mama i jej pasja do sportu. Obecna prezenterka telewizyjna w czasach młodości trenowała to, co Katarzyna – tenis stołowy. 

Katarzyna Calińska Tomaszewska –  Dubaj 

Obecnym miejscem zamieszkania Katarzyny Calińskiej jest Dubaj, choć z jej postów na Instagramie widzimy, że była tenisistka, mimo wieku, nie zwalnia tempa i podróżuje. W Dubaju często odwiedza ją córka Małgorzata z synkiem Enzo. W internecie jest wiele zdjęć, które zostały wykonane właśnie podczas ich wczasów w Dubaju. 

Trafiliśmy na nie, gdy znaleźliśmy konto Katarzyny na Instagramie. Figuruje pod zagadkową nazwą @katarzyna.moura. Postanowiliśmy potwierdzić to na Facebooku i…mamy jako pierwsi wśród portali plotkarskich tę informację! Katarzyna Calińska wyszła ponownie za mąż i wraz ze swoim drugim mężem mieszka od 14 lat w Dubaju. 

Ślub odbył się w 2011 roku. Jak sama wspomina w komentarzu pod swoim zdjęciem – jej mąż Pascal jest Szwajcarem i stąd nazwisko Moura. To by wyjaśniało, dlaczego na zdjęciach z egzotycznego Dubaju nie uświadczymy widoku Jana Tomaszewskiego. Na większości z nich występuje córka Małgorzata z synem Enzo lub Pascal. 

Czy jest im tam dobrze? Mamy szczerą nadzieję. Katarzyna w jednym z postów na Facebooku napisała, że życie w Dubaju jest piękne, choć trochę nierealny jest to świat. Czasem tęskni za Warszawą, spokojem i pingpongowym towarzystwem. 

Zobacz: Angelika Wołynko – mąż, dzieci, wikipedia, wiek, wzrost, nie żyje

Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne