Strona głównaCelebryciDom Kamila Stocha - jak wygląda? Zdjęcia, adres, cena

Dom Kamila Stocha – jak wygląda? Zdjęcia, adres, cena

Istnieją w Polsce postacie, które już za życia spełniają wszelkie warunki, aby przejść do historii dumy narodowej. Jedną z nich jest olimpijczyk, zasłużony skoczek narciarski – Kamil Stoch. Poza karierą sportową jego fanów (i nie tylko) interesuje również jego życie prywatne. Między innymi to, jak wygląda dom sportowca, który słynie z lokalnego patriotyzmu. Udajmy się pod adres zamieszkania Kamila Stocha, aby opowiedzieć wam jak najwięcej o jego willi.

Dom Kamila Stocha – adres, czyuli gdzie mieszka? 

Willa Kamila Stocha mieści się w miejscowości Ząb, w której skoczek się wychowywał i uczył, niedaleko Zakopanego. W pewnym momencie wspólnego życia z żoną, Ewą Bilan, postanowili opuścić wynajmowane mieszkanie na Podhalu, aby przenieść się do miejscowości Ząb, na ulicę Kamila Stocha. Zmiana nazwy ulicy wynikała z decyzji dumnych radnych, na co Stoch przystał, ale z niechęcią. 

Historia budowy domu w miejscowości Ząb, na ulicy Stocha, jest niezwykle filmowa, o czym nie powie wam Wikipedia. Otóż w 2014 roku, kiedy Stoch wrócił do rodzinnej miejscowości z dwoma złotymi medalami z Igrzysk Olimpijskich w Soczi, a także Kryształową Kulą zwyciężoną w Pucharze Świata, mieszkańcy miejscowości przywitali go jak bohatera. W poczuciu dumy podarowali Kamilowi Stochowi kamień węgielny. Co to oznacza? 

Wikipedia podaje, że wyrażenie „kłaść kamień węgielny” oznacza „dać podwaliny pod coś”. Do tego dołączyli sosręb. I tu znów z pomocą przychodzi Wikipedia. Sosręb, według góralskiej tradycji jest główną belką, która podtrzymuje dach domu. Tym sposobem rozpoczęła się budowa willi w Zębie, na ulicy imienia Kamila Stocha. Warto zaznaczyć, że willa, gdzie mieszka skoczek, została wzniesiona na wzgórzu, co zapewnia małżeństwu oszałamiający widok na Tatry.

Dom Kamila Stocha – cena, ile kosztował jego dom?

Wielu zastanawia cena willi Stochów, szczególnie tych, którzy udali się pod wskazany adres i widzieli na własne oczy, jak wygląda dom olimpijczyka. Okazały dom ma cztery kondygnacje, wraz z piwnicą, i powierzchnię dachu wynoszącą 500 metrów kwadratowych. Patrząc na to, jak okazale wygląda dom skoczka, sami jesteśmy ciekawi jego ceny. 

Zobacz: Adresowo.pl – opinie, oszuści?

Niestety, państwo Stoch milczą na temat kosztów wybudowania się pod nowym adresem. Zatem cena pozostaje jedynie domysłem. Istnieją bardziej wścibscy od nas osobnicy, którzy w komentarzach na forach próbują podsumować dobytek willi, gdzie mieszka Stoch. Według nich cena wynosi przynajmniej 4 miliony złotych.

Dom Kamila Stocha – jak wygląda dom?

Dom Kamila Stocha to spełnienie marzeń wielu osób.

Trudno opisać urok domu Kamila Stocha. Mimo wszystko – spróbujemy, bo nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. Willa we wsi Ząb, na ulicy Kamila Stocha (ten adres to nie żart) nawiązuje architekturą do góralskich tradycji. 

Dom, gdzie mieszka olimpijczyk, jest w całości z drewna, a dokładniej z pni świerkowych, modrzewiowych i jodłowych, które są przecięte wzdłuż i zestawione na tzw. zrąb. Stromy, czarny dach, według zakopiańskiego zwyczaju, jest pokryty gontem. Innym elementem budownictwa zakopiańskiego są szerokie okapy. Ich funkcją jest ochrona drewnianych ścian domu przed opadami.

Jak wygląda dom Stochów, każdy widzi, natomiast nie każdy wie o jego wyjątkowej konstrukcji, którą skoczek zawdzięcza zatrudnieniu lokalnego architekta. Dom skonstruowany jest z pięciu belek, każda jest inna i nie wszystkie są położone pod kątem prostym. Realizacja takiego zamysłu to nie lada wyzwanie. 

Zobacz: Gdzie jest dom Genzie? Czy znamy adres?

Co jeszcze wpływa na atrakcyjność tego, jak wygląda dom Stocha? Kamieniarka, którą ułożono z kilku tonowych głazów. Tym, czego nie powie wam Wikipedia, jest fakt, że willa Kamila Stocha, choć nawiązuje do tradycji, nie jest pozbawiona nowoczesnych rozwiązań. 

Dom Kamila Stocha – czy znajdziemy coś na Wikipedii?

W tym, jak i innych przypadkach, ubiegliśmy Wikipedię, podając dokładne informacje na temat willi państwa Stochów. Za projekt, jak i wykonanie domu, gdzie mieszka skoczek, jest odpowiedzialny lokalny architekt Adam Bukowski. 

Z pietyzmem oddał ducha zakopiańskiej architektury, wzbogacając ją o rozwiązania bliższe współczesności. Takie działanie wymaga doskonałej znajomości swojego fachu, czemu Adam Bukowski sprostał w pełni. Wystarczy udać się do miejscowości Ząb, by z ulicy nazwiska Stocha podziwiać owoc jego pracy.

To już koniec naszej wycieczki w miejscowości Ząb. Dom, w którym mieszka Stoch z żoną, jest niezwykle urokliwy i wyjątkowy w swej wierności wobec tradycji góralskiej architektury. A jak wam podoba się jego willa? Chcielibyście spędzić w niej kilka dni, będąc w okolicach Zakopanego?

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne