Strona głównaCelebryciRafał Szołtysik - jak wygląda po latach, co robi?

Rafał Szołtysik – jak wygląda po latach, co robi?

W 2014 roku rezolutny 3-latek podbił serca widzów i jurorów w programie “Mam Talent”. Od jego występu minęło już 8 lat. Jak bardzo się zmienił po takim czasie? Czy rozwija swój niezwykły talent? Co się teraz dzieje w życiu chłopca? 

Rafał Szołtysik – kim jest?

Początek 7 edycji programu “Mam Talent”, emitowanego przez stację TVN od września 2008 roku, przyniósł niespodziewanego, małego gościa. W pierwszym odcinku show na scenę wyszedł 3-letni chłopiec w stroju, nawiązującym do szlacheckiego ubioru. Jednak to dopiero jego występ wzbudził największe zaskoczenie. Ten niebieskooki blondynek wyrecytował wiersz. Nie był to jednak ani Tuwim, ani Brzechwa, a była to bezbłędnie wydeklamowana mickiewiczowska Inwokacja.

Rafał Szołtysik to chłopiec pochodzący z Piekar Śląskich, miejscowości położonej na Śląsku, który swoją pamięcią zawstydziłby niejedną dorosłą osobę. Rodzice Rafałka w spotkaniu w programie “Dzień Dobry TVN” opowiedzieli, że to nie był pierwszy tego typu występ ich dziecka. Chłopiec wyjątkowo szybko nauczył się mówić, a gdy miał półtora roku już można było z nim płynnie porozmawiać. Swój recytatorski debiut miał w Domu Kultury w Pawonkowie, gdzie wyrecytował Murzynka Bambo Juliana Tuwima w gwarze śląskiej. Chłopiec miał wtedy dwa i pół roku.

W rozmowach rodzice podkreślają, że nigdy nie zmuszali swoich dzieci do występów czy rygorystycznej nauki wierszy. Rafałek sam wykazywał duże zainteresowanie do uczenia się tekstów na pamięć i deklamowania ich. Okazuje się, że Rafał Szołtysik i jego brat są wielkimi amatorami literatury. Rodzice od najmłodszych lat, każdego dnia przed snem, czytają im książki. Co ciekawe chłopcy są na tyle z nimi zapoznani, że jak pewnej nocy tata Rafała Szołtysika się pomylił, to chłopiec natychmiast był w stanie wychwycić, który fragment został pominięty.

Zobacz: Nieznośny ciężar wielkiego talentu  – gdzie obejrzeć? Online, za darmo, Netflix

Rafał Szołtysik – teraz

Od czasu występu chłopca w programie “Mam Talent” minęło już 8 lat. Rodzice Rafała Szołtysika po tym wydarzeniu założyli swoim dzieciom fanpage, na którym od czasu do czasu pokazywali, co teraz słychać u Rafała Szołtysika. Ostatnie zdjęcia chłopca pochodzą z 2021 roku. Jedno z nich zostało wrzucone 18 kwietnia i są to 10 urodziny chłopca. Na fotografii Rafał Szołtysik siedzi roześmiany nad tortem i wyczekuje urodzinowej celebracji. Nie da się ukryć, że teraz wygląda inaczej niż tych kilka lat temu podczas występu. Mimo czasu dzielącego nas od przytoczonego wydarzenia, występ Rafała Szołtysika nadal wzbudza wiele sympatii i jest chętnie oglądany. Zdradzają to komentarze pod wrzuconym zdjęciem, z których możemy wyczytać wiele miłych słów oraz życzeń szczęścia i sukcesów w przyszłości.
Pamięć Rafała Szołtysika z pewnością należy do wyjątkowych. Jest to jednak świetna okazja, by przypomnieć jak ważne jest czytanie swoim dzieciom już od najmłodszych lat. Nim dziecko zacznie mówić, w pierwszej kolejności uczy się rozumienia mowy. Otaczanie dziecka słowami, literaturą, rozmową sprawia, że wzbogacamy jego słownik i pomagamy lepiej przyswoić wiedzę o języku. Zabieranie dziecka do świata książek rozbudza jego ciekawość i wyobraźnię, często może być inspiracją do zabaw. Ten element też jest istotny w usprawnianiu pamięci. Dziecko słuchając podąża za dialogami, akcją i uczy się zależności przyczynowo-skutkowych. Obserwując swoich bohaterów dziecko poznaje różne emocje, uczy się je nazywać i wyrażać. Wczesne czytanie dzieciom też jest świetnym wstępem do nauki. Dziecko jest już wtedy nauczone lepszego skupienia oraz jest oswojone z literami. Na sam koniec warto podkreślić jeszcze jedną, z pozoru zwyczajną rzecz, że czytanie jest wspólnym czasem rodzica z dzieckiem. Wzmacnia więź, buduje relacje, tak że drodzy rodzice, nie zaniedbujcie czytania swojemu dziecku.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne