Strona głównaCelebryciAnna Lewandowska - bizneswomen, celebrytka czy sportowiec?

Anna Lewandowska – bizneswomen, celebrytka czy sportowiec?

Anna Lewandowska to zdecydowanie najsłynniejsza polska WAGs. Żona Roberta Lewandowskiego, oprócz wspierania swojego partnera podczas piłkarskich zmagań, sama prowadzi równie aktywnie życie sportowe. Obecnie to jedna z najpopularniejszych trenerek w kraju, a swoje pierwsze sportowe sukcesy osiągała jeszcze długo przed związkiem ze słynnym RL9. Sprawdź, jak toczyła się kariera Anny Lewandowskiej.

Anna Lewandowska – sportowe zacięcie od dzieciństwa

Anna Lewandowska – z domu Stachurska – urodziła się w 1988 roku. Już od nastoletnich lat osiągała sportowe sukcesy i przykładała dużą wagę do aktywności fizycznej. Od 11 roku życia rozpoczęła trening karate, a sportową przygodę kontynuowała podczas edukacji na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Jest wielokrotną medalistą mistrzostw Polski, Europy i świata w karate. W wieku 17 lat sięgnęła po pierwsze krążki na seniorskich imprezach. Łącznie zdobyła aż 38 krążków, na różnych imprezach sportowych.

Związek z Robertem Lewandowskim

Wiele osób o Annie Lewandowskiej usłyszało dopiero po jej ślubie z Robertem Lewandowskim. Para poznała się w 2007 roku, kiedy piłkarz był dopiero zawodnikiem Znicza Pruszków. W 2011 roku miały miejsce słynne zaręczyny, a dwa lata później huczny ślub pary. Od tego czasu Anna i Robert Lewandowscy nie schodzą z pierwszych stron gazet, a ich codzienne życie przykuwa uwagę całej Polski.

Para doczekała się dwóch córek. W 2017 roku na świat przyszła ich pierwsza córka Klara, natomiast trzy lata później urodziła się Laura. O ciąży Anny Lewandowskiej również rozpisywały się media, a kwestią płci dzieci i imion żyła cała Polska. Zainteresowani mogli wziąć nawet udział w zakładach bukmacherskich i obstawić płeć dziecka, które przyjdzie na świat. Pomimo wielkiej sławy para dość mocno chroni swoją prywatność, unikając upubliczniania wizerunku dzieci w mediach społecznościowych i przed kamerami.

Instagram: babybyann

Lewandowska prowadzi bloga Baby by Ann, na którym przekazuje porady i wskazówki dla przyszłych mam, w szczególności z zakresu dbałości o kondycję i zdrowie. Trenerka organizuje treningi i obozy sportowe dla mam i kobiet w ciąży.

Zawód – trenerka

Od blisko dekady Anna Lewandowska realizuje się zawodowo jako trenerka i dietetyk. W tym celu stworzyła swój projekt Healthy Plan by Ann, w którym w formie bloga przekazuje porady żywieniowe i pomysły treningowe. Swoje pomysły przekazywała następnie w formie książki, płyt DVD z treningami oraz aplikacji treningowych. Trenerka regularnie organizuje także wyjazdy sportowe, podczas których prowadzi samodzielnie treningi oraz przekazuje wiedzę na temat żywienia.

Zdrowa żywność to prawdziwy konik i pasja Anny Lewandowskiej, z której notabene swego czasu kpiło część nieprzychylnych trenerce osób. Niektórzy z obserwatorów zarzucali jej, że proponuje żywność i składniki diety zbyt drogie i wyszukane, jak dla przeciętnego klienta. Z czasem Anna Lewandowska wyprodukowała swoją linię przekąsek spożywczych pod nazwą Foods by Ann. W ramach marki można kupić np. batony energetyczne, owsianki, musy czy napoje. Wszystko pod szyldem zdrowej i ekologicznej żywności i z myślą o poprawie nawyków żywieniowych. W ramach prowadzonych biznesów Anna Lewandowska wyprodukowała także własną serię kosmetyków.

Anna Lewandowska – celebrytka czy normalna Polka?

Anna Lewandowska, przeciwnie niż partnerki innych piłkarzy, nie jest już jedynie słynną WAGs. Jej nazwisko stało się marką samą w sobie, a prowadzone biznesy i działalność funkcjonują niezależnie od sukcesów sportowych męża. Lewandowska przez wielu traktowana jest jako ikona zdrowego trybu życia i propagatorka aktywności fizycznej. W mediach społecznościowych obserwuje ją kilka milionów użytkowników. Lewandowska dzieli się ze swoimi widzami nie tylko poradami żywieniowymi, ale także częściowo życiem prywatnym i towarzyskim. Niejednokrotnie mogliśmy obserwować ją u boku sławnych gwiazd sportu i show-biznesu. Lewandowska jest także ikoną stylu i często prezentuje się w odważnych stylizacjach czy makijażu. Wraz z Robertem Lewandowskim, jednym z kandydatów do Króla Strzelców MŚ 2022, prowadzą dodatkowo szereg akcji charytatywnych i aktywnie włączają się w pomoc potrzebującym.

Artykuł sponsorowany

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne