Strona głównaCelebryciFilip Łuszcz - syn ,,Magika’’ z Paktofoniki - wiek, Wikipedia, z mamą

Filip Łuszcz – syn ,,Magika’’ z Paktofoniki – wiek, Wikipedia, z mamą

Filip ,,Fejz’’ Łuszcz jest synem zmarłego przed dwudziestoma dwoma latami popularnego rapera Piotra (ksywa: ,,Magik’’) Łuszcza, który dał się poznać, jako członek dwóch słynnych, polskich grup hip-hopowych XX wieku – ,,Kalibra 44’’ oraz ,,Paktofoniki’’. Znakomicie zapowiadającą się muzyczną przyszłość ,,Psychopaty’’ (bo również pod taką ksywą znany był Łuszcz senior) przerwała jego samobójcza śmierć – w 2000 roku, rankiem drugiego dnia Świąt Bożego Narodzenia, muzyk wyskoczył  z dziewiątego piętra przez okno swojego mieszkania.

Z tekstu przekonamy się kim jest jest syn ,,Magika’’ z ,,Paktofoniki’’, co pisze o nim Wikipedia, w jakim jest on wieku i czy znamy jego konkretną datę urodzenia,, jak wypowiada się o ojcu, czy można znaleźć jego wspólne zdjęcia z mamą.

Filip Łuszcz – kto to? Co teraz robi?

Syn ,,Magika’’ z ,,Paktofoniki’’ zadebiutował jako raper w 2018 roku, kiedy to zamieścił na YouTubie swój teledysk. Filip Łuszcz ma jednak zupełnie odmienny styl, niż jego ojciec. W czasach świetności ,,Kalibra 44’’ czy ,,Paktofoniki’’ wśród hip-hopowców modne było noszenie spodni z szerokim krokiem oraz za dużych koszul, a także krótko obcięte fryzury ,,na jeżyka’’. Współcześni raperzy młodego pokolenia, od których nie odbiega również młody Łuszcz, stawiają na bardziej stylowe ubrania i dłuższe włosy.

Filip Łuszcz – wiek, wzrost, co nam powie Wikipedia?

Nie znamy konkretnej daty urodzenia Filipa ,,Fejza’’ Łuszcza. Wiadomo jednak, że w chwili śmierci ojca, syn ,,Magika’’ z ,,Paktofoniki’’ miał zaledwie trzy lata. Zatem jego wiek wynosi obecnie 25 lat. Trudno jest także ustalić konkretny wzrost syna ,,Magika’’ z ,,Paktofoniki’’ – na podstawie zdjęć można jednak wywnioskować, że jest on, podobnie jak jego ojciec, średniego wzrostu mężczyzną. 

Filip Łuszcz nie posiada swojego hasła na Wikipedii. Najpewniej wynika to z faktu, że na polskim rynku muzycznym, nie osiągnął on jeszcze takiego sukcesu, jak jego zmarły przed laty ojciec. Niemniej w artykule poświęconym ,,Magikowi’’ można znaleźć drobną wzmiankę na temat ,,Fejza’’, która informuje czytelnika, że Filip jest synem byłego członka ,,Paktofoniki’’.

Jedyne zdjęcie, które udało sie odkopać to te sprzed 20 lat. Na zdjęciu młody Filip Łuszcz z matką.

Filip Łuszcz z mamą

Nie wiadomo za wiele na temat ani dawnego, ani obecnego życia matki Filipa Łuszcza. Nie znamy jej daty urodzenia, ani panieńskiego nazwiska.  W internecie nie jest dostępne żadne zdjęcie ,,Fejza’’ z mamą. Niemniej w 2016 roku młody raper udzielił wywiadu, w którym mówił, że nie wyklucza nagrania kiedyś utworu, w którym poruszy swoje relacje z mamą, to jaki wywarła wpływ na jego życie. 

Fejz kilkukrotnie pojawiał się na scenie hiphopowej

,,Fejz’’ – czy aktywnie nagrywa?

W 2015 roku Fejz wrzucił do sieci swój pierwszy utwór ,,Na co liczę’’, który spotkał się z niezbyt przychylnymi opiniami. Słuchacze zarzucali wówczas zbyt silne inspirowanie się muzyką ,,Magika’’, co potraktowano, jako próbę lansowania się na zmarłym ojcu. Filip postanowił jednak nic nie robić sobie z tych uwag i w 2018 roku wydał swój pierwszy (i jedyny póki co) album ,,Odzwierciedlenie’’. Płyta zawierała w sobie 9 numerów, w tym 1 bonus. 

Zobacz: Avi – pochodzenie, imię i nazwisko, wiek, wikipedia, kto to, płyty

Od tamtej pory młody Łuszcz nagrywał sporadycznie. Na ten przykład w 2020 roku zamieścił w serwisie YouTube singiel ,,Feedback’’, a w 2021 roku opublikował utwór ,,Antracyt’’, w którym wystąpił gościnnie dawny członek ,,Paktofoniki’’ – Wojciech (ksywa: ,,Focus’’) Alszer. Żaden z projektów Filipa nie uzyskał jednak zbyt dużej popularności, o czym może też świadczyć brak jakiegokolwiek artykułu na ich temat, na Wikipedii.

Filip Łuszcz o ojcu

Z racji bliskiego pokrewieństwa z ,,Magikiem’’, ,,Fejz’’ siłą rzeczy nie może uciec przed pytaniami o ojca. W jednym z wywiadów Filip Łuszcz stwierdził, że mnóstwo osób rozmyśla, dlaczego jego rodzic się zabił, co było tego powodem. Tymczasem dla niego samego nie jest to tak istotne – o ojcu myśli on bardziej w kontekście tego kim był i co robił.

W internecie można spotkać opinie, w których ludzie zarzucają synowi Magika z ,,Paktofoniki’’ lansowanie się na popularności Piotra. Wiele osób sądzi, że ,,Fejz’’ nie posiada talentu na miarę swojego ojca, przez co nie powinien on szargać swoją muzyką pamięci o zmarłym. Filip Łuszcz odpiera jednak zarzuty, jakoby swą rozpoznawalność miał zawdzięczać byłemu członkowi ,,Kalibra 44’’. Raper zaznaczył, że nigdy nie afiszował się pokrewieństwem z ojcem i nie podpisywał się na plakatach ,,Filip Łuszcz, syn ,,Magika’’ z ,,Paktofoniki’’.

We wrześniu 2022 roku doszło do nieprzyjemnej sytuacji, w której jedna z firm rekruterskich wykorzystała wizerunek ,,Magika’’ do swojego ogłoszenia o pracę. Anons zawierał zdjęcie Piotra Łuszcza oraz napis, że poszukiwany jest ,,Magik od social mediów’’. Pamięć o ojcu nie pozwoliła Filipowi siedzieć cicho. Oburzony ,,Fejz’’ napisał, że przypominają mu się czasy gimnazjum, gdy jego rówieśnicy wyśmiewali się za plecami, że ojciec wyskoczył mu z okna. 

Raper zaznaczył też, że dla wielu ludzi Piotr był tylko ,,Magikiem’’, lecz dla niego był ojcem, przez co nie pozwoli na wszelkiej maści działania, które godziłyby w godność, czy pamięć swojego rodzica. Po interwencji i nagłośnieniu sprawy w mediach społecznościowych, firma, która opublikowała niefortunny post, przeprosiła za swój czyn oraz usunęła niezwłocznie niestosowną treść.

Źródło zdjęcia głównego: https://www.youtube.com/watch?v=tZJ44wVH68w&t=94s&ab_channel=PopkillerTV

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne