Strona głównaCelebryciKatarzyna Glapińska - wiek, dzieci, żona adama, wikipedia, lotto, rodzina, wykształcenie, zawód

Katarzyna Glapińska – wiek, dzieci, żona adama, wikipedia, lotto, rodzina, wykształcenie, zawód

Odkąd Adam Glapiński jest czołowym gracze w polskiej polityce, w mediach niejednokrotnie pojawiały się treści dotyczące jego wypowiedzi, pracy, sukcesów i porażek. Sprawa miała się zgoła odwrotnie w przypadku jego żony. Kim jest Katarzyna Glapińska? Jaki jest jej wiek? Czy ma dzieci?

Katarzyna Glapińska – kto to? Wiek, wzrost, pochodzenie

Prezes NBP nie ma w zwyczaju nadmiernie dzielić się swoim życiem prywatnym z mediami. Z tego powodu o żonie Adama Glapińskiego do tej pory było cicho. Sytuacja się jednak zmieniła w wakacje tego roku, gdy pewna aktywistka postanowiła skorzystać z okazji do zaczepienia prezesa NBP i nagrać całe zajście. Od tego feralnego spotkania Katarzyna Glapińska zaczęła wzbudzać powszechne zainteresowanie, szczególnie, że w oczach wielu ludzi jej wypowiedź była niewłaściwa.

Zobacz: Adam Glapiński — pochodzenie, młody, zarobki, dzieci, syn, rodzina, gdzie mieszka, wykształcenie, wiek

Na temat Katarzyny Glapińskiej najwięcej dowiadujemy się idąc tropem jej męża. Prezes NBP urodził się w Warszawie. W tym mieście zdobywał wykształcenie i z nim związał swoją karierę. Nie wiemy, gdzie jego przyszła małżonka się urodziła, ani gdzie mieszkała. Wiele jednak wskazuje, że Katarzyna Glapińska może mieć takie samo pochodzenie, co Adam Glapiński. Sugeruje to choćby fakt, że oboje kończyli tę samą szkołę średnią.

Wiek żony Adama Glapińskiego nie został nigdzie ujawniony. Wiemy za to, że jest od niego kilka lat młodsza. Prezes NBP został urodzony 9 kwietnia 1950 rok, co oznacza, że jego wiek wynosi 72 lata. Zważywszy na to, że drogi Glapińskich przecięły się w trakcie studiów możemy zakładać, że wiek żony Adama Glapińskiego to 67 lat.

W sieci jest bardzo mało wspólnych zdjęć pary, jak też artykułów traktujących o ich pożyciu. Zatem nie wiemy, ile waży Katarzyna Glapińska czy gdzie się ubiera. Można za to spróbować oszacować jej wzrost. W sieci można znaleźć informację, że Mateusz Morawiecki ma 180 centymetrów wzrostu. Panowie Morawiecki i Glapiński, gdy stoją obok siebie wydają się podobnego wzrostu. Można więc oszacować, że Katarzyna Glapińska może mieć wzrost wynoszący 165 centymetrów

Katarzyna Glapińska –  wykształcenie, zawód, lotto

Katarzyna i Adam Glapińscy są w razem od 40 lat. Parę łączy podobne wykształcenie i zamiłowanie do nart. Poznali się na SGPiS, dziś znanej jako SGH. W tamtym czasie prezes NBP był już na doktoracie, z kolei jego przyszła małżonka była pierwszoroczną studentką. Dla Adama Glapińskiego wykształcenie było bardzo ważne. Zdobywał kolejne tytuły naukowe i początkowo podjął zawód na uczelni. Nie wiemy jak potoczyła się ścieżka naukowa Katarzyny Glapińskiej. Jakiś czas po tym jak zdobyła wykształcenie, dostała pracę w Instytucie Rynku Wewnętrznego. Jednak to zawód męża bardziej ją angażowała, czego dowodem może być choćby sytuacja w Sopocie.

Cała sprawa wokół niechlubnej wypowiedzi Katarzyny Glapińskiej zaczęła się od przypadkowego spotkania działaczki AGROUnii z małżeństwem. Ta zaniepokojona działaniami NBP chciała zasięgnąć porad od prezesa. Kobieta przedstawiła swoją sytuację, że mimo pracy na dwóch etatach i prowadzeniu firmy, podwyżki kredytów są dla niej obciążające. Wtedy do rozmowy włączyła się Katarzyna Glapińska, ironicznie doradzając głosowanie na Tuska. Sprawę starał się załagodzić Adam Glapiński, jednak nieskutecznie. Pośród dalszych niefortunnych porad, żona prezesa życzyła rozmówczyni wygranej w lotto

Wydarzenie na molo w Sopocie potwierdza, że sprawy męża są dla Katarzyny Glapińskiej bardzo angażujące. Żona Adama Glapińskiego wspomina, że w przeciwieństwie do mężą bardzo się irytuje atakami kieroowanymi w jego stronę. Od lat robi mu teczkę z prasówką, w której gromadzi wszystkie teksty o nim. W książce pod tytułem Lwy (nie)ujarzmione autorstwa Krystyny Pytlakowskiej i Ewy Wilcz-Grzęd żona Adama Glapińskiego opowiada, że tak było zawsze. Praca partnera była najważniejsza. Katarzyna Glapińska podzielała to zdanie i wspierała jego zaangażowanie polityczne. Jej własny zawód nie był dla niej tak pasjonujący. Swoją pracę postrzegała bardziej jako ciekawą i spokojną. Z kolei to, co robił mąż pasjonowało ich po równi.

Nic w tym dziwnego, historia pokazuje, że to ona niejako odpowiada za wejście Glapińskiego do polityki ogólnokrajowej. W sieci można natknąć się na wywiad, w którym Adam Glapiński wspomina jak to na wspólnym spacerze z małżonką przechodzili obok kawiarni “Niespodzianka”. W 1989 roku znajdował się tam sztab wyborczy Komitetu Obywatelskiego oraz wyborczego. Kilka dni później został członkiem komitetu w Warszawie. 

Katarzyna Glapińska – czego nie powie nam Wikipedia

Zawód Adama Glapińskiego przysparza mu mniej lub bardziej chcianej sławy. Nie powinno więc dziwić, że na jego temat powstał artykuł na Wikipedii. Tam nie przeczytamy wiele na temat życia prywatnego prezesa NBP. Wikipedia jedynie wspomina o tym, że jest poślubiony z Katarzyną Glapińską. Na temat samej małżonki Adama Glapińskiego Wikipedia milczy.

Katarzyna Glapińska –  rodzina, dzieci

Glapińscy są małżeństwem od bardzo wielu lat. Wiemy, że Adam Glapiński poderwał Katarzynę Glapińską już na otrzęsinach, gdy ta zaczęła studia. Nim jednak stanęli na ślubnym kobiercu długi czas pozostawali narzeczeństwem. Oboje mieli bardzo praktyczne podejście do życia, więc priorytetem było najpierw mieszkanie, a później rodzina. żona Adama Glapińskiego wyznaje, że z tego powodu czekali ze ślubem aż 8 lat. Sytuacja zmieniła się po śmierci matki prezesa NBP. Po tym wydarzeniu ojciec Glapińskiego zmienił czteropokojowe mieszkanie na dwa mniejsze i jedno z nich przypadło Katarzynie i Adamowi Glapińskim. Para nie zdecydowała się na dzieci.

W tej chwili na ich majątek trzeba by wygrać niemałą fortunę w lotto. Okazuje się, że są właścicielami trzech mieszkań, willi z basenem pod Warszawą oraz sopockiego apartamentu. Do tego dochodzą trzy działki oraz hektar terenu leśnego. Wszystkie te włości należą do wspólnoty majątkowej, jaką tworzą jako małżeństwo. Nie jesteśmy w stanie ustalić czy do tego należałoby dodać jakieś nieruchomości zagraniczne.

Mimo tego, że Glapińscy nie mają dzieci, to nie można powiedzieć, że są samotni. Na ostatniej konferencji prasowej Adam Glapiński wspominał czasy, gdy przy stole wigilijnym rodzina licznie zasiadała. W tej chwili takie uroczystości spędza z małżonką oraz zwierzęcą rodziną pod postacią dwóch leciwych wilczurek oraz kotki.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne