Strona głównaCelebryciKajetan Duszyński - wykształcenie, wzrost, wiek, żona, rodzice, waga, życiorys, doktorat

Kajetan Duszyński – wykształcenie, wzrost, wiek, żona, rodzice, waga, życiorys, doktorat

Kajetan Duszyński jest przedstawicielem młodego pokolenia polskich lekkoatletów. Jest złotym medalistą Igrzysk XXXII Olimpiady Tokio 2020, które z uwagi na pandemię koronawirusa odbywały się w 2021 roku. Obecnie pokazuje swoje możliwości na mityngu lekkoatletycznym w Dortmundzie. Przyznaje, że to dla niego świetny czas i ma predyspozycje (forma, wiek, wzrost, waga), by ustanawiać kolejne rekordy. Poza tym, że sprawdzamy jego sportowy życiorys, piszemy też, czym zajmuje się poza sportem: co studiuje i jakie ma wykształcenie. Dowiedz się, czy wspierają go rodzice, a może także żona?

Zobacz: Marek Kondrat – dzieci, córka, gdzie mieszka, żona, wiek, nie żyje, rodzina, córka, wzrost, młody, synowie

Kajetan Duszyński – kto to? Wiek, wzrost, waga

Kajetan Duszyński urodził się 12 maja 1995 roku w Siemianowicach Śląskich. Mieszkał w Chorzowie, a później przeprowadził się do Łodzi. 

wiek: 28 lat

wzrost: brak danych

waga: brak danych

Kajetan Duszyński jako sportowiec zwraca ogromną uwagę na swój jadłospis. Początkowo korzystał z porad dietetyka. Dziś samodzielnie potrafi ułożyć swoją dietę, tak, by odpowiadała jego potrzebom treningowym. Ma świadomość tego, że treningi to jedno, ale zdrowy tryb życia i odpowiednie odżywianie także są składową sukcesu.

W styczniu brał udział w treningach hipoksyjnych. To nowatorska metoda, w trakcie której sportowcy ćwiczą w trudnych warunkach tlenowych (na dużych wysokościach). Mimo że nie czuł się najlepiej po tym obozie, obecne starty wskazują, że dołek ma za sobą. 

Źródło: instagram.com/ kajetan_duszynski

Kajetan Duszyński – wykształcenie, co studiuje?

Po zwycięskim biegu w Tokio o Kajetanie Duszyńskim rozpisywały się media. Jak większości naszych młodych sportowców, kariera nie przeszkadza mu w zdobywaniu solidnego wykształcenia. Obecnie Duszyński robi doktorat. Co studiuje? Zajmuje się krystalografią białek. Wcześniej ukończył biotechnologię na Politechnice Łódzkiej. 

Choć miał ogromny talent i już od gimnazjum zdobywał ważne wyróżnienia i medale, rodzice bardzo chcieli, by nie działo się to kosztem szkoły. Nauczyciele, choć mieli świadomość tego, że treningi zajmują mu sporo czasu, również pilnowali, by nadrabiał zaległości. Z czasem sam doszedł do wniosku, że zawodowo nie będzie zajmować się sportem, a przynajmniej nie przez całe życie. Kiedy zdecydował się na doktorat, wiedział, że może nie być łatwo pogodzić tego ze sportem. Ma za sobą dwa i pół roku badań nad krystalografią białek. Obecnie przerwał studia na rzecz sportu. Po powrocie czeka go napisanie pracy, a potem obrona. Choć wielu naukowców robi swój doktorat latami, Duszyński nie zamierza czekać aż tak długo i chce wrócić do pracy naukowej i tego, co studiuje najszybciej, jak to możliwe. 

Zobacz: Kevin Hart – wzrost, filmy, programy tv, żona, majątek, dzieci, Kenzo Kash Hart, Dwayne Johnson

Kajetan Duszyński – żona, partnerka

Po sztafecie 4 x 4400 m, która przyniosła mu olimpijskie złoto, pierwszy telefon wykonał do swojej partnerki, która zaniemówiła z wrażenia. Wiadomo, że był związany z kobietą o imieniu Andżelika, ale na dziś nie ma żadnych informacji, które potwierdzałyby, że to jego żona. 

Sukcesu na olimpiadzie gratulowali mu wszyscy – nie tylko rodzice i najbliżsi przyjaciele. Odezwali się także przedstawiciele władz. Po medalu w Tokio o wiele łatwiej jest mu zdobyć sponsorów. Wcześniej wspierało go miasto i uczelnia. Dziś może liczyć na indywidualne kontrakty. 

Kajetan Duszyński -prywatnie, życiorys

Już od dziecka był bardzo ruchliwy i lubił sport. Wszystkie zabawy i aktywności, na których się skupiał, związane były z bieganiem. Miło wspomina czas, w którym rodzice zostawiali go z dziadkiem. Mógł z nim wtedy oddawać się ulubionej zabawie – łapaniu jaszczurek. 

Z czasów przedszkolnych pamięta też fascynację dinozaurami. Jako dziecko myślał, że zostanie paleontologiem. Od najmłodszych lat łączył zainteresowania stricte naukowe ze sportem. Tak też jest dzisiaj. Doktorat i przygotowania do kolejnych startów wypełniają mu kolejne dni. 

Źródło: instagram.com/ kajetan_duszynski

Na poważnie zaczął biegać tuż przed egzaminami do sportowego gimnazjum. Zależało mu na tej konkretnej szkole, więc bez reszty poświęcił się treningom. W drugiej klasie gimnazjum zaczął trenować lekkoatletykę, by rok później znaleźć się w kadrze narodowej. 

Wspomina ten okres jako bardzo intensywny czas w swoim życiu. Z jednej strony codziennie ćwiczył i chodził na basen. Z drugiej był w takim wieku, że chciał mieć kontakt z rówieśnikami, którzy spędzali czas na innych rozrywkach. To rodzice i nauczyciele utwierdzali go w przekonaniu, że warto postawić na sport i nie zmarnować talentu. Potem motywowały go kolejne sukcesy i rekordy. 

Nie planował wiązać swojej przyszłości ze sportem. To, co studiuje (doktorat), to nie przypadkowy kierunek. Biotechnologia interesowała go już od liceum i zawodowo zamierzał związać się z tą dziedziną. Jednak sukces olimpijski zdecydował, że chwilowo zawiesił te plany i do kolejnych igrzysk zamierza trenować. 

W najbliższym czasie dowiemy się, czy jego życiorys wypełnią sukcesy sportowe, czy naukowe. Przy wsparciu, które dają mu rodzice i dziewczyna, być może uda mu się rozwijać na obu płaszczyznach.

Zobacz: Damian Damięcki – dzieci, wiek, żona, Grażyna Brodzińska, syn, wzrost

Sprawdź jeszcze

Popularne