Strona głównaCelebryciAngelika Wołynko - mąż, dzieci, wikipedia, wiek, wzrost, nie żyje

Angelika Wołynko – mąż, dzieci, wikipedia, wiek, wzrost, nie żyje

Smutna wiadomość obiegła media kilka miesięcy temu – Angelika Wołynko nie żyje. Po długiej batalii z chorobą zdolna siatkarka w wieku 31 lat zmarła pod koniec kwietnia tego roku. Pogrążeni w smutku są nie tylko mąż i dzieci, ale i koleżanki z drużyny, a także kibice i wszyscy, którzy wspierali Angelikę w powrocie do zdrowia. Organizowali zrzutki i wysyłali wyrazy wsparcia. W tym artykule przypominamy postać Angeliki Wołynko, docierając do informacji, których nie ma na Wikipedii.

Zobacz: Ewa Dąbrowska – nie żyje? Sprawdzamy Wikipedię

Angelika Wołynko – co powie nam Wikipedia? Na co zmarła?

Super Express, nie Wikipedia, 23 kwietnia 2022 roku poinformował, że Angelika Wołynko nie żyje. Po urodzeniu pierwszego dziecka, kiedy Angelika i jej mąż oczekiwali kolejnego, siatkarka dowiedziała się, że wykryto u niej nowotwór piersi. Reakcja była błyskawiczna – chemioterapia, jeszcze w trakcie ciąży. 

Mając dwójkę dzieci, po narodzinach drugiego, podjęła kolejne próby leczenia. Dziecko urodziło się zdrowe. Niestety, choroba była okrutna – nastąpiły przerzuty do wątroby i płuc. Pod koniec grudnia 2021 roku siatkarka postanowiła usunąć piersi oraz węzły chłonne. Operacja przeszła pomyślnie i wśród Angeliki, a także jej bliskich zapanował spokój. Wzrost nadziei przyćmiła informacja o warunkach leczenia. 

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Młoda matka, w końcu w wieku ledwie 30 lat, szukała najlepszych rozwiązań, aby żyć i obserwować wzrost ukochanych córek. Udało się, została zakwalifikowana do kosztownej terapii. Jedna dawka leku kosztowała aż 20 tysięcy złotych. Łączna suma leczenia wynosiła jeszcze więcej, dwa miliony złotych. Na szczęście Wołynko nie była sama. 

Jej przyjaciele, kibice i rodzina zorganizowali zbiórkę. Również środowisko siatkarskie nie pozostało obojętne. Każdy chciał pomóc. Bliscy, przyjaciele i mąż uzbierali ponad 200 tysięcy złotych. Niestety, choć Angelika Wołynko stoczyła niejedną sportową walkę na boisku, tej nie była w stanie sprostać. Walczyła do samego końca, będąc w pełni świadoma tego, co się dzieje. Tego, że opuści swoich bliskich. 

Zobacz: Generał Denaturov – kto to? Wikipedia, memy, nie żyje?

Angelika Wołynko – mąż, dzieci, kogo opuściła?

Jak podaje Wikipedia, Angelika była siatkarką drużyny Orzeł Elbląg, gdzie występowała na poziomie drugiej ligi. Nie tylko życie zawodowej sportowczyni było satysfakcjonującym obszarem w życiu Angeliki Wołynko. Także prywatnie była spełnioną kobietą. 

Wyszła za mąż i urodziła dwójkę dzieci, dwie dziewczynki. Jej mąż Michał wkroczył na nową ścieżkę życia z siatkarką w 2017 roku. Angelika była wówczas w wieku 27 lat. Wiemy o tym nie z Wikipedii, a Facebooka pięknej i zdolnej siatkarki. Para wyjeżdżała razem na wakacje do egzotycznych krajów, a także z namaszczeniem celebrowała kolejne rocznice ślubu. 

Nie tylko mąż i dzieci rozpaczają po śmierci Angeliki. Wiadomość o tym, że Angelika Wołynko nie żyje, załamała również kadrę nauczycielską z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Elblągu. Ostatnie pożegnanie oraz ciepłe wspomnienie zmarłej zamieścili na swojej facebookowej stronie. Wypowiedział się wychowawca Angeliki, przywołując wspomnienia, gdy była w nastoletnim wieku, jeszcze przed wzrostem swojej kariery sportowej. Według słów Tomasza Gadaja Wołynko była skromna, cicha, spokojna i zawsze z delikatnym uśmiechem na ustach. 

Pod koniec swego życia, mając świadomość tego, że jest coraz słabsza i że mimo odważnej walki przegrywa z nieubłaganym rywalem, podzieliła się z bliskimi swoją ostatnią wolą. To był piękny gest, który tylko podkreśla to, jak niezwykłą osobą o pięknej duszy była Angelika Wołynko. Poprosiła, aby resztę pieniędzy, którą bliscy i przyjaciele uzbierali na jej leczenie, przekazać na fundacje charytatywne. Ceremonia pogrzebowa odbyła się 28 kwietnia w Katedrze św. Mikołaja na cmentarzu komunalnym Dębica. 

To już wszystko, co przygotowaliśmy na temat, że Angelika Wołynko nie żyje. Życzymy bliskim spokoju i siły w mierzeniu się z żałobą. 

Zobacz: Napis na szarfie pogrzebowej dla szwagra, przyjaciela, babci, znajomego

Sprawdź jeszcze

Popularne