Strona głównaCelebryciTomasz Terlikowski - romans, Małgorzata Terlikowska, dzieci, Zofia Terlikowska, Edward Konkol, Mikołaj...

Tomasz Terlikowski – romans, Małgorzata Terlikowska, dzieci, Zofia Terlikowska, Edward Konkol, Mikołaj Terlikowski, książki

Tomasz Terlikowski jest doktorem filozofii, publicystą i dziennikarzem radiowym. Prowadzi autorski podcast Tak myślę oraz programy publicystyczne w radiu RMF FM. Jego podcast dotyczy bieżących wydarzeń związanych z kościołem katolickim. Wywiady mają charakter polityczny. 

W ostatnim czasie, gdy wypowiedział się negatywnie na temat dziennikarza pośrednio ujawniającego dane ofiar pedofila, w środowisku medialnym zrobiło się o nim głośno. Rozstał się z Telewizją Republika i wszedł w otwarty konflikt z ministrem edukacji, Przemysławem Czarnkiem. Dziś przyglądamy się jego sylwetce i sprawdzamy, czym aktualnie się zajmuje.

Tomasz Terlikowski – kto to? Wiek, wzrost 

Tomasz Terlikowski urodził się 10 września 1974 roku. Jego żoną jest Małgorzata Terlikowska. Mają piątkę dzieci. 

Przez swoje wyraziste poglądy często spotyka się z hejtem ze strony komentujących jego felietony. Jak sam przyznaje, nie wstydzi się swoich poglądów i nie zamierza zmieniać się po to, by wszyscy mu przyklaskiwali. 

Tomasz Terlikowski otwarcie domaga się rozliczeń pedofilii w kościele katolickim. W marcu 2021 roku stanął na czele komisji, która miała wyjaśnić sprawę dominikanina Pawła M. 

Gdy zmarł o. Edward Konkol, napisał obszerny tekst, w którym krytykował postawę werbistów wobec zarzutów, które stawiano duchownemu. Edward Konkol częściowo przyznał się do molestowania, jednak po jego śmierci sprawę uznano za zamkniętą. Zdaniem Terlikowskiego fakt, że Edward Konkol zmarł nie sprawia, że trzeba porzucić ofiary i udawać, że w sprawie niczego nie można zrobić.

Tomasz Terlikowski – żona

Tomasz Terlikowski poznał swoją żonę w Wiedniu – Małgorzata Terlikowska miała wtedy 16 lat. Publicysta był dwa lata starszy. Po studiach zdecydowali się na ślub, ale nie od razu mieli dzieci. 

Małgorzata Terlikowska wyznała w wywiadzie dla Wysokich Obcasów, że poczęcie uważają za cud, który wymodlili sobie podczas pielgrzymki do Włoch. Przyznaje jednak, że leczyła się również z powodu zbyt wysokiego poziomu prolaktyny. 

Tomasz Terlikowski – dzieci, rodzina

Dziś Małgorzata i Tomasz Terlikowscy mają pięcioro dzieci: Marię (20 lat), Zofię (15 lat), MIkołaja (14 lat), Jana (12 lat). Dane najmłodszego z dzieci Terlikowskich nie są podane do wiadomości publicznej. 

W wielu wywiadach podkreślają, że rodzina jest dla nich najważniejsza. Dzieci wychowują zgodnie z katolickimi wartościami. Otwarcie krytykują konkubinat i związki par jednopłciowych.

Ich typowo katolicka rodzina zmaga się z atakami ze strony środowisk lewicowych. W jednym z wywiadów przyznali z rozbawieniem, że traktuje się ich jak kosmitów, bo mają pięcioro dzieci i ultrakatolickie poglądy. Tymczasem żyją zgodnie z doktryną wiary, którą deklaruje znaczny odsetek naszego społeczeństwa.  

Tomasz Terlikowski – romans

Tomasz i Małgorzata to małżeństwo, któremu nie grozi żaden romans. Są pewni siebie i przekonani, że ich małżeństwo przetrwa absolutnie wszystko. 

Co więcej, Terlikowski jako jeden z niewielu publicystów krytykował osoby publiczne, które wdały się w romans i przez to rozbiły swoje małżeństwa. Jednoznacznie negatywnie ocenił romans Joanny Schmidt i Ryszarda Petru. Nieco ostrożniej, ale w podobnym tonie wypowiadał się na temat unieważnienia małżeństwa Jacka Kurskiego i jego ślubu kościelnego z obecną żoną, Joanną. 

Za lawirowanie po tematach obyczajowych krytykował także obecną władzę. Dodał też, że dziś, patrząc przez pryzmat jednostki, którą jest rodzina, większym problemem od LGBT jest rozpad małżeństw. 

Tomasz Terlikowski i Małgorzata Terlikowska

Tomasz Terlikowski i Małgorzata Terlikowska to małżeństwo, które wspólnie propaguje wartości katolickie i potrafi skutecznie bronić swoich poglądów. Nie boją się dyskusji, ale nie każdy chce je z nimi toczyć. 

Oboje prowadzą działalność publicystyczną, piszą także książki. Wspólnie napisali dwie: Masakra piłą mechaniczną w domu Terlikowskich oraz Skazani na siebie. W pierwszej opowiadają o domu pełnym dzieci, w którym zawsze coś się dzieje. W drugiej opisali historię swojego małżeństwa. 

Ponadto Tomasz Terlikowski napisał kilkanaście innych książek. Sporo publikuje i prowadzi podcast, w którym komentuje bieżące wydarzenia z życia kościoła. 

Najpopularniejsze książki Terlikowskiego to: 

  • Tylko prawda nas wyzwoli. Przyszłość Kościoła katolickiego w Polsce
  • Jak się uprę, to jadę po bandzie,
  • Polka ateistka kontra Polak katolik (współautorką książki jest Karolina Wigura). 

Tomasz Terlikowski i Zofia Terlikowska

Zofia Terlikowska to córka Tomasza, obecnie ma 15 lat i jest drugim z dzieci dziennikarza. Choć w internecie można znaleźć kilka fotografii, na których jest cała rodzina Terlikowskich, nie ma żadnych szczegółowych informacji o dzieciach pary. Zofia Terlikowska, czy  Mikołaj Terlikowski nie są aktywni w mediach społecznościowych. Nie udzielali też żadnych wywiadów wraz z rodzicami. 

Ci, którzy szukają w sieci informacji na temat tego, kim są Mikołaj Terlikowski oraz Zofia Terlikowska, trafią na dane osób niepowiązanych z dziennikarzem. 

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne