Strona głównaCelebryciElżbieta Witek – dzieci, wzrost, młoda, mąż, wnuki, wykształcenie, wiek, prywatnie, w...

Elżbieta Witek – dzieci, wzrost, młoda, mąż, wnuki, wykształcenie, wiek, prywatnie, w młodości, oświadczenie majątkowe

Jedna z twarzy partii Prawo i Sprawiedliwość. W młodości działaczka Solidarności. Kobieta niskiego wzrostu posiadająca dzieci i wnuki, w wieku 62 lat została marszałkiem Sejmu. Elżbieta Witek. Co się z nią dzieje? Jaka jest prywatnie? I co przedstawia jej oświadczenie majątkowe? Zapraszamy do lektury. 

Zobacz: Klaudia Jachira – mąż, pochodzenie, wikipedia, kto to, rodzice, kim jest, rodzina, wiek, dzieci, ojciec, życiorys

Elżbieta Witek – kto to? Co się z nią dzieje?

Elżbieta Witek jest marszałkiem Sejmu od 2019 roku. Na początku lat dwutysięcznych została posłanką. Prawdziwy wzrost jej kariery nastąpił od 2015 roku, ponieważ najpierw została rzeczniczką prasową rządu Beaty Szydło. Potem przyszedł czas na Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Dziś marszałek i jedna z ulubienic prezesa niskiego wzrostu. W dalszej części tekstu przyjrzymy się jej oświadczeniu majątkowemu. 

Co się z nią dzieje obecnie? W ostatnim czasie odmówiła złożenia zeznań jako świadek podczas kontroli dotyczącej programu Polskie Szwalnie. Z tego powodu NIK nałożyła na nią karę pieniężną, co stanowi dla niej niemałą upierdliwość. Co się z nią dzieje – już wiemy. O wiele ciekawszy jest czas, kiedy była młoda.

Elżbieta Witek – mąż, dzieci, wnuki

Jej mąż, Stanisław Witek, wpadł w oko Elżbiecie Zbanuch w podstawówce. To za nim poszła do technikum spożywczego, a jej wykształcenie dotyczyło wydziału gorzelniczo-drożdżowniczego, mimo że od zawsze jest abstynentką. Mimo pójścia za głosem serca, w końcu wraz z nią uczył się przyszły mąż Stanisław, Elżbieta czuła, że decyzja o takim kierunku wykształcenia była błędem. Jej marzeniem była ścieżka nauczycielska. 

Postanowiła wybrać studia filologiczne na Uniwersytecie Wrocławskim, a potem wróciła do rodzinnego Jawora, aby uczyć historii. W 1980 roku, w wieku 23 lat, wyszła za mąż za Stanisława Witka. On również uczył historii. Parę łączyły wszystkie życiowe aktywności. Wraz z nim Elżbieta rozpoczęła działalność w Solidarności, gdzie działał i Stanisław. Zaangażowanie w sprawy publiczne w młodości doprowadziły do tego, że w wieku 23 lat Witek trafiła do więzienia. Spędziła tam trzy miesiące. Ten czas wpłynął na nią tak źle, że młoda Elżbieta ważyła 40 kilogramów po wyjściu stamtąd. O tym, co się z nią dzieje, było wówczas dość głośno. 

Zobacz: Jen Psaki – polskie pochodzenie, poprzednie urzędy, pochodzenie, korzenie, dzieci, wykształcenie, mąż, wzrost,

Z czasem przyszła pora na dzieci. Osiem lat później, w wieku 29 lat, urodziła się Marta – pierwsza córka Witków. W 1990 roku para miała dwójkę dzieci, na świat przyszła druga córka, Gabriela. Obecnie jedna z nich jest przedszkolanką, a druga wuefistką. Zawodowo dzieci poszły w ślady swoich rodziców. Córki nie są jedynymi dziećmi bliskimi Elżbiecie Witek, są jeszcze ich dzieci, czyli wnuki posłanki. Nie znamy dokładnej ilości, wieku czy wzrostu jej wnuków, jednak po zdjęciach, jakie dodaje, widać, że bardzo je kocha. 

Źródło: plejada.pl

Elżbieta Witek – prywatnie, wykształcenie, oświadczenie majątkowe 

Jak pisaliśmy wcześniej o wykształceniu – Witek uczyła historii w swoim rodzinnym mieście, a później pełniła funkcję dyrektorki w szkole podstawowej i zespole szkół ogólnokształcących. Po trafieniu z mężem do więzienia za zaangażowanie polityczne, małżeństwo straciło pracę jako nauczyciele. W latach dwutysięcznych zaangażowała się w politykę i obecnie pełni funkcję marszałka Sejmu. O oświadczeniu majątkowym, które jest istotne przy jej stanowisku, za moment.

Jaka jest prywatnie Elżbieta Witek? Prywatnie jest matką i babcią, o czym pisaliśmy wcześniej, przedstawiając jej wnuki. Ta niepozorna kobieta niskiego wzrostu świetnie radzi sobie za sterami regat. Innym dowodem na to, że prywatnie Elżbieta Witek potrafi się dobrze bawić, są zdjęcia z kręgli, które bez problemu znajdziemy w sieci.

Wracając do oświadczenia majątkowego, które ukazało się w 2019 roku – budzi ono nieufność wobec wielu Polaków. Według niego jedynymi oszczędnościami Witek jest 1,2 tysiąca złotych. Inne kwoty własności czy kredytów przedstawione przez oświadczenie majątkowe wydają się obywatelom fałszywie zaniżone.

Elżbieta Witek w młodości 

Poznaliśmy Elżbietę Witek prywatnie. Przebrnęliśmy przez wątek jej dzieci, wnuki, a także czas, kiedy wyszła za mąż. Co było przed tym, kiedy Witek była młoda? Zacznijmy od ciekawostki, że w młodości nic nie zapowiadało politycznej kariery Witek. Nikt w rodzinie się tym nie zajmował. Matka była krawcową, a ojciec piekarzem, mieli trójkę dzieci. Wraz z końcem jej podstawowego wykształcenia przyszły duże zmiany. Wtedy poznała Stanisława Witka, za którego wyjdzie w przyszłości za mąż. I to relacja z nim wpłynęła na jej dalsze decyzje o wykształceniu, bo już w młodości połączyło ich uczucie. 

Źródło: fakt.pl

Teraz już wiecie nie tylko, co się z nią dzieje, ale również, jaka jest prywatnie i co robiła w życiu, gdy była młoda. Wzięliśmy pod lupę jej oświadczenie majątkowe, wykształcenie oraz okoliczności, w których wyszła za mąż. 

Zobacz: Kinga Rusin w młodości. Jak wyglądała kiedyś?

Sprawdź jeszcze

Popularne