Strona głównaCelebryciFreak FightyKamerzysta - czy dostał wyrok, jeśli tak to jaki?

Kamerzysta – czy dostał wyrok, jeśli tak to jaki?

Przed nami dwie sprawy dotyczące Łukasza „Kamerzysty” Wawrzyniaka, znanego twórcy internetowego. Jeśli jeszcze nie wiesz, kim jest i z czego zasłynął, napisaliśmy już artykuł, w którym szczegółowo objaśniamy historię Kamerzysty zwanego przez wielu „Kamusiem”. Wystarczy wiedzieć, że jest on bardzo umiejętnym manipulatorem, który bez skrupułów wyzyskuje innych, w każdy dostępny sobie sposób. 

Jeśli wiesz już, o czym mowa i w głowie masz tylko jedną myśl „Kamerzysta za kratami” albo też chcesz się dowiedzieć, czy dostał wyrok za swoje okrutne i karygodne zachowanie albo został skazany na więzienie, to czytaj dalej. Przybliżę trochę sytuacje, o których mowa i pokaże Ci, z jakimi konsekwencjami spotkał się Łukasz Wawrzyniak.

Sprawdź: Łukasz Wawrzyniak Kamerzysta – kto to? Wiek, wzrost, waga, rodzice, dziewczyna, gdzie mieszka?

Prokurator chce Kamerzystę za kratami

Rok temu miała miejsce okropna sytuacja, która sprawiła, że gwiazda patologicznej treści na Youtubie pojawił się na ustach wielu gazet. Co się stało? Jak pewnie możesz sobie wyobrazić po takim wstępie, można się teraz spodziewać wszystkiego. Youtuberzy już pokazali, na co ich stać i do czego są w stanie się posunąć dla wyświetleń i rozgłosu. Na Amerykańskim Youtubie, kilka lat temu pojawił się filmik z lasu samobójców, gdzie twórca, filmował potworne widoki, bez żadnego szacunku dla zmarłych. W naszej polskiej piaskownicy sytuacja nie dotyczy zmarłych, ale jak najbardziej żywych, czujących i mających przed sobą przyszłość ludzi. 

Dokładniej chodzi o poniżanie znęcanie się i dehumanizowanie 18-letniego mężczyzny niepełnosprawnego intelektualnie i po wielu ciężkich przejściach. Miał on tam wykonywać obrzydliwe i poniżające „wyzwania”, takie jak jedzenie kocich odchodów, ku uciesze Kamerzysty i jego ekipy. W sprawę zaangażowała się kobieta, która rozpoznała ośmieszanego i wykorzystywanego 18-latka. Sprawa wybuchła i rozlał się na całą Polskę. Prokurator prowadzący sprawę, zaraz po zatrzymaniu wszystkich sprawców, wnioskował o zastosowanie wobec Kamerzysty środka zapobiegawczego, którym miał być areszt tymczasowy. 

Do tej sytuacji jeszcze wrócimy, jednak jak się okazuje, nie były to jedyne problemy z prawem, które wywołały w społeczeństwie chęć zobaczenia Kamerzysty za kratami. Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów prowadziła śledztwo w jeszcze innej sprawie. Pojawiło się podejrzenie, dopuszczenie się aktów pedofilskich przez Łukasza Wawrzyniaka, które trwało półtora roku. Prokuratura umorzyła jednak śledztwo w tej sprawie. Oskarżenia o pedofilię się nie potwierdziły.

Zobacz: Adrian Cios – wiek, wzrost, waga, kim jest? Dziewczyna, gdzie mieszka

Tym razem obyło się bez wyroku i Kamerzysta nie został skazany na więzienie. Ale na nieszczęście nie były to jego jedyne wybryki. Tuż przed aresztowaniem, Kamerzysta usłyszał wyrok w innej sprawie. Został wtedy skazany za prowadzenie pojazdu pod wpływem substancji psychoaktywnych. Przewinienie zakończyło się karą grzywny i zakaz prowadzenia pojazdów przez trzy lata. Włos aż jeży się na głowie na samą myśl, że ktoś może zachowywać się w tak karygodny sposób i nie spotkać się z żadnymi konsekwencjami.  Czy to prawda, że Youtuberzy są nietykalni i niemal ponad prawem? A może po tylu sytuacjach i obrzydliwych występkach spotka go kara? Jaki wyrok dostał Kamerzysta?

Czy Kamerzysta był za kratami?

Jak wiesz, śledztwo w sprawie pedofilii zostało umorzone, a w sprawie. Jeśli po tych wszystkich sytuacjach marzy Ci się Kamerzysta za kratami, to w zależności od tego, co masz na myśli, wizja ta mogła się spełnić lub nie. Myśląc o kratach, które są równoznaczne z byciem skazanym, dostaniem wyroku i więzieniem, to przykro mi, ale nie doczekaliśmy jeszcze takiego rozwiązania. Można jeszcze na to liczyć, ale szanse są coraz bardziej wątłe. 

Prokurator natomiast dzielnie walczył o umieszczenie Łukasza Wawrzyniaka w areszcie i kilkukrotnie wnioskował o przedłużenie tego okresu. Ostatecznie więc Kamerzysta był za kratami, jednak tylko w kontekście aresztu. Czas, który tam spędził, ostatecznie stanął na 6 miesiącach. Kiedy odbyła się druga rozprawa i przesłuchany został pokrzywdzony 18-latek, sytuacja zmieniła się. Sąd Rejonowy Szczecin Prawobrzeże i Zachód po wysłuchaniu zeznań podjął decyzję o zwolnieniu Kamerzysty z aresztu, jeśli dokona wpłaty 100 tysięcy złotych kaucji. 

Zobacz: McKsiąże – kto to? Imię i nazwisko, waga, wiek, wzrost, gdzie mieszka, dziewczyna

Jaki wyrok dostał Kamerzysta?

Na czym stanęło śledztwo w sprawie Kamerzysty? Jeśli zastanawiasz się, jaki wyrok dostał Kamerzysta, to niestety muszę Cię zmartwić. On i jego znajomi, z którymi wspólnie znęcał się nad niepełnosprawnym intelektualnie chłopakiem, nadal czekają na wyrok w tej sprawie. Co więcej, wszyscy znajdują się na wolności, a nasz bohater artykułu przygotowuje się do walki na Prime MMA już pierwszego października. Widać, że nie robi sobie nic z całej sprawy. Nie przyznaje się do winy i – patrząc na jego przeszłe dokonania – z pewnością się nie przyzna. 

Jedyne, co może posłużyć nam, jako rodzaj ukojenia jest to, że wykorzystany chłopak czuje się dobrze i nie jest już pod wpływem Łukasza i reszty swoich oprawców. Ale co ich powstrzymuje, przed zaangażowaniem kolejnej, nieświadomej zagrożenia osoby? Z niecierpliwością oczekujemy na moment, kiedy dowiemy się w końcu, jaki wyrok dostał Kamerzysta, ale na razie nic nie wskazuje, by sytuacja miała się zmienić. 

My możemy tylko rozpowszechniać wiedzę i uświadamiać wszystkich o tym, jak szkodliwy wpływ na bezbronne osoby może mieć ten manipulant. Im więcej osób dowie się o nim i o tym, jakiej potworności się dopuścił, tym więcej osób możemy uchronić przed wpadnięciem w jego pułapkę. Nie dajmy się wykorzystywać bezdusznym i okrutnym ludziom, których bawi krzywda innych i którzy sami siebie dowartościowują, krzywdząc ludzi.

Sprawdź jeszcze

Popularne