Strona głównaCelebryciKajetan Poznański - matka, wikipedia, wyrok, ofiara, zatrzymanie, rodzice, siostra, co zrobił

Kajetan Poznański – matka, wikipedia, wyrok, ofiara, zatrzymanie, rodzice, siostra, co zrobił

W 2016 roku sprawą morderstwa lektorki języka włoskiego żyła cała Polska. Kajetan Poznański zabił ją 3 lutego w jej własnym mieszkaniu. Umówił się z nią pod pretekstem rozpoczęcia nauki. Poćwiartowane zwłoki przewiózł taksówką do własnego mieszkania, po czym podpalił je i uciekł za granicę. Po tym, co zrobił, okrzyknięto go Hannibalem z Żoliborza. Został złapany 2 tygodnie później na Malcie, skąd próbował wylecieć do Tunezji. Jego zatrzymanie śledziła cała Polska. Opinia publiczna przyjęła wyrok dożywotniego więzienia, który otrzymał sprawca, za adekwatny do tego, jaka zbrodnia stała się jego udziałem. 

Dziś przypominamy, jak wygląda ta sprawa i co aktualnie dzieje się z mordercą. W związku z tym, że wyrok, który zapadł, nie jest prawomocny, na pewno jeszcze usłyszymy o Kajetanie Poznańskim. Sprawa wróci na wokandę za sprawą apelacji. 

Zobacz: Nina Terentiew — pochodzenie, rodzice, Hubert Terentiew, prawdziwe nazwisko, wiek, biografia, matka, dzieci, mąż

Kajetan Poznański – kto to? Wikipedia

Biografię Kajetana Poznańskiego można znaleźć na łamach wielu gazet i portali. Nie notuje jej jednak Wikipedia. 

Sprawa morderstwa nauczycielki od samego początku nie należała do łatwych – życiorys oskarżonego nie wskazywał na to, że dokona tak makabrycznej zbrodni. Wcześniej pracował jako dziennikarz, potem w bibliotece. Zaufała mu także ofiara. 

W czasie śledztwa na jaw wychodziły kolejne fakty z jego spokojnego i poukładanego życia. Któregoś dnia opinia publiczna dowiedziała się, że jego matka to znana poznańska prokurator. Dziennikarze pisali także o tym, że nauczycielka to nie jedyna ofiara jego zbrodni. Miał zabijać już wcześniej, o czym świadczyć miały ślady znalezione w jego mieszkaniu. Prokuratura nie potwierdziła jednak tych doniesień, a Poznański usłyszał wyrok za to, co zrobił lektorce włoskiego. 

Kajetan Poznański – wyrok, ofiara, zatrzymanie

Zatrzymanie Kajetana Poznańskiego w Valletcie nastąpiło bardzo szybko. Udało się go dokonać specjalnej grupie operacyjnej nazywanej łowcą cieni. Wystawiono za nim Europejski Nakaz Aresztowania i czerwoną notę Interpolu. Poszukiwano go w prawie 200 krajach na całym świecie. 

Poczytalność Poznańskiego od samego początku była kwestionowana. W czasie transportu do kraju pogryzł jednego z policjantów. Zaatakował też przesłuchującą go psycholożkę. Po zbrodni jednak niczego nie żałował. Zabił, bo chciał się przekonać, że potrafi to zrobić. 

26 stycznia 2021 roku w Sądzie Okręgowym w Warszawie usłyszał wyrok dożywotniego pozbawienia wolności w zakładzie terapeutycznym. Wszystko dlatego, że w chwili popełniania czynu miał być niepoczytalny. Nie poddał się jednak leczeniu. Sam wyrok zaskarżyła i prokuratura, i obrońca Poznańskiego. 

Źródło: fakt.pl

Dwie apelacje trafiły do warszawskiego sądu w styczniu ubiegłego roku. Prokurator zgadza się z wymierzoną karą, ale chce zmienić kwalifikację prawną (na niekorzyść oskarżonego). Zdaniem prokuratury Kajetan Poznański był całkowicie poczytalny w chwili popełniania czynu i przygotował się do niego skrupulatnie. Obrońca chce z kolei, by jego klient trafił do ośrodka zdrowia psychicznego. Karniści nie mają wątpliwości, że to pierwszy krok na drodze do tego, by Poznański został zwolniony z odsiadki i wyszedł na wolność.

Hannibal z Żoliborza odsiaduje swój wyrok w łódzkim Zakładzie Karnym nr 2. Z doniesień medialnych wynika, że jest agresywny wobec strażników i wychowawców. Nie poddaje się leczeniu, odmawia współpracy z wychowawcami. Wielokrotnie był karany za swoje zachowanie. Zdaniem służby więziennej ma to na celu wywołanie wrażenia, że jest chory psychicznie. 

Zobacz: Krzysztof Miruć – żona, jak mieszka, czy jest żonaty, dzieci, czy ma dzieci, orientacja seksualna, Wikipedia

Kajetan Poznański – matka

Kajetan Poznański pochodzi ze znanej w okolicach Poznania rodziny. Jego matka to poznańska prokurator. Ojciec prowadzi firmę zajmującą się projektowaniem grafiki i strategią wizerunkową. Siostra Kajetana jest właścicielką firmy architektonicznej. Bardzo znany i ceniony jako dziennikarz był jego dziadek, Stanisław. 

Kajetan Poznański – siostra, rodzice, prywatnie

Kajetan Poznański kilka lat przed dokonaniem zbrodni zerwał relacje rodzinne. Jego rodzice i siostra nie mieli z nim kontaktu. Prowadził kontrowersyjne życie, twierdząc, że doskonali swoje ciało i ducha. Sporo ćwiczył, stosował głodówki. W trakcie procesu przyznał, że chciał zjeść fragment ciała zamordowanej kobiety. Podpalił jednak torbę z poćwiartowanym ciałem. W ten sposób zresztą zbrodnia wyszła na jaw. 

Sprawdź jeszcze

Popularne