Strona głównaCelebryciAlec Baldwin - rodzina, żona, dzieci, pozew, wypadek, zastrzelił?

Alec Baldwin – rodzina, żona, dzieci, pozew, wypadek, zastrzelił?

Alec Baldwin to niewątpliwie jeden z bardziej rozpoznawalnych aktorów, reżyserów i producentów filmowych. Sławę przyniosły mu przede wszystkim takie produkcje jak “Polowanie na czerwony październik”, “Sok z żuka” czy “Cooler”. Mimo licznych sukcesów aktorskich, o Alecu Baldwinie zrobiło się głośno niecały rok temu, kiedy to wskutek wypadku na planie “Rust” postrzelił dwie osoby, z czego rany postrzałowe Halyny Hutchins okazały się śmiertelne. Od tego czasu aktor raczej unika wystąpień medialnych, a udzielanie wywiadów ograniczył do minimum. Postać aktora jest na tyle ciekawa, że warto przyjrzeć się jej z bliska.

W artykule poruszymy tematy:

  • Rodzina, żona, czyli życie prywatne Aleca
  • Czy został pozwany? Czy Alec Baldwin pobił polaka?

Alec Baldwin – rodzina

Alec Baldwin wywodzi się z rodziny o irlandzko – francuskich korzeniach. Oprócz dwóch sióstr aktor ma także trzech braci, którzy podobnie jak on, wybrali aktorską ścieżkę kariery. Nie da się ukryć, że rodzina w życiu Baldwina odgrywa kluczową rolę. Sam aktor mimo nieudanej historii miłosnej doczekał się dość pokaźnej rodziny, a media nie tak dawno obiegła informacja o tym, że spodziewa się kolejnego dziecka. 

Alec Baldwin – żona

Alec Baldwin w swoim życiu związany był uczuciowo z kilkoma aktorkami, jednak dopiero w 1993 roku poślubił Kim Basigner, z którą doczekał się córki. Niestety, niespełna 10 lat później, małżeństwo to zakończyło się rozwodem. Po kilku latach przerwy, aktor zauważony został w towarzystwie Hilarii Thomas, której oświadczył się w 2011 roku. 26 – letnia różnica wieku nie przeszkodziła miłości, gdyż rok później została ona żona Aleca Baldwina. Mimo kilku problemów z prawem, a także ostatniego wypadku, kobieta jest mu wierną towarzyszką i ogromnym wsparciem w trudnych chwilach. 

Alec Baldwin – dzieci

Czy któryś aktor może pochwalić się równie sporym potomstwem? Być może, jednak Alec Baldwin z pewnością należy do grona gwiazd kina posiadających spore potomstwo. Do niedawna Alec Baldwin był ojcem 7 dzieci, z czego 6 doczekał się z obecną żoną Hilarią. Warto wspomnieć, że zgodnie z doniesieniami amerykańskich mediów, jedno z nich urodzone zostało przez surogatkę, bądź adoptowane. Sama Hilaria zaś przyznała się do poronienia w przeszłości. Kilka miesięcy temu aktor pochwalił się w mediach społecznościowych zdjęciem USG, przedstawiającym kolejnego potomka, co oznacza, że 8 dziecko Aleca Baldwina w drodze. Czy ostatnie? Tego nie wiemy.

Alec Baldwin – rodzice

Rodzice Aleca Baldwina poznali się na Uniwersytecie Syracuse, gdzie obydwoje studiowali. Niestety ojciec aktora zmarł, kiedy najmłodszy z braci miał 17 lat i od tego czasu rolę wychowania i kształcenia dzieci przejęła matka Carol M. Baldwin. Kobieta w swoim życiu trudniła się głównie badaniami marketingowymi, jednak kiedy w 1991 roku zdiagnozowano u niej raka piersi, mocno zaangażowała się w uruchomienie specjalnego funduszu na rzecz badań nad rakiem piersi. Matka Aleca Baldwina zmarła w wieku 92 lat, w maju tego roku, o czym poinformowali synowie za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Alec Baldwin – pozwany

Wypadek na planie westernu “Rust” mocno komentowany był w mediach na całym świecie. Sam aktor, który zastrzelił swoją koleżankę z planu, mocno przeżył to wydarzenie. Do dziś nie do końca jest jasne, dlaczego pistolet, który znalazł się na planie, załadowany był ostrą amunicją. W efekcie nieszczęśliwego wypadku na planie Alec Baldwin pozwany został przez rodzinę zastrzelonej Halyny Hutchins. Aktor nie jest jedyną osobą, przeciwko której złożony został wniosek do sądu, opatrzony niemal 10-minutową animacją, w której przedstawione zostały wszelkie nieprawidłowości na planie filmu. Sam Baldwin nie poczuwa się do winy i uważa, że odpowiedzialność spoczywa na rękach tych, którzy przygotowywali rekwizyty.

Hailey Bieber, Alec Baldwin

Wypadek na planie z udziałem Aleca Baldwina spowodował, że wiele gwiazd zarówno amerykańskiego, jak i międzynarodowego kina zaczęło umieszczać kondolencyjne wpisy na swoich profilach w mediach społecznościowych. Jedną z nich była siostrzenica Aleca Baldwina – Hailey Bieber. To właśnie wtedy wiele osób dowiedziało się o relacji rodzinnej, jaka łączy aktora ze znaną modelką. Nie da się ukryć, że dla wielu fanów było to nie lada zaskoczenie.

Alec Baldwin pobił Polaka?

Zastrzelenie Halyny Hutchins nie było pierwszym problemem z prawem Aleca Baldwina. Początkowe problemy były stosunkowo błahe, zdarzyło się, że aktor nie chciał zaprzestać grania na telefonie komórkowym na pokładzie samolotu czy jechać rowerem niewłaściwą stroną ulicy. Chociaż obydwa te incydenty miały wpływ na postrzeganie gwiazdy w świecie show-biznesu, dopiero gdy Alec Baldwin pobił Polaka na jednym z parkingów, stanął za ten wyczyn przed sądem. Sytuacja ta miała miejsce w 2018 roku w Nowym Yorku, aktor zbulwersowany faktem, że ktoś zajął mu miejsce parkingowe, dopuścił się rękoczynu, w efekcie czego sąd skazał go na karę grzywny w wysokości 120 dolarów oraz konieczność odbycia specjalnej terapii. 

Zobacz też:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne