Strona głównaCelebryciAktorzyDamian Damięcki – dzieci, wiek, żona, Grażyna Brodzińska, syn, wzrost

Damian Damięcki – dzieci, wiek, żona, Grażyna Brodzińska, syn, wzrost

Damian Damięcki to polski aktor wywodzący się ze szlacheckiej rodziny o silnych tradycjach aktorskich. W teatrze występowali jego rodzice, aktorem jest też brat i jego dzieci oraz syn Damiana Damięckiego. Brał udział w wielu produkcjach filmowych i telewizyjnych, ale przede wszystkim skupił się na pracy w teatrze, zdobywając nawet ważne nagrody. Prywatnie wieloletni mąż Grażyny Brodzińskiej znanej śpiewaczki operowej. Kim jest Damian Damięcki? Czy Damian Damięcki ma żonę i dzieci? Ile żon miał Damian Damięcki? Kim Damian Damięcki jest dla Matyldy i Mateusza Damięckich?

Zobacz: Kevin Hart – wzrost, filmy, programy tv, żona, majątek, dzieci, Kenzo Kash Hart, Dwayne Johnson

Damian Damięcki – kto to? Wiek, wzrost

Damian Damięcki to znany polski aktor filmowy i teatralny, który na swoim koncie ma wiele udanych ról w różnorodnych przedsięwzięciach. Urodzony w 1941 r. w Podszkodzie (woj. świętokrzyskie) szlacheckiej rodzinie herbu Dąbrowa, syn pary aktorów: Ireny Górskiej-Damięckiej i Dobiesława Damięckiego, którzy nie tylko występowali w teatrze, ale też reżyserowali przedstawienia. Jego młodszym bratem jest Maciej Damięcki również znany aktor, a jednocześnie ojciec Mateusza i Matyldy Damięckich, którzy, jak ojciec i stryj występowali w wielu produkcjach. Damian Damięcki ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie w 1964 r. Jeszcze w trakcie studiowania związał swoją karierę z warszawskim Teatrem Współczesnym, w którym występował od  1963 r. do 1966 r., a później także w latach 1972-1981 i od 1999 r. Występował również w Teatrze Polskim i Teatrze Narodowym, a także w wielu filmach i serialach, rozpoczynając swoją karierę w 1954 r. w wieku 13 lat (Opowieść Atalantycka). Największa aktywność filmowa i telewizyjna przypada na lata 60. i 70. ubiegłego wieku, kiedy występował w wielu spektaklach telewizyjnych oraz filmach, ale można go zobaczyć również w nowszych produkcjach m.in.:

  • Pitbull
  • Nigdy nie mów nigdy
  • Prawo Agaty.
Fot. Piotr Piwowarski źródło: se.pl

Mimo że w filmach zazwyczaj grał mniejsze role, to osiągnął duży sukces na scenie teatralnej, zdobywając kilka nagród (m.in. Feliks Warszawski). Został również odznaczony, jako Zasłużony Działacz Kultury. Damian Damięcki jest również aktorem głosowym i często udzielał swojego głosu bohaterom animacji (np. Auta, Góra Czerownic). Wiek Damiana Damięckiego to 81 lat, a wzrost około 170 cm.

Damian Damięcki – dzieci, syn

Aktor jest bardzo rodzinnym mężczyzną, a w Internecie można znaleźć wiele jego zdjęć z bratem, żoną i całą rodziną. Równie dużo jest informacji na temat całej rodziny i wywiadów z poszczególnymi członkami rodziny. Nic dziwnego – Damięccy to jeden z bardziej znanych klanów aktorskich, który bogaty W życiu Damiana Damięckiego obecne są również dzieci (dziś już dorosłe) – syn Grzegorz Damięcki oraz dzieci brata Mateusz i Matylda Damięccy. Syn Damiana Damięckiego poszedł w ślady ojca i również jest aktorem teatralnym i telewizyjnym. Chociaż nie zrobił oszałamiającej kariery, to jest rozpoznawalny dzięki stałej współpracy z teatrem (od 1991 r.) i licznym mniejszym oraz większym rolom w produkcjach telewizyjnych i filmowych np. Podatek od miłości, 60 kilo niczego, Fucking Bornholm, Pakt, Belfer, czy Lista Schindlera. Ostatnio wystąpił też w Wyrwie oraz serialu Dziewczyna i kosmonauta. Damian Damięcki jest starszym bratem Macieja Damięckiego i wujem jego dzieci Mateusza i Matyldy. Najbardziej znany wśród młodego pokolenia jest Mateusz Damięcki, który wystąpił w licznych przedstawieniach teatralnych, filmach i serialach (m.in. Przedwiośnie, Kochaj i tańcz, W rytmie serca, czy Furioza). Matylda Damięcka również jest znaną aktorką filmową i teatralną, a do tego karykaturzystką. Swoimi rysunkami komentuje bieżące sprawy w ostry i dosłowny sposób, często szokując i obnażając hipokryzję pewnych zjawisk. Jej karykatury są przedmiotem wielu dyskusji i wywołują wiele kontrowersji, a dotyczą takich tematów jak: prawa zwierząt, aborcja, prawa kobiet i bieżąca polityka.

Zobacz: Damian Michałowski – żona, wzrost, czyj syn, rodzice, ojciec, Paulina Krupińska, wiek

Damian Damięcki – żona

Damian Damięcki miał dwie żony. Pierwsza żona to Barbara Borys-Damięcka, która przez wiele współpracowała z Telewizją Polską (w latach 1958 – 1993), dla której realizowała wiele produkcji m.in. Kabaret Starszych Panów i 5-10-15. Później przez 10 lat była dyrektorką naczelną i artystyczną Teatru Syrena. Od 2004 r. kandyduje do senatu, a w 2007 została wybrana. Małżeństwo doczekało się syna Grzegorza Damięckiego – jedynego syna Damiana Damięckiego. Drugą żoną, z którą w związku małżeńskim Damian Damięcki pozostaje do dziś, jest Grażyna Brudzińska – znana śpiewaczka operowa i operetkowa (sopran), a także aktorka. Od 1969 r. stale współpracuje z różnymi teatrami i operetkami, a w Operetce Warszawskiej i Teatrze Muzycznym Roma była solistką. Grażyna Brudzińska nagrała recitale i stale koncertuje, a od 2019 r. występuje również w serialu Barwy szczęścia.

Sprawdź jeszcze

Popularne