Strona głównaCelebryciTadeusz Borowski - aktor, życie prywatne, rodzina, żona, córka, Barwy szczęścia, M...

Tadeusz Borowski – aktor, życie prywatne, rodzina, żona, córka, Barwy szczęścia, M jak miłość

Tadeusz Borowski był znanym aktorem telewizyjnym i teatralnym. Na deskach różnych teatrów (ale przede wszystkim w Teatrze Ateneum) spędził ponad 60 lat. Od razu po studiach rozpoczął swoją karierę aktorską. Większości jest jednak znany z seriali takich jak Barwy szczęścia czy M jak miłość. Gdzie jeszcze grał? W jakich sztukach teatralnych występował? Kogo dubbingował? Co wiemy o rodzinie Tadeusza Borowskiego? Czy miał żonę i dzieci? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w poniższym artykule – zapraszamy do lektury.

Tadeusz Borowski aktor – życie prywatne

Niestety Tadeusz Borowski nie żyje – mężczyzna zmarł 3 marca 2022 roku. Miał 80 lat. Co wiemy o życiu prywatnym aktora? Właściwie to niewiele… Po jego śmierci dużo osób chciało przypomnieć sobie jego postać. Ludzie zastanawiali się, co działo się w Tadeusza Borowskiego życiu prywatnym. Fani wyszukiwali, kto należy do jego rodziny, kto jest jego córką, synem i żoną. Jedną z ciekawostek o Tadeuszu Borowskim jest fakt, że mężczyzna uwielbiał sport, a w szczególności tenis. Był on jego pasją. Jeśli Ty znasz lepiej życie prywatne Tadeusza to podziel się tym w komentarzu.

Tadeusz Borowski – rodzina

Kto należał do rodziny Tadeusza Borowskiego? Nie wiadomo – w internetowych źródłach nie ma wzmianki o jego rodzinie. Jeśli wiesz, kim byli rodzice lub dzieci aktora, to podziel się tym w komentarzu.

Tadeusz Borowski aktor z żoną

Aktor Tadeusz Borowski żony najprawdopodobniej nie miał. O kobiecie, w której był zakochany dowiesz się w dalszej części artykułu. Tadeusz Borowski nie dzielił się swoim życiem prywatnym. O tym, że aktor nie żyje, dowiedzieliśmy się z komunikatu Teatru Ateneum. Na ich facebookowym profilu informacja ta pojawiła się 4 marca, czyli dzień po śmierci aktora. Teatr wyraził tam swój ogromny żal w związku odejściem Tadeusza Borowskiego – w poście przeczytać możemy, że nikt Tadeusza Borowskiego nigdy nie zastąpi.

Tadeusz Borowski – córka

Nie wiemy czy Tadeusz Borowski miał dzieci. Nigdzie nie ma informacji żeby aktor miał syna lub córkę. Dzieci są jednak dość znaczącym elementem naszego życia, dlatego ciężko jest trzymać w tajemnicy to, że je mamy. Podejrzewamy, że Tadeusz Borowski nie miał dzieci, jednak nie jest to potwierdzona informacja – możliwe, że aktor perfekcyjnie ukrywał swoje życie prywatne przed blaskiem fleszy. 

Barbara Nabiałczyk Tadeusz Borowski aktor

Przez pewien czas głośno było o Barbarze Nabiałczyk i Tadeuszu Borowskim. Aktor walczył o względy Barbary Nabiałczyk, która wtedy była realizatorką telewizyjną, która ostatecznie została żoną Janusza Gajosa. Podobno Barbara Nabiałczyk i Tadeusz Borowski mieli się ku sobie, ale ostatecznie kobieta pokochała innego aktora. Z Januszem Gajosem ma dziecko – Annę. Ich małżeństwo po 6 latach się rozpadło. Kobieta niestety nie żyje – odeszła mając 60 lat – zmarła na nowotwór. 

Tadeusz Borowski – kogo grał w Barwach szczęścia?

Tadeusz Borowski – kogo grał w Barwach szczęścia? Karola Żeleńskiego, ojca Marty, którą gra Katarzyna Zielińska . W tym serialu Tadeusz Borowski grał w 6 odcinkach. Wiele osób po jego śmierci zaczęło zgłębiać jego karierę telewizyjną – dużo osób zastanawiało się wtedy nad tym, kogo grał w Barwach szczęścia Tadeusz Borowski. Duża część jego fanów kojarzyła go tylko z teatru, z którym związany był blisko 60 lat. Mimo wszystko większość osób znała go z telewizji, czyli z Barw szczęścia czy M jak miłość.

Tadeusz Borowski – M jak miłość

M jak miłość swego czasu oglądali prawie wszyscy Polacy. Serial w 2000 roku podbił serca milionów – z czasem jednak jego popularność malała, a o losach Mostowiaków już prawie się nie mówi. Teraz króluje Netflix i zagraniczne seriale. Jednak mimo wszystko jest to kultowy polski serial. Kogo grał Tadeusz Borowski w M jak miłość? Aktor miał tam epizodyczną rolę – Tadeusz Borowski w M jak miłość grał dr. Siemasz. Pojawił się w dwóch odcinkach serialu w 2001 roku. 

Tadeusz Borowski aktor młody

Pracę zaczął jeszcze przed ukończeniem studiów. W teatrze zaczął grać w 1972 roku, a studia, Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie, ukończył w 1973 roku. Jego debiutem była rola Ździebełka w Skąpcu. Za Mefista ze spektaklu pt. Pasja doktora Fausta, Tadeusz Borowski został nagrodzony na Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych we Wrocławiu. Przez dużą część życia zajmował się także dubbingiem. Kogo dubbingował Tadeusz Borowski? Zazu z Króla Lwa i Slima z Dawno temu w trawie – głosu użyczył w znacznie większej liczbie produkcji.

Tadeusz Borowski przez 50 lat był związany z Teatrem Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie – zaczął w nim pracować w 1972 roku. Jako jeszcze młodszy, 21-letni młody mężczyzna, grywał w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku oraz w Teatrze Narodowym w Warszawie. Ostatecznie został w Teatrze Ateneum – aktor spędził w nim większość swojego życia. Na jego deskach wcielił się w około 60 postaci i zagrał setki spektakli. Jakich na przykład? W Królu Edypie Sofoklesa w reż. Gustawa Holoubka, Legendzie Stanisława Wyspiańskiego w reż. Lecha Wojciechowskiego czy w Indyku Sławomira Mrożka w reż. Macieja Wojtyszki.

Tadeusz Borowski – seriale. W jakich jeszcze grał?

W jakich jeszcze serial Tadeusz Borowski grał? Najbardziej znany jest oczywiście z Barw szczęścia, ale grał on jeszcze na przykład w serialu Dyrektorzy z 1975 roku, który opowiadał o buncie robotników. Wcielił się on tam w inżyniera Aleksandra Szymanka. Z bardziej nowoczesnych produkcji wymienić można popularny serial na TVN pt. Lekarze – Tadeusz Borowski zagrał w nim profesora Stanisława Micha. Inne seriale z jego udziałem to m.in.: Ojciec Mateusz, Ultraviolet, Komisarz Alex, Na dobre i na złe, Blondynka, Samo życie. Wielu koneserów kultury wysokiej krytykuje aktorów, którzy pojawiają się w popularnych, telewizyjnych serialach. Jednak nie ma w tym nic złego – na takich produkcjach można czasem dużo zarobić, a aktorzy, tak samo jak my wszyscy, muszą się z czegoś utrzymywać. Granie w teatrze jest bardzo często o wiele słabiej opłacane – dlaczego? Bo do teatru chodzi mniej ludzi. Tadeusz Borowski od początku swojej kariery pracował w nim i to, że grał w wielu telewizyjnych serialach jest normą dla tego zawodu – niemal wszyscy aktorzy tak funkcjonują.

Zobacz też:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne