Strona głównaCelebryciJose Carreras - ile ma lat, Julia Carreras, romans z Polką, Edyta...

Jose Carreras – ile ma lat, Julia Carreras, romans z Polką, Edyta Górniak, choroba, młody, rodzice, Patrycja Wojciechowska

Jose Carreras jest słynnym hiszpańskim tenorem. W jego zawodowej i prywatnej biografii przewijają się polskie wątki. Koncerty śpiewaka gromadzą tłumy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, kim jest Carreras, ile ma lat i jak wyglądała jego kariera, koniecznie przeczytaj to, co przygotowaliśmy. Przejrzeliśmy internet poszukując informacji na temat tego, czy rzeczywiście miał romans z Polką oraz tego, co robi syn śpiewaka i czym zajmuje się jego córka Julia Carreras. Piszemy też o trudach, które przyniosła choroba i burzliwym życiu uczuciowym artysty. Zapraszamy do lektury. 

Zobacz: Monika Laskowska – wiek, wzrost, mąż, wyrzucona z FAME MMA?

Jose Carreras – kto to? Ile ma lat? Wzrost

Ci, którzy szukają informacji o śpiewaku, chcą wiedzieć jakiej narodowości jest i gdzie obecnie mieszka. Josep Carreras urodził się 5 grudnia 1946 roku w Barcelonie. Hiszpania pozostaje jego domem do dziś. 

Jakiej narodowości są jego rodzice? Mieszkali w jednej z hiszpańskich dzielnic robotniczych. Jednak, gdy Jose był dzieckiem, jego rodzice zdecydowali się na emigrację do Argentyny. Dość szybko jednak wrócili do Katalonii. Jose jest znanym na cały świat, wybitnym śpiewakiem operowym, jednym z trzech tenorów. Przydomek ten przylgnął do Jose Carrerasa, Placido Domingo i Luciano Pavarottiego, gdy w latach 90. ubiegłego wieku wspólnie koncertowali. 

Jose Carreras – żona

Pierwszą wielką miłością Carrerasa była jego pierwsza żona, Mercedes Perez. Małżeństwo doczekało się dwójki dzieci (syn Albert Carreras i córka Julia Carreras). Druga żona Carrerasa, Jutta Jager, była stewardessą. Parą byli już wtedy, gdy śpiewaka dopadła choroba. Potem rozstali się, a po latach wzięli ślub. Ich małżeństwo rozpadło się w 2011 roku. Podobno powodem był romans artysty z młodą wówczas sopranistką Sylvią Schwartz. 

Gdy na Carrerasa spadła choroba przy jego łóżku czuwały pierwsza żona i kochanka. Mercedes dla dobra męża znosiła obecność drugiej kobiety. Jednak gdy Jose po leczeniu zaczął pojawiać się publicznie z Juttą Jager, zażądała rozwodu. 

W wypadku Carrerasa mówi się o jeszcze jednym romansie. Jakiej narodowości miała być kobieta, która skradła jego serce? Choć ciągle nieoficjalnie, to mówi się o tym, że Carreras miał romans z Polką. Patrycja Wojciechowska, bo to o niej mowa, poznała tenora w latach 90., gdy pracowała jako fotografka i modelka.         

Jose Carreras – romans z Polką 

Patrycja Wojciechowska przez lata nie zdradzała, czy rzeczywiście była w związku z Carrerasem. O tym, że śpiewak ma romans z Polką rozpisywały się media na całym świecie. Jednemu z rodzimych tabloidów modelka wytoczyła proces o naruszenie dóbr osobistych i wygrała go. 

Patrycja Wojciechowska opowiedziała o wyjątkowej przyjaźni, która łączyła ją z Carrerasem, jednej z gazet dopiero w 2019 roku. Nigdy nie przyznała, że byli parą. Obecnie wraz z mężem wychowuje troje dzieci z dala od medialnego zgiełku w domu na Mazurach. 

Źródło: YouTube JOSE CARRERAS & EDYTA GÓRNIAK-CICHA NOC-SILENT NIGHT

W życiorysie Carrerasa nie można pominąć obecności jeszcze jednej Polki, którą jest Edyta Górniak. Jose Carreras i Edyta Górniak nagrali w 1997 roku utwór Hope For Us. Później wielokrotnie występowali razem na scenie. Edyta Górniak została zaproszona przez artystę do wspólnego koncertu wielkanocnego Cud życia w 2022 roku. Choć Edyta Górniak wyznała, że dopadła ją choroba gardła i występ stoi pod ogromnym znakiem zapytania, udało jej się stanąć na scenie wspólnie z wybitnym śpiewakiem. Koncert okazał się wspaniałym widowiskiem, które zapadło w pamięć licznych słuchaczy. 

Zobacz: Dariusz Pachut – rozwód, dzieci, Wikipedia, Doda, rodzina, wiek, żona, Dorota Gardias

Jose Carreras – syn

Syn tenora, Albert Carreras urodził się w 1972 roku. W internecie możemy znaleźć kilka zdjęć, na których ojciec i syn pozują wspólnie. 

Jose Carreras – młody

Jose Carreras już jako młody chłopak zdradzał ogromny talent muzyczny. Gdy obejrzał film The Great Caruso już wiedział, że opera na stałe zagości w jego życiu. Rodzice, za namową dziadka, zdecydowali, że ich uzdolniony muzycznie syn będzie uczestniczył w lekcjach śpiewu oraz gry na fortepianie. 

Zadebiutował na scenie Gran Teatre del Liceu w Barcelonie, gdy miał 11 lat. Już wtedy mówiło się o tym, że ten młody chłopak ma wybitny talent. Rozpoczął naukę śpiewu u Francisco Puiga i Juana Ruaxa. 

Jego kariera rozwijała się w imponującym tempie. Gdy zaangażował się w tworzenie filmowej wersji Cyganerii, usłyszał od lekarzy przerażającą diagnozę. Okazało się, że zapadł na ostrą postać białaczki limfocytowej. Ta choroba daje jedynie 10% szans na przeżycie. Carreras rozpoczął walkę o swoje zdrowie. Zamknął się w szpitalu i w sterylnych warunkach dochodził do siebie. Po chemioterapii i przeszczepie autologicznym wrócił do zdrowia. W 1988 roku założył fundację Funfació Internacional Josep Carreras per a la Lluita contra la Leucemia, która pomaga tym, których dopadła ta sama choroba. 

Źródło: Instagram josecarrerastenor

Jose Carreras – Julia Carreras

Julia Carreras urodziła się w 1978 roku i jest młodszą z dzieci śpiewaka. Jedyne, co o niej wiemy to to, ile ma lat. W internecie można znaleźć kilka zdjęć z ojcem, ale pochodzą z dawnych lat.  

Zobacz: Fernando Santos – gdzie mieszka, prowadzone duryżyny, młody, majątek, wiek, wzrost, ojciec, rodzice, zarobki,

Sprawdź jeszcze

Popularne