Strona głównaCelebryciKamil Bortniczuk - Robert Mazurek, romans, Netflix, głosowanie, żona, dzieci, rodzina

Kamil Bortniczuk – Robert Mazurek, romans, Netflix, głosowanie, żona, dzieci, rodzina

Kamil Bortniczuk to polityk Partii Republikańskiej, choć do sejmu wszedł z ramienia Porozumienia Jarosława Gowina. Obecnie, od października 2021 roku, pełni funkcję Ministra sportu i turystyki w rządzie Mateusza Morawieckiego. Do sejmu startował też w 2015 roku, ale wtedy nie zdobył mandatu. Jego romans z polityką zaczął się znacznie wcześniej, bo już w 2002 roku został członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Czy zna się na sporcie? Ma za sobą jakieś kontrowersyjne głosowanie? 

Poniżej przedstawiamy sylwetkę obecnego ministra. Sprawdzamy jego oświadczenie majątkowe i to, jaka partia jest mu obecnie najbliższa. Dowiesz się też, kim są jego rodzice, żona oraz ile ma dzieci. 

Zobacz: Zaginione Miasto – gdzie obejrzeć? Online, za darmo, Netflix

Kamil Bortniczuk – kto to? Jaka partia? Oświadczenie majątkowe

Kamil Bortniczuk to samorządowiec, a od czasów Prawa i Sprawiedliwości także poseł. Z wielką polityką związał się wtedy, gdy rozpoczął pracę w gabinecie Ministra Nauki, Jarosława Gowina. Pełnił tam funkcję dyrektora i dorobił się opinii człowieka wysoko sprawczego, dobrze zorganizowanego. Doradzał też Beacie Szydło w sprawie funduszy europejskich. Wcześniej był radnym miejskim w Głuchołazach. Poza polityką od kilku lat związany jest ze sportem. Od 2018 roku zasiadał w radzie nadzorczej klubu Zaksa Kędzierzyn Koźle. Wcześniej był piłkarzem GKS Głuchołazy. Sporo bywa w mediach, pracował jako rzecznik Porozumienia Jarosława Gowina. 

Źródło: Instagram kamilbortniczuk

Jaka partia ma go dziś w swoich szeregach? Trzeba przyznać, że Kamil Bortniczuk związany był z kilkoma podmiotami po prawej stronie sceny politycznej. Należał do Prawa i Sprawiedliwości, następnie do ugrupowania Polska Jest Najważniejsza i Porozumienia Jarosława Gowin. Wraz z Adamem Bielanem opuścił szeregi partii Gowina w 2021 roku i założył Partię Republikańską. Na dziś ugrupowanie to wchodzi w skład koalicji rządzącej, określanej mianem Zjednoczonej Prawicy. Jeszcze nie wiadomo, jak koalicja startować będzie w nadchodzących jesiennych wyborach. Sytuacja w obozie rządowym jest napięta a ostatnie głosowanie (kamienie milowe w sprawie KPO) pokazało, że coraz trudniej mówić jest o koalicji w obecnym kształcie.

Jak wielu urzędników państwowych, posłowie także muszą składać oświadczenie majątkowe. Sprawdziliśmy, jak wygląda oświadczenie majątkowe ministra Kamila Bortniczuka złożone 9 września 2019 roku (nowsze oświadczenia nie są dostępne na stronach sejmowych). Najważniejsze fakty z tego dokumentu to:

  • oszczędności w wysokości 150 tys. zł.,
  • mieszkanie 64 m.kw., 
  • dom 200 m. kw. (w budowie, z kredytem),
  • 200 tys. wynagrodzenia za 2018 r., 
  • dwa kredyty i leasing na samochód.

Kamil Bortniczuk a Robert Mazurek

Przez jakiś czas w mediach było głośno o Kamilu Bortniczuku, ponieważ spowodował to, że Robert Mazurek wyszedł ze studia w trakcie wywiadu, na który zaprosił polityka. Poranna Rozmowa RMF, której gospodarzem jest Robert Mazurek, 8 lutego 2021 roku przeszła z tego powodu do historii. 

Tłem dla całości był konflikt w Porozumieniu, w wyniku którego Kamil Bortniczuk oraz Adam  Bielan opuścili partię (tudzież, zdaniem niektórych, zostali z niej wyrzuceni). 

Robert Mazurek nie mógł zadać politykowi żadnego pytania, dlatego postanowił dać mu prawo do swobodnej wypowiedzi i wyszedł ze studia. Kamil Bortniczuk, nie widząc w tym nic złego, skorzystał z tego faktu i dokończył swoją opowieść na temat konfliktu w partii. 

Zobacz: Wszystko wszędzie naraz – gdzie obejrzeć? Online, za darmo, Netflix

Kamil Bortniczuk romans

Nie wiemy, z jakiego powodu internauci wyszukują informacji na temat tego, czy któryś poseł (posłanka) mają romans. W polityce oczywiście zdarzały się takie przypadki (romans Ryszarda Petru, wyjazd na Maderę z koleżanką z partii), ale na dziś żadne tego typu historie nie krążą w przestrzeni medialnej. 

Źródło: Instagram kamilbortniczuk

Kamil Bortniczuk – Netflix

Poseł Kamil Bortniczuk ma ugruntowane i mocno prawicowe poglądy. Był jedną z tych osób, które podpisały się się pod wnioskiem do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie, czy przepisy o aborcji z przyczyn embriopatologicznych nie łamią konstytucji. Przez to spotkała go ogromna krytyka ze strony środowisk lewicowych. Przeciwko orzekaniu w tej sprawie protestowali również rodzice wychowujący dzieci niepełnosprawne.  

Od posła oberwał także popularny serwis Netflix. W jednym z programów Bortniczuk zauważył, że Netflix przemyca lewicową ideologię i w ten sposób chce mieć wpływ na kształtowanie młodego pokolenia. 

Jego wypowiedź wzbudziła wiele emocji. Przez innych uczestników dyskusji została wyśmiana. Poseł odniósł się do swojego wystąpienia na Twitterze, gdzie pokazał screen z serwisu Netflix, w którym dostępna jest kategoria filmów o tematyce LGBTQ. 

Bortniczuk ma też za sobą jedno głosowanie w sprawie wotum nieufności. Wniosek złożyła opozycja. Jego powodem była afera związana z wiceministrem Łukaszem Mejzą. Opozycja głosowanie przegrała, ale poseł Mejza odszedł z ministerstwa sportu. 

Kamil Bortniczuk – dzieci, żona, rodzina

Żona Kamila Bortniczuka to Anna Kozubek Bortniczuk. Dziś to szczęśliwi rodzice, którzy wychowują piątkę dzieci. Polityk wielokrotnie podkreślał, że rodzina jest dla niego najważniejsza. W mediach społecznościowych ministra sportu znaleźć można prywatne zdjęcia, na których znajdują się jego żona i dzieci. 

Anna Kozubek Bortniczuk nie jest aktywna publicznie. Zajmuje się wychowywaniem dzieci. Najmłodsze z nich rodzice powitali na świecie pod koniec 2021 roku. 

Zobacz: 8 rzeczy, których nie wiecie o facetach – gdzie obejrzeć? Online, za darmo, Netflix

Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne