Strona głównaCelebryciEryk Dankwa - pochodzenie, wikipedia, korzenie, rodzice, skąd pochodzi, narodowość

Eryk Dankwa – pochodzenie, wikipedia, korzenie, rodzice, skąd pochodzi, narodowość

Show-biznes to przewrotny twór. To częsty przypadek, kiedy lepiej znamy krewnych postaci ze sporym stażem zawodowym, niż je same. Czasami żony swoich mężów czy dzieci swoich rodziców stają się bardziej rozpoznawalni od wspomnianych mężów lub rodziców. W przypadku postaci dzisiejszego artykuły mamy do czynienia z podobnym zjawiskiem.

Egzotyczna uroda i występ w Rodzince.pl pozwoliły nam zapoznać się z Emilką Dankwą, która nie zamierza zniknąć z przestrzeni medialnej. Kim są jej rodzice? Rzadko kiedy wspomina się o jej ojcu, Eryku Dankwie. Skąd pochodzi, jakiej jest narodowości i czym się zajmuje? Odpowiadamy poniżej.

Zobacz: Elwira Mejk – wiek, dzieci, data urodzenia, rocznik, syn, pierwszy mąż, wikipedia, operacje plastyczne, mąż, wzrost, z synami

Eryk Dankwa – pochodzenie, korzenie 

Nie dziwi nas licznie powtarzające się pytanie o to, skąd pochodzi Eryk Dankwa i jakie są jego korzenie. Egzotyczna uroda sama z siebie prowokuje nas do takich pytań. Jak podpowiada Wikipedia, Eryk Dankwa, realizator telewizyjny i montażysta jest narodowości ghańskiej. To znaczy, że pochodzi z Ghany – państwa zachodniej Afryki, graniczącego m.in. z Burkiną Faso i Wybrzeżem Kości Słoniowej. 

Mimo długiego stażu w polskiej telewizji Eryk Dankwa żyje incognito. Nie posiada profilów na mediach społecznościowych i raczej nie pojawia się w telewizyjnych śniadaniówkach. Najwięcej dowiadujemy się z konta instagramowego jego córki Emilki. Między innymi datę jego urodzin. Odbywają się 23 czerwca, co ogłosiła, dodając zdjęcie z rodzicem. 

Na pytania ciekawskich o korzenie i pochodzenie ojca, Emilka odpisuje, że tata jest Polakiem. Inni chcą się dowiedzieć, skąd pochodzą jej rodzice, skoro ma tak nietuzinkową urodę. Cóż, czasami tak wyróżniający się wygląd poza wywoływaniem zachwytów, potrafi również stanowić lep na ciekawskich internautów.

Poza tym widać, że często spędza czas ze swoimi dziećmi. Możemy trafić na rodzinne zdjęcia ze świąt wielkanocnych, wspólnego oglądania stand-upu w warszawskim Domu Kultury Świt czy podczas spaceru z workami na śmieci, aby posprzątać najbliższą okolicę. Jak widzicie, Wikipedia odchodzi w zapomnienie, wystarczy wejść na Instagrama najbliższej osoby, aby zdobyć maksymalną ilość informacji o Eryku Dankwie.

Eryk Dankwa – rodzice 

Czy Wikipedia powie nam cokolwiek o rodzicach Dankwy? Poza tym, że są pochodzenia ghańskiego, co wskazuje na ich korzenie? Niestety nie. Sama postać Eryka Dankwy jest dla nas zagadkowa, mimo tak dużego bagażu doświadczeń w świecie telewizji. O wiele więcej wiemy o tym, jaką rodzinę tworzy z żoną, którą jest Monika Bekier. 

Eryk Dankwa i Monika Beker to rodzice dwójki dzieci: córki Emilii i młodszego synka Aleksa. Najgłośniej jest o jego córce, która za sprawą występu w serialu familijnym Rodzinka.pl zyskała ogromną popularność. Emilka urodziła się 16 grudnia 2005 roku w Warszawie, obchodząc w tym roku 17 urodziny. Jest pierwszym dzieckiem swoich rodziców i to za jej sprawą mamy okazję podejrzeć ojca narodowości ghańskiej. 

Jego żona, Monika Bekier, jest redaktorką. Choć nie wiemy, jak wyglądają i kim są rodzice Eryka Dankwy (poza tym, skąd pochodzą), tak o państwie Bekier wiemy nieco więcej. Andrzej i Alicja, dziadkowie Emilki i Aleksa, wystąpili razem z wnuczką w ramach programu Pytanie na śniadanie. W odpowiedzi na pytanie redaktorki dziadek Andrzej powiedział, że cieszy się z pochodzenia swoich wnucząt. Uważa, że dzieci mieszanych narodowości cieszą się większym zdrowiem. 

Zobacz: Abelard Giza – żona, pochodzenie, wzrost, dzieci, córka, wiek, rodzice, rodzeństwo

Eryk Dankwa – co nam powie Wikipedia? 

Co, poza korzeniami, pochodzeniem i rodzinie powie nam Wikipedia o Eryku Dankwie? Dankwa jest właścicielem firmy DANER, która powstała w 1995 roku. Specjalizuje się w produkcji telewizyjnej, a także postprodukcji. Ponadto zajmuje się realizowaniem wszelakich form telewizyjnych, również przygotowaniem materiałów do reklam. Ich oferta skierowana jest do telewizji, kin, na potrzeby szkoleń i konferencji. Dwa lata po założeniu firma otrzymała koncesję na produkcję filmów, między innymi filmów fabularnych. W 1997 roku zaczyna produkcję własnego programu telewizyjnego Jednym śladem, który przez siedem lat był na antenie. Od 2001 roku stale współpracuje z ZDF – Telewizją Niemiecką. Realizuje dla niej reportaże z Polski, Litwy, Łotwy i Estonii. Inną ciekawostką z Wikipedii są zainteresowania Eryka Dankwy. Należą do nich motocykle, komputery i technika.

Teraz wiesz już, skąd pochodzi Eryk Dankwa i jakiej jest narodowości. To, że większy rozgłos dotyczy jego córki, tylko potwierdza nasze wnioski z początku artykułu. Nie chcemy umniejszać karierze 17-letniej Emilki, ale jednak występ w serialu familijnym wydaje nam się mniej imponujący niż dwie dekady pracy w produkcji telewizyjnej. Niemniej Emilce, jak i jej tacie życzymy sukcesów zawodowych.

Źródło: plotek.pl

zobacz: Iwona Morawiecka — wiek, Wikipedia, życiorys, nazwisko panieńskie, data urodzenia, wykształcenie, dzieci

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne