Strona głównaCelebryciFernando Santos - gdzie mieszka, prowadzone duryżyny, młody, majątek, wiek, wzrost, ojciec,...

Fernando Santos – gdzie mieszka, prowadzone duryżyny, młody, majątek, wiek, wzrost, ojciec, rodzice, zarobki,

O tym, że Portugalczyk, Fernando Santos zostanie nowym trenerem reprezentacji Polski, dowiedzieliśmy się 23 stycznia, na dzień przed oficjalną konferencją prasową PZPN. Dziś, już po niej, sprawdzamy, jaki jest jego sportowy dorobek i co może dać naszej reprezentacji.

Czy jest szansa, że zmieni styl naszych piłkarzy? Gdzie mieszka Fernando Santos? Czy zgromadził majątek na trenowaniu Portugalii? Kim są jego rodzice? 

Wymieniamy prowadzone drużyny i przytaczamy garść statystyk. Sporo wiedzy na jego temat przynosi też Wikipedia.

Zobacz: Jadwiga Emilewicz – rodzina, ile ma dzieci, Wikipedia, książki, PiS, memy, pochodzenie, partia, gdzie mieszka, rodzice

Fernando Santos – kim jest trener? Prowadzone drużyny

Zgodnie z danymi, które prezentuje Wikipedia, Fernando Santos urodził się w 1954 roku w Lizbonie, gdzie mieszkali jego rodzice. Przygodę ze sportem rozpoczął od grania w piłkę. Był zawodnikiem CS Marítimo i Estoril-Praia na pozycji obrońcy. Gdy zakończył karierę piłkarską (był wtedy jeszcze młody, bo osiągnął dopiero wiek 33 lat), zajął się trenerką. 

wiek: 68 lat

wzrost: 182 cm

Prowadzone drużyny:

Estoril Praia    19.01.1988 – 7.03.1994

Estrela Amadora    22.11.1994  – 30.06.1998

FC Porto    1.07.1998 – 13.06.2001

AEK Ateny    17.06.2001 – 9.05.2002

Panathinaikos Ateny   1.07.2002  –  16.10.2002

Sporting Lizbona    1.07.2003 – 30.06.2004

AEK Ateny    16.07.2004 – 13.05.2006

Benfica Lizbona    1.07.2006 – 20.08.2007

PAOK Saloniki    3.09.2007 – 30.06.2010

reprezentacja Grecji    1.07.2010 – 30.06.2014

reprezentacja Portugalii    23.09.2014 – 31.12.2022

reprezentacja Polski    24.01.2023

Fernando Santos – rodzina, rodzice, dzieci, kim był ojciec i matka trenera?

Na konferencji jeszcze nie był w stanie odpowiedzieć, gdzie mieszka, ale zamierza wspólnie z żoną znaleźć lokum w stolicy. Zgromadzony przez lata majątek na pewno pozwoli mu wybrać coś odpowiedniego. To, gdzie mieszka trener kadry, ma znaczenie. Dzięki stałej obecności w Polsce, będzie mieć lepszy kontakt z całym sztabem.

Fernando Santos i jego żona Guilhermina są małżeństwem od ponad 40 lat. Wikipedia podaje, że żona Santosa pracowała jako nauczycielka. Mają dwoje dzieci. Syna Luisa, który zajmuje się ekonomią oraz córkę Cátię, która jest prawniczką. Wiek trenera pozwolił mu też doczekać się gromadki wnuków. 

Ojciec naszego trenera, Francisco, był dla niego ogromnym autorytetem. Zabierał syna na mecze, ale dbał też o to, by poza sportem miał gruntowne wykształcenie. Zawodowo ojciec Fernando Santosa zajmował się sprzedażą akcesoriów samochodowych. 

Źródło: Twitter Czarek_Kulesza

Rodzice trenera naszej reprezentacji przykładali dużą wagę do jego edukacji. Choć widzieli piłkarski talent i zacięcie swojego syna, pilnowali, by ukończył studia techniczne.

Fernando Santos – zarobki

Nie jest tajemnicą, że majątek trenerów piłkarskich może przyprawiać o zawrót głowy. Podczas konferencji prasowej, na której przedstawiono oficjalnie trenera, prezes Kulesza nie chciał mówić, jakie będą jego zarobki. Tajemnicą jest także to, czy któryś ze sponsorów będzie finansował pracę trenera, czy jego zarobki w całości pokryte będą z budżetu federacji. Nieoficjalnie mówi się, że kontrakt z PZPN-em opiewa na kwotę 2,5 mln euro rocznie (12 mln złotych). 

W Portugalii zarobki Santosa były równie imponujące. Według mediów mógł liczyć na 2,25 mln euro rocznie. Taki majątek dawał mu 9. miejsce w rankingu najlepiej zarabiających trenerów wśród drużyn z mundialu w Katarze. 

Fernando Santos – młody

Młody Fernando Santos grał w piłkę. Był pomocnikiem w lidze portugalskiej. Nie zrobił jednak imponującej kariery i zakończył ją, mając 33 lata. Dopiero kariera trenera, to jaki styl gry proponował swoim piłkarzom, przyniosło mu wzrost popularności. 

Źródło: lifebogger.com

Gdy nasza drużyna będzie grać na turnieju Euro w 2024 roku, nasz trener osiągnie wiek 70 lat. To sporo, ale jak sam podkreśla, wiek jest dla niego tylko liczbą. Nie zamierza też zaglądać w dokumenty piłkarzom. To, czy ktoś jest młody, czy nie, nie będzie kryterium doboru piłkarzy do reprezentacji. 

Zobacz: Mikołaj „Mixer” Magdziarz – wiek, wzrost, waga, kto to, dziewczyna, skąd pochodzi, Wikipedia

Fernando Santos – na jaki styl możemy liczyć? 

Pierwsze wypowiedzi Fernando Santosa nieco zdradzają na temat tego, jak chce poprowadzić reprezentację. Choć, jak sam podkreśla, obejrzał dopiero 4 mecze z fazy grupowej rozegrane przez Polaków. Proszony o opinie na temat poprzednika, nie wyrażał krytyki. 

Na konferencji podkreślił, że gwiazdy są tylko na niebie i nigdy nie są samotne. Reprezentacja nie może być oparta na grze jednej samotnej gwiazdy. Wszyscy muszą nimi być. 

Widać, że kładzie ogromny nacisk na mental zawodników. Podkreśla, że techniczne umiejętności piłkarze muszą wypracować w klubach. On sam będzie pracował z nimi kilka dni i to nie będzie czas na naukę gry w piłkę a ukierunkowanie na adekwatny do przeciwnika styl gry. 

Choć mówi się, że jego specjalnością jest styl defensywny, z Portugalią pokazał o wiele więcej. Często określany był tam mianem resultadisto, czyli nastawiony na wynik. Rzeczywiście podczas spotkania z dziennikarzami sfokusowany był na to, by wygrywać, dawać radość z gry piłkarzom i fanom piłki nożnej w Polsce. 

Fernando Santos rozegrał 28 meczów na wielkich imprezach. 8 z nich wygrał, 12 zremisował i 8 przegrał. Ma za sobą 12 lat w roli trenera reprezentacji. Dziennikarze mają na jego temat raczej pochlebne opinie. Pierwszy mecz (eliminacyjny, z Czechami) już 24 marca. Czy przyniesie mu wzrost zaufania wśród kibiców i ekspertów? Na opinie musimy jeszcze poczekać.

Zobacz: Jan Habdas – Wikipedia, kto to, wiek, wzrost, waga, dziewczyna, zarobki, rodzice, skąd pochodzi

Sprawdź jeszcze

Popularne