Strona głównaCelebryciWołodymyr Zełenski i Rimma Zełenskaya - kim jest matka prezydenta?

Wołodymyr Zełenski i Rimma Zełenskaya – kim jest matka prezydenta?

Od końcówki lutego tego roku oczy całego świata są zwrócone w stronę walczącej Ukrainy. Interesujemy się losem zaatakowanego przez Rosję narodu, ale i postawami jego reprezentantów. Ludzka natura już od biblijnego stworzenia świata miała w sobie niezdrową ciekawość i nie inaczej jest w tym przypadku. 

Istnieje spore grono osób zainteresowanych nie tylko samym Wołodymyrem Zełenskim, ale i Rimmą Zelenskayą, Ołeksandrem czy Ołeną – żoną prezydenta. Wspomniana grupa ludzi nie tylko wyszukuje informacje o rodzinie prezydenta Ukrainy, ale i daje sobie prawo do oceniania ich zachowań. 

Nie minęło wiele czasu od afery związanej z pozującą dla magazynu Vogue Ołeną Zelenską. Krytyka dotyczyła samego faktu wykonania zdjęcia dla magazynu, co dla obrońców pierwszej damy było świetnym posunięciem wizerunkowym, ukazującym jej zaangażowanie. Ponadto nie była to sesja glam, a seria zdjęć mających w tle przestrzenie dotknięte wojną z piękną, choć widocznie zmęczoną i zdeterminowaną Ołeną.

Prezydent Ukrainy darzy ogromną miłością własną rodzinę, którą założył z żoną Ołeną. Małżeństwo Zełenskich ma dwójkę dzieci, a ich wspólna droga przez życie trwa od 19 lat. Wołodymyr włącza Ołenę do polityki, ponieważ ufa jej intuicji. Co wiemy o jego rodzinach?

Wołodymyr Zełenski i Rimma Zelenskaya

rimma
Rimma Zełenskaya

Prezydent Ukrainy, mimo bycia na świeczniku, stara się dbać o prywatność swojej rodziny. Stąd nie wiemy zbyt wiele od Wołodymyra Zełenskiego o Rimmie Zełenskey, jego matce. Ogólnodostępne informacje pozwalają jednak na zebranie kilku wniosków na temat nie tylko mamy, ale i ojca Zełenskiego. 

Jeszcze przed wojną w domu rodzinnym prezydenta Ukrainy pojawiły się kamery amerykańskiej stacji telewizyjnej CBS News. Nagranie z tej wizyty jest dostępne w internecie, co pozwala każdemu na zobaczenie jak Wołodymyr Zełensky i Rimma Zełenskaya wymieniają uściski. Rodzice Wołodymyra bardzo gościnnie przywitali ekipę telewizyjną. 

Rimma Zełenskaya przygotowała dla nich śniadanie złożone z wędlin i warzyw, a ojciec Ołeksander poczęstował ich odrobiną brandy. Kamery ujęły różne miejsca w ich mieszkaniu, dając do zrozumienia, że rodzice Zełenskiego prowadzą spokojne i skromne życie. Ekipa zadała ojcu Ołeksandrowi, pytanie, czy preferuje dramat, czy komedię, co zapewne było nawiązaniem do aktorskiej przeszłości syna. Odpowiedział, że komedię (czyli gatunek, z którego znany był Wołodymyr Zełenski) i dodał, że martwi się o swoje jedyne dziecko. Teraz gdy wojna trwa ponad pół roku, Rimma Zełenskaya i Ołeksander muszą mieć wiele trosk. 

Co jeszcze wiemy o rodzinach Wołodymyra Zełenskiego? Rimma Zełenskaya jest z wykształcenia inżynierem, a ojciec Ołeksander profesorem cybernetyki. Prezydent Ukrainy darzy swoich rodziców ogromnym szacunkiem. To im, jak sam wspomina, zawdzięcza wychowanie w prawdzie i wartościach moralnych, określając Rimmę i Ołeksandra swoimi autorytetami. 

Rodzice a kariera Wołodi

Ojcu zależało, aby Wołodia został kimś ważnym, toteż syn wybrał studia na Wydziale Prawa na Uniwersytecie w Krzywym Rogu. W takim razie czemu znamy go lepiej z aktorstwa, niż brawurowych mów w sądzie? W trakcie nauki Zełenski dołączył do kabaretu studenckiego, który pochłonął go bez reszty. Wołodia szybko stał się popularny w Rosji, pisząc swoje własne teksty i wygrywając konkursy w Moskwie. Studia się skończyły, a grupa, nazywająca się „Kwartał 95”, kontynuowała występy.

Wołodymyr Zełenski grał coraz więcej, głównie w rosyjskich produkcjach, które były komediami romantycznymi. Wszystko stanęło w miejscu, gdy doszło do aneksji Krymu. Wołodia zakończył współpracę z rosyjskimi twórcami, co podyktowane było jego moralnością.

Tak zaczął tracić kolejne kontrakty, obstając usilnie przy swoich ideałach. Kolejną rolą aktora była postać prezydenta w serialu „Sługa ludu”. Los chciał, aby współpracownicy Wołodi założyli w 2017 roku partię polityczną o takiej samej nazwie. Co było dalej – wiecie sami. 

Sytuacja za wschodnią granicą trwa. Komentatorzy spierają się o jej dalszy przebieg. Mamy nadzieję, że Wołodymyr Zełenski, wspierany przez Rimmę Zełenskaya, Ołeksandra, Olenę i wszystkich obserwatorów tego konfliktu, wytrwa jak najdłużej w pełnej męstwa walce o wolność swojego kraju. 

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne