Strona głównaOff-topicGdzie uciec z domu? Jak uciec z domu?

Gdzie uciec z domu? Jak uciec z domu?

Niezrozumienie, problemy z alkoholem, przemoc domowa to najczęstsze przyczyny ucieczek z domu. Decyzja o ucieczce z domu nigdy nie jest prosta, chociaż wydawać by się mogło, że wystarczy spakować kilka najpotrzebniejszych rzeczy i wyjść tak, aby nas nikt nie zauważył. To akurat trudne nie jest, bowiem w domach, z których osoby decydują się na ucieczkę, jest na tyle napięta sytuacja, że najzwyczajniej w świecie nikt nie kontroluje tego, kto wyszedł, a kto wszedł. Jednak sama decyzja o opuszczeniu swojego domu już taka prosta nie jest. Do głównego problemu, a więc tego gdzie uciec z domu, dochodzą wątpliwości, czy warto, czy dam radę oraz co dalej. W efekcie czego część osób postanawia zostać i nadal żyje i rozwija się w toksycznym środowisku najbliższych nam osób. Mimo iż ucieczka nie jest rozwiązaniem problemów, a jedynie odsunięciem się od nich, warto przed opuszczeniem swojego domu znaleźć odpowiedzi na pytania:

  • Gdzie uciec z domu?
  • Jak uciec z domu?

Jak uciec z domu?

Sytuacje w życiu bywają różne. Jedni mają życie usłane różami, inni właśnie zastanawiają się jak uciec z domu i gdzie? Przed podjęciem jednoznacznej decyzji o ucieczce warto wziąć pod uwagę, wszelkie za i przeciw tej decyzji. Przede wszystkim kwestie tego jak uciec z domu? Wyjście w nocy nie załatwia sytuacji, bowiem nawet pakując plecak, możemy zabrać zapas ubrań i jedzenia na kilka dni. A co dalej? W znacznie lepszej sytuacji są te osoby, które uciekając z domu, posiadają stabilne zatrudnienie czy inne źródło dochodu. Nie bez powodu, na popularnych forach znaleźć możemy tematy w stylu jak uciec z domu. Zapytaj to jedno z miejsc, w których znaleźć możemy, odpowiedz na to pytanie. Chociaż odpowiedzi, jakie możemy tam znaleźć, są nieco oczywiste, dla wielu osób, mogą okazać się pożyteczną wskazówką.

Sprawdź: Jak nie iść do szkoły?

Chce uciec z domu, ale nie mam gdzie. Gdzie uciec z domu?

Niejednokrotnie przeglądając różnego rodzaju fora internetowe, możemy natknąć się na tematy typu: chcę uciec z domu, ale nie mam gdzie, jak uciec z domu i gdzie? Odpowiedzi na te pytania niejednokrotnie bywają bardzo oczywiste, bowiem niezależnie od pogody, uciekając z domu, nie zamieszkamy tak po prostu pod mostem. Może pozwoliłoby to odciąć się od toksycznej atmosfery, ale ucieczka taka spowodować mogłaby inne, bardziej problemy, w tym te związane z bezpieczeństwem. Gdzie uciec z domu?

  • do rodziny

Szukając pomysłu jak uciec z domu, zapytaj, proponuje wymknięcie się wczesnym rankiem, pod pozorem wyjścia do szkoły czy pracy. Gdzie najlepiej skierować pierwsze kroki? Niewątpliwie do rodziny. Mowa tu przede wszystkim o dziadkach, jeśli takowych jeszcze posiadamy, jeśli uciekasz od męża czy partnera, zdecydować można się na powrót do rodzinnego gniazda. Dobrym pomysłem jest także skorzystanie z możliwości zamieszkania przez pewien czasu u kuzynów, cioć i wujków. Oczywiście jest to rozwiązanie przejściowe, jednak ucieczka do rodziny zapewni nam bezpieczeństwo, a także pozwoli zyskać nieco czasu na ustalenie kolejnych kroków.

  • do znajomych

Co w sytuacji, jeśli nie mamy żadnej bliższej bądź dalszej rodziny w okolicy? Gdzie uciec z domu? Dobrą alternatywą okazać mogą się znajomi. Warto jednak pamiętać, aby nie generować swoją przeprowadzką problemów swoim najbliższym przyjaciołom i uprzedzić, a wręcz zapytać się ich, czy możemy skorzystać z ich gościnności przez kilka dni. Kolejną kwestią, o której warto pamiętać, jest zaufanie. Jeśli nie mamy pewności, że nasi znajomi, nie przekażą innym informacji, w jakiej znaleźliśmy się sytuacji, lepiej nie korzystać z ich gościnności

  • do hotelu/pokoju/mieszkania

Opcją dla tych, którzy posiadają zaoszczędzone pieniądze bądź zatrudnienie, jest ucieczka do hotelu, a następnie mieszkania czy pokoju, które wynajmiemy. Wiąże się to oczywiście z dodatkowymi kosztami, jednak przeprowadzka na swoje może otworzyć nam drzwi do całkowitej samodzielności.

  • do noclegowni/schroniska

Ostatecznością, jednak znacznie lepszym rozwiązaniem aniżeli pójściem pod most czy do parku, jest ucieczka do noclegowni czy schroniska dla bezdomnych. Oprócz możliwości noclegu otrzymać możemy tam też pomoc psychologiczną oraz wyżywienie.

Warto pamiętać, że decyzji o ucieczce z domu nie należy podejmować pochopnie, pod wpływem emocji, a w razie problemów rodzinnych skorzystać z pomocy specjalistów.

Sprawdź: Jak złamać rękę lub palec?

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne