Strona głównaCelebryciZyzz - jak umarł, sterydy? Poza legendy

Zyzz – jak umarł, sterydy? Poza legendy

Niektórzy, z pozoru zwyczajni, ludzie potrafią wpisać się na karty historii jako legendy. Ich urodziny stają się ważnymi wydarzeniami w historii, które później są przekazywane kolejnym pokoleniom. Stanowią oni inspirację dla kolejnych pokoleń i mogą nawet nieświadomie zmienić czyjeś życie. Jedną z takich osób stał się Zyzz, o który ludzie wciąż pamiętają, choć od jego śmierci minęła ponad dekada. W sieci z łatwością można znaleźć informacje o pochodzeniu, wadze czy wzroście Zyzza, lecz większość osób interesuje to, kim był i jak umarł. Dla niektórych zostanie już na zawsze swego rodzaju ikoną, zaś dla innych człowiekiem z potencjałem, który zmarnował sobie życie przez sterydy.

Zobacz: Radosław Słodkiewicz – wzrost, wiek, waga, żona, Wikipedia

Kto to Zyzz? Waga, wzrost, pochodzenie

Zyzz, a tak naprawdę Aziz Shavershian był znany większości, jako trener personalny i kulturysta. Jak podaje Wikipedia data urodzenia Zyzza to 1989 rok. Mężczyzna przyszedł na świat w Moskwie, ale z pochodzenia był Kurdem. Urodził się, jako najmłodszy syn kardiolożki Maiane Iboian i Sergieja Shavershiana. Jednak wychowywał się, jako dziecko w Australii, gdzie przeprowadziła się jego rodzina. Aziz Shavershian miał także starszego brata, znanego pod pseudonimem „Chestbrah”. Nie jest znana jego data urodzenia. W rzeczywistości brat Zyzza nazywa się Said i szerszej publice znany był ze skandali związanych z aresztowaniem za nielegalne posiadanie sterydów anabolicznych. 

Początkowo, zanim Aziz stał się sławny, Zyzz był znany wśród fanów gry „World of Warcraft”. To właśnie stamtąd ma pochodzenie jego pseudonim. Jako nastolatek Aziz spędzał dużo czasu na graniu w gry komputerowe, a szczególnie w WOWa. Stworzył w grze swoją postać o pseudonimie Zyzz, która odznaczała się wysokim wzrostem i muskularną sylwetką. W rzeczywistości sam gracz był dość wątłej postury i małej wagi. Jednak Zyzz niemalże od daty urodzenia marzył o tym, by upodobnić się do swojego wirtualnego bohatera. Idąc za marzeniami, gracz sprzedał swoje konto w grze i rozpoczął przemianę, którą postanowił udokumentować. W ten sposób zyskał fanów, a jego poza z czasem stała się kultowa. Stał się symbolem estetycznej kulturystyki.  

Zyzz poświęcił kilka lat życia na bardzo intensywne treningi, by osiągnąć idealną wagę i proporcje. Przy wzroście 187 cm ważył 103 kg, przy czym ilość tkanki tłuszczowej ograniczała się jedynie do 7%. Z czasem świat budowania sylwetki stał się całym jego światem, a on sam został trenerem personalnym i celebrytą. Młody kulturysta stworzył własną firmę produkującą odżywki sportowe, a także linię odzieżową. Wydał nawet książkę „Bodybulding Bible”. Wciąż wiele osób posługuje się cytatami z tego wydania. Wiele cytatów stanowi inspirację dla osób związanych ze światem fitnessu i kulturystyki. 

Poza Zyzz’a przeszła do historii

Zobacz: Konrad Karwat – wiek, wzrost, dziewczyna, kim jest?

Zyzz – co oznacza poza?

Wraz z urodzinami nowego oblicza Zyzza narodziła się słynna poza kulturysty, którą stworzył on sam, dzięki zamieszczaniu w mediach społecznościowych swojej przemienionej sylwetki. Kultowa poza kulturystyczna stała się symbolem, który chętnie naśladują inni sportowcy.

Choć poza Zyzza może wydawać się banalnie prosta, wymaga ona trochę praktyki, by odpowiednio ją odwzorować. Należy stanąć ze stopami rozstawionymi na szerokość barków i rękoma przy boku. Następnie kolana należy lekko ugiąć, a ciało w biodrach delikatnie przechylić do przodu tak, by plecy pozostawały proste. Ręce w tym czasie powinny być wyciągnięte do przodu i dotykać ziemi. Wtedy należy wypchnąć biodra do tyłu i ku górze, z kolei ciało wyciągając do pozycji mostka. Taką pozę utrzymać należy przez chwilę, by następnie powrócić do pozycji wyjściowej.

Zyzz – powód śmierci, jak umarł? 

Urodziny Zyzza, jako ikony świata kulturystów i symbol idealnych proporcji tonusu mięśniowego była ważnym wydarzeniem dla świata fitnessu i popkultury, lecz jeszcze istotniejszym wydarzeniem stała się jego śmierć. Jego postać po śmierci zyskała jeszcze większą popularność i została symbolem. Do dziś można nawet zakupić koszulki z jego podobizną czy cytatami z jego książki.

Śmierć Zyzza była nagła i niespodziewana. Odszedł on 5 sierpnia 2011 roku w jednym z hoteli w Tajlandii. Nie jest do końca znany powód śmierci, a spekulacje na temat tego, jak umarł trwają do dziś. Według oficjalnego oświadczenie rodziny i jak podaje Wikipedia, powodem śmierci Zyzza miała być wrodzona wada serca. Młody kulturysta miał cierpieć na niezdiagnozowaną wcześniej kardiomegalię. Według raportu z sekcji zwłok przeprowadzonego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Handlu (DEAT) Zyzz zmarł w wyniku zatrzymania akcji serca z powodu wrodzonych problemów zdrowotnych z sercem. Miał on dostać ataku serca w saunie.

Jednak wiele osób przypuszcza także, że oficjalna wersja, jak umarł Zyzz nie jest do końca zgodna z prawdą. Nawet wśród fanów istnieją teorie, że powodem śmierci celebryty była śmiertelna mieszanka sterydów, alkoholu i narkotyków. W ostatnim roku życia Zyzz spędzał, bowiem więcej czasu na zabawie i imprezowaniu, niż na ćwiczeniach. Sam Zyzz, choć początkowo oświadczał, że nie stosował żadnych środków wspomagających (co prawdopodobnie miało związek z jego działalnością oraz zatrzymaniem jego brata), z czasem przyznawał się do korzystania ze sterydów.

Zyzz – ciekawie informację, które nie znajdziesz na Wikipedia 

Na samej Wikipedii nie brakuje informacji na temat osoby Zyzza. Przed śmiercią jego profil w mediach społecznościowych miał zaledwie kilkadziesiąt tysięcy obserwatorów, zaś po jego odejściu liczba ta wzrosła w krótkim czasie do kilkuset tysięcy. Artykuł o historii Zyzza, w tym o jego śmierci, stały się jednymi z najczęściej wyświetlanych w historii. Jak podawał Sydney Morning Herald śmierć Zyzza stanowiła szósty najczęściej wyszukiwany tematem dotyczący śmierci w Australii w 2011 roku. 

W 2012 roku na festiwalu New Year’s Day Field Day w Sydney fani złożyli hołd Zyzzowi, przebierając się za niego. Z kolei jego starszy brat stworzył krótki, kilkunastominutowy film o tytule „Zyzz – The Legacy”. Zdobył on kilkanaście milionów wyświetleń na YouTube, trafiając na listę przebojów serwisu.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne